Від геометричності до геометризації
«По той бік неоднозначності». Так назвав свою авторську виставку картин Олександр Корецький в Арт галереї «Образ & Grabovetska».
Молодий художник народився 2004 р. у м. Луцьку. Свій перший малюнок намалював у 4 роки. Серед його вчителів – відомі професійні художники Тетяна Мялковська, Зіновія Рубан та Андрій Русанович. Закінчив Луцьку художню школу, неводноразово брав участь у колективних виставках.
Ця ж відбулася за сприяння батьків в Артгалереї «Образ & Grabovetska», що в самісінькому серці Луцька.
– Протягом всього художнього шляху намагаюсь відійти від загальноприйнятих мистецьких традицій та канонів, – декларує своє кредо молодий митець. – Я будую натуру на геометричності і зводжу її до геометризації, не як до простоти, а як до чіткості вираження площини, об’єму, прямої і кривої, до перетинів живописно-пластичних проявів. Інтуїція є ключовим елементові моєї творчості. Інтуїтивне відчуття в звичних речах знайшло нову красу – енергію дисонансів, отриману від зустрічі двох форм. Саме воно штовхає волю до творчого початку. А щоб вийти до нього, необхідно відсторонитись від предметного, варто створювати нові символи, знаки, а турботу про предметність передати новому мистецтву, фотографії, кінематографу.
Мистецький світ школяра наразі дуже неоднозначний і складний. Чому? А хоч би тому, що експериментує з популярною у мистецькому світі темою життя і смерті, символом яких виступає людський череп. Важка тема. Болюча для українства. Та і для всього світу. Для школяра, вважай, непосильна. Все ж, молодий митець створив цілу серію «vanitas». Експерементує з пластикою, кольорами, символами та ідеями художник і в роботах «Візуальний синтез потягів» та «Потяги у дев’ятому вимірі». Знаючи творчість його теперішнього наставника – Андрія Русановича, дружнього до українського модерніста Костя Борисюка, думається, що ці рукотвори – невипадкові, а скорше – молодий пагін у Луцькій школі модерністів.
Мені ж особисто найбільше сподобався його авторський переспів картини видатного французького художника ХІХ ст. Жана-Франсуа Мілле «Збиральниці колосків». Це знакова постать у світовім малярстві. Він був одним із засновників так званої Барбізонської школи. Картина «Сіяч» надихнула Вісента ван Ґоґа на створення композицій на подібну тему. А його «Анжелюс» була улюбленою картиною Сальвадора Далі, яскравого представника сюрреалізму.
Такий промовистий творчий коктейль «футуризму, модернізму, символіки і сюр»!
– А хто вам Олександр Корецький – іконописець з Горохова? – поцікавилися у хлопця.
– Про родинне коріння з Олександром Івановичем мені нічого не відомо, – відповів Олександр Корецький.
Його славетний тезка навчався в іконописній школі Почаївської лаври, співав у великому архієрейському хорі, за портрет свого двоюрідного брата-повстанця УПА Орленка (ним був Федір Янюк зі Скобелки) відбув 10 років сталінських таборів…
Випадковостей не буває. Ця виставка художника-школяра тримається високих світових мистецьких і філософських вимірів. Втриматися б на цім небі думки, форми, кольору, символу. Не забути б і про українських національних світочів та своїх відомих тезок.
Сергій ЦЮРИЦЬ.
На фото Віктора РАЙОВА: Олександр Корецький; митець (другий зліва) із батьком Сергієм Корецьким, братом Владиславом та директором картинної галереї Наталією Грабовецькою.


- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Ворог отруїв дружину керівника ГУР? «Нас на русскую бабу проміняв»? Мудрик став на хибну стежку Тимощука? Через Волинську митницю ввезли майже 425 тисяч тонн благодійних пожертв Луцька картонно-паперова фабрика – один із лідерів по працевлаштуванню ВПО на Волині Ковельська громада виручила на торгах понад 35 млн грн від продажу земельних ділянок У Нововолинську працюватиме мобільна бригада БФ “Право на захист” Вареники з бобом по-волинськи Удесяте під суд Шість медичних автомобілів від латвійських партнерів Камінь-Каширська міськрада передасть для... У Володимирі діятиме благодійна їдальняІнтерв'ю


- Опитування
- Результати