А чи була гвинтівка?

А чи була гвинтівка?

Неабиякого резонансу набула справа про затримання волинянина, який шляхом погроз вимагав у народного депутата України 100 тис. дол. США. Відеозйомка того, як  блискавично затримали шантажиста правоохоронці, транслювалася серед перших у сюжетах новин.

Хто ж він – той загадковий злочинець, про якого «Волинська газета» повідомила в публікації «Ціляться в парламентарів»ще 28 березня? Чим керувався, погрожуючи обранцю від Волині фізичною розправою з допомогою гвинтівки?
Як стало відомо з достовірних джерел, затриманий – Андрій Сергійович (справа поки не спрямована до суду, тож прізвища називати рано)є жителем с. Гірники Ратнівського р-ну, 1992 р. н.. Не так давно він служив у лавах Збройних сил України. Певний час у пошуках роботи їздив до столиці. Та, очевидно, розміри заробленого Андрія не задовольнили.
Вагомих причин для того, аби вдатися до протизаконних заробітків, у чоловіка не було. Як розповіли жителі Гірників (своїх імен просили не називати), Андрій виховувався у цілком благополучній родині. Батько, щоправда, є інвалідом, не ходить. Мати ж працює у бюджетній сфері.
Крім Андрія, у сім’ї зростало ще двоє його сестер. Обидві заміжні, мають повні сім’ї. До речі, в однієї з них чоловік у Ратному працює в правоохоронних органах.
У Гірниківській ЗОШ, де навчався Андрій Сергійович, про нього відгукуються тільки позитивно. Кажуть, мав середній рівень успішності, завжди був спокійним та врівноваженим. Конфліктів із ровесниками та вчителями не виникало. 
Після служби в армії хлопця рідко бачили в рідному селі. Хоча під час останньої передвиборчої кампанії чимало його односельців, у котрих були матеріальні труднощі, мали нагоду їх вирішити. Не один кандидат допомагав не лише тутешнім школам, садочкам, ФАПам, і не тільки вікнами, дверима, технікою, котлами. Під час зустрічей із виборцями «гуляли» й інші методи заохочення. Але щоби серед тих прохачів був Андрій, односельці не пригадують.
Та й фінансової скрути у родині цього чоловіка не було. Сестри живуть окремо та самі себе забезпечують. Батько-інвалід отримує пенсію. Мати працює.
Проблем зі здоров’ям (фізичним чи психічним) у Андрія теж не було. Не потребували коштів на лікування і члени його родини. Дружини та дітей 21-річний молодик не мав. Тож логіці не піддається, як цілком адекватний чоловік пішов на шантаж, чому впродовж декількох тижнів телефонував помічнику депутата й вимагав досить кругленьку суму, а інакше, мовляв, розстріляє з бойової гвинтівки (до речі, прийшовши на інсценізовану передачу доларів, чоловік дійсно мав при собі зброю, щоправда – пневматичну).
Під час допиту Андрій розповів: за отримані гроші хотів забезпечити собі життя в нормальних умовах та навіть не сумнівався в тому, що задумане вдасться реалізувати.
Мати ж затриманого поведінку сина пояснює тим, нібито він після повернення з армії постійно сидів перед телевізором, захоплювався бойовиками та, мабуть, саме герої фільмів «надихнули» чоловіка на злочинний промисел.
У цій доволі дивній справі цікавим є ще один момент: після резонансного затримання шантажиста (котрий, здавалося б, суспільно небезпечний елемент і погрожував не кому-небудь, а народному обранцю!) не взяли під варту.
Запобіжним заходом для нього обрано підписку про невиїзд. Тобто чоловік не має права без дозволу слідчого залишати місце постійного або тимчасового проживання. Одначе так і не вдалося з’ясувати: де ж наразі перебуває підозрюваний? У Гірниках його давно ніхто не бачив. 
Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Від редакції. Із етичних міркувань ми також не називаємо прізвища народного депутата, в якого ратнівчанин вимагав гроші. Але чим би не закінчилася ця кримінальна справа, вона вже стала першим «дзвіночком» для багатьох потенційних і нинішніх «слуг народу»: передвиборчі «посівання» в багатьох людей створюють ілюзію бездонної бочки. Але мало хто усвідомлює, що її наглухо закрили наступного дня після виборів. І ніхто не дасть навіть гривні: ні під дулом гвинтівки, ні коли навколішки проситимеш…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (507) - 88.3%
Пізно (18) - 3.1%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (18) - 3.1%