Понад двісті мільйонів – у бюджети держави та громад
Напередодні професійного свята лісівників відбулася вереснева колегія Волинського ОУЛМГ. На ній йшлося про виконання основних лісогосподарських заходів, результати фінансово-господарської діяльності за 8 місяців та шляхи подальшого нарощення обсягів власної переробки деревини. Розпочав колегію начальник управління Олександр Кватирко.
Перший заступник начальника Руслан Войцеховський у доповіді зазначив: зараз ведеться жорсткий контроль за проведенням рубок догляду у молодняках.
Догляди на ділянках, де лісовідновлення проводилося у попередні роки, у держлісгоспах області тривають постійно – загальна площа становить 7583 га (це 109% до плану). Руслан Ростиславович відмітив позитивну динаміку у проведенні санітарних заходів, однак наголосив на необхідності підтягнути роботу ДП «СЛАП «Ратнеагроліс», ДП «СЛАП «Рожищеагроліс», ДП «Колківське ЛГ», ДП «Городоцьке ЛГ», де низький відсоток використання культиваторів при проведенні доглядів за лісовими культурами.
Щодо санітарних заходів, то – станом на 1 вересня – роботи здійснено на площі 7712 га, в тому числі суцільні – 1273 га. Порівняно з аналогічним періодом 2019 р., площа суцільно-санітарних рубок зменшилася. У 2019-му площа суцільно-санітарних рубок становила 2142 га. Це відбулося, як пояснив доповідач, у зв’язку із вчасним проведенням санітарних заходів у необхідних масштабах в попередні роки.
Руслан Войцеховський також проаналізував роботу лісової охорони та груп оперативного реагування, відзначивши, що протягом 8 місяців 2020 року задокументовано 283 випадки незаконної порубки деревини.
Протоколами оформлено 235 випадків на суму 1 млн 429 тис. грн, що підуть у наповнення місцевих бюджетів. Станом на 1 вересня вже добровільно відшкодовано 1 млн 285 тис. грн. 52 справи на суму завданої шкоди 2 млн 5,5 тис. грн направлені в правоохоронні органи (за ст. 246 Кримінального кодексу України).
Доповідач також зазначив, що основні результати показують працівники груп оперативного реагування. Олександр Кватирко відповідно поставив завдання проаналізувати ефективність роботи працівників державної лісової охорони, зокрема майстрів лісу.
Показники фінансово-господарської діяльності проаналізувала заступник начальника Лідія Турянська.
Державні підприємства, як і вся промисловість та загалом бізнес у нашій країні, переживають непростий період та долають виклики кризи.
Першочергово – своєчасна виплата заробітної плати працівникам, збереження робочих місць, а відповідно – забезпечення людей роботою шляхом збільшення обсягів власної переробки, управління витратами і, в тому числі, рентабельністю виробництва, сплата податків.
Обговорювалися також причини вимушеної оптимізації чисельності працівників.
Загальна картина: сплата податків зменшилася на 5,2%, а реалізація – на 16,4%, за рік кількість працівників у держлісгоспах зменшилася на 521 людину і зараз у галузі працює 2410 осіб.
Загалом підприємства Волинського ОУЛМГ за 8 місяців 2020 р. сплатили податків та зборів до бюджетів усіх рівнів та ЄСВ в сумі 214 млн 667 тис. грн. За аналогічний період минулого року було сплачено 226 млн 512 тис. грн, поінформувала Лідія Турянська.
Зрозуміло, що є загальні тенденції до зниження платежів. Але, на жаль, в окремих лісгоспах спостерігається також ситуація із частковою заборгованістю.
Завдання планово поетапно погасити податкові борги поставлені ДП «Горохівське ЛГ», ДП «Камінь-Каширське ЛГ», ДП «Любомльське ЛГ», ДП «СЛАП «Ратнеагроліс».
З метою вирішення питання ліквідації податкової заборгованості прийнято рішення про посилення контролю за дотриманням планового рівня витрат, необхідних для забезпечення прибуткової діяльності підприємств; подання щотижневої звітності директора та головного бухгалтера; персональну відповідальність посадових осіб за цільове використання коштів.
Лідія Зіновіївна також проаналізувала рівень зниження об’ємів проведення рубок держлісгоспами Волині. У динаміці вони виглядають наступним чином:
– 2019 рік – 683,809 тис. м3;
– 2020 рік – 609,323 тис. м3.
Зокрема відбулося значне зменшення об’ємів рубок формування та оздоровлення лісів – на 122,531 тис. м3, або 30,8%.
Плановий об’єм заготівлі деревини на 2020 рік становить 986,3 тис. м3, що на 248,6 тис. м3 (20%) менше від фактичного об’єму заготівлі 2019 року.
Зменшення об’ємів заготівлі деревини потягнуло за собою зниження показників обсягів реалізації продукції. Так, за 8 місяців 2020 року підприємствами галузі було реалізовано лісопродукції на суму 624 млн 865 тис. грн.
Продовжив аналітику виробничого напрямку начальник відділу використання лісових ресурсів Григорій Новосад. Він зазначив, що у 2020 році державними лісгоспами Волині на електронні торги загалом було виставлено 450,6 тис. кбм лісопродукції, суб’єктами господарської діяльності придбано 273,1 тис. кбм, або 61%. Ситуація із реалізацією деревини непроста тому, наголосив Григорій Олександрович, що криза торкнулася не лише державних лісгоспів, труднощі переживають і приватні деревообробники.
Одночасно це стало стимулом до нарощення обсягів власної переробки. Сьогодні в державних лісопильних цехах Волині працює 560 робітників.
За 8 місяців 2020 р. державними деревообробними підрозділами перероблено 199,8 тис. кбм деревини, випущено та реалізовано пилопродукції в об’ємі 78 тис. кбм.
– Всі ці показники свідчать про динаміку росту у напрямку власної переробки. Але є потреба в окремих лісгоспах наростити потужності та звернути увагу на раціональність використання деревини, – зазначив Григорій Новосад.
Зокрема необхідно забезпечити ефективне використання лісопильного обладнання у Любомльському, Камінь-Каширському та Старовижівському лісгоспах.
Підсумовуючи колегію, Олександр Кватирко зазначив, що кожне із напрацьованих під час колегії завдань перебуватиме на жорсткому контролі. Як і аналізуватиметься результативність виконання. Начальник управління наголосив на персональній участі керівників підприємств у питаннях звітності щодо усунення заборгованості, а також щодо результатів роботи відомчих підприємств у напрямку розширення ринку збуту.
Світлана ДУМСЬКА.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Пісний пиріг вівчаря У Луцьку відновлює роботу Генеральне консульство Польщі У частині Луцька зникло світло У Луцьку призупиняють опалювальний сезон В Україні вже найближчими тижнями може зрости COVID-захворюваність Відновлення номерних знаків На Волині виявили факти ввезення в Україну комерційних партій товарів під виглядом гуманітарної... На Ківерцівщині зафіксували перший підпал у самосійних лісах Фонд гарантує На одну годину вперед- Опитування
- Результати