«Царице Миру, молись за нас!»

«Царице Миру, молись за нас!»

Така назва виставки святинь, що відкрилася у Музеї волинської ікони. На ній представлено понад 50 ікон Богородиці ХVІІ-ХХІ ст. з колекції музею, митрополита  Волинського і Луцького УПЦ Ніфонта і зокрема шість ікон – Волинську, Почаївську, Холмську, Белзьку (Ченстоховську), Вишгородську (Володимирську) та Тростянецьку – з добірки митрополита Луцького і Волинського УПЦ Київського патріархату Михаїла. Виставку приурочили до Дня матері. На її відкриття прийшло духовенство, представники влади, мистецтвознавці, реставратори, прихожани різних конфесій і храмів, журналісти.

– Волинська земля перебуває під особливим покровом Божої Матері, – благословляючи це незвичне дійство, наголосив митрополит Михаїл. – У наших церквах, на нашій землі перебуває найбільше ікон Божої Матері. У цьому міг пересвідчитися, побачивши 160 ікон із колекції Петра Ющенка у Києві. Адже більшість із них написано волинськими іконописцями.

Вікарій єпархії, єпископ Володимир-Волинський Матфей передав для музею старі похоронні чорні хоругви з Вишневецького храму, зазначивши, що досі таких у фондах музейників не було. При цьому наголосив, що на храмових знаменах, попри зображення Христа та святих, іменами яких названі святі обителі, найбільш поширений образ Божої Матері.

Присутніх привітали також перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Кудрявцев, перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик, директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк.


– Упродовж усіх віків для людей Богородиця була і є «усіх скорботних радістю», «у журбі і печалях утіхою», надійною заступницею і покровителькою, – наголосила, представляючи відреставрований образ Богоматері з колишнього Туропинського монастиря (Турійський деканат), завідуюча музеєм Тетяна Єлісеєва. – Багато імен у Божої Матері, але у наш нелегкий час громадянського протистояння, загрози військової агресії найактуальніше звучить сьогодні ім’я Цариці Миру, яка невтомно звертає свої молитви до Сина свого, Ісуса Христа, за весь рід людський, мир, злагоду і єднання українського народу.

Тетяна Миколаївна також повідомила, що вже відреставровано і невдовзі буде передано до музею ікону Страшного суду, свого часу  збережену у Свято-Троїцькому храмі. Це єдина ікона цієї тематики, яка вбереглася, інші були знищені у богоборчі часи.

Відвідувачі згадували про заступництво Волинської, Тростянецької, Володимирської, Почаївської, Зимненської, Загорівської, Дернівської Божої Матері, добре знаних не тільки на Волині, але й далеко за її межами.


Поруч із реставрованими старими іконами є створені останніми роками, які надали місцеві колекціонери. Є серед них вишиті бісером і навіть викладені з лози.  Дивує їх краса і вишуканість, навіть одяг, обрамлення, в які зодягнуті лики Божої Матері й Ісуса. Вони викликають замилування, творять особливу ауру і настрій душі. Познайомившись з виставкою «Царице Миру, молись за нас!», пішли на прощу до найунікальнішої Холмської Богородиці.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

Фото автора.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (580) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%