Лідери вступної кампанії

Лідери вступної кампанії

Фаховий коледж технологій, бізнесу та права зайняв перше місце з набору випускників дев’ятих класів серед закладів фахової передвищої освіти на Волині.

«Цьогорічна вступна кампанія розпочалась як зазвичай з розроблення Правил прийому на навчання до фахового коледжу та їх оприлюднення на сайті. Але карантин, через пандемію COVID-19, змінив увесь графік вступної кампанії та встановив свої правила», – розповідає відповідальний секретар приймальної комісії Руслана Щебет. 
Приймальна комісія в 2020-му діяла в «карантинних умовах» з дотриманням усіх санітарних норм, їх притримувались і абітурієнти як під час подачі заяв на вступ, так і під час проведення вступних випробувань.  
Звичайно, працювати в умовах карантину було значно важче, адже необхідно було вирахувати усі ризики та звести їх до мінімуму. На вході до закладу обов’язково була термометрія як для працівників усіх приймальних комісій, так і для абітурієнтів. Окрім персоналу та вступників, у приміщення ніхто не допускався. 
Екзамени проводилися у формі тестування маленькими групами по 10 чоловік. Кожен учасник сидів один за партою на відстані до двох метрів один від одного.
Подача документів та екземенування відбувалася різними потоками на різних поверхах, щоб максимально мінімізувати міжособистісні контакти. Крім того, кожні дві години проводилася дезінфекція приміщень та постійне провітрювання.
За словами Руслани Миколаївни, екзамени проводилися у дві, а то й три зміни. І, звичайно, найбільше навантаження було на технічних секретарів та прибиральниць.
«Ми переживали, що через карантин буде менше подано заяв, але кількість фактично така ж як і в минулому році», – зазначила Руслана Щебет.
Директор коледжу Станіслав Щеблюк теж задоволений цьогорічним набором:
«Ми зробили дуже гарний набір в цьому році. Карантин не вплинув на результати, може й навпаки. Ми вийшли на таку ж цифру, як у минулому році, а більше нам і не треба, бо доведеться брати приміщення в оренду».
За словами очільника закладу, Фаховий коледж технологій, бізнесу та права став лідером на Волині з набору випускників дев’ятих класів.
Зазнала змін і профорієнтаційна робота, довелось відмовитись від традиційної форми проведення Дня відкритих дверей, і надати перевагу соціальним мережам та інформаційним сайтам. Розповсюдженням інформації займалися і викладачі, і студенти, які уже на своєму досвіді могли розповісти про переваги цього закладу освіти.
У 2020 р. фаховий коледж вже учетверте здійснив прийом на навчання для здобуття освітнього рівня «Бакалавр» на основі освітньо- кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст». Також вперше здійснював набір на навчання для здобуття освітньо-професійного ступеня «Фаховий молодший бакалавр».
Вступна кампанія для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра на основі базової загальної освіти розпочалася прийомом заяв і документів 30 червня 2020 р. Уже 23 липня за результатами вступних іспитів було сформовано рейтинговий список вступників та зараховано на навчання майже 300 осіб, 74% яких за державним замовленням.
Для вступників на основі повної загальної середньої освіти та на основі здобутих освітньо–кваліфікаційних рівнів усі дати було відтерміновано на місяць (серпень) з урахуванням прогнозу розвитку епідеміологічної ситуації. Особливістю для вступників на основі повної загальної середньої освіти є можливість вступати до фахового коледжу без ЗНО за результатами вступних випробувань. Вступна кампанія 2020 р. у фаховому коледжі завершилася 21 вересня зарахуванням вступників у кількості 100 осіб на контрактну форму навчання.
«Дуже приємно, що цього року до приймальної комісії надійшло більше 700 заяв від абітурієнтів, які виявили бажання вступити до нас на навчання. Лідерами за кількістю поданих заяв були спеціальності: Підприємництво, торгівля та біржова діяльність; Фінанси, банківська справа та страхування; Право», – наголосила відповідальний секретар приймальної комісії
Географія вступників чималенька: є студенти з Миколаївської області та сусідніх областей Рівненської та Львівської, охоплена й уся територія Волинської області. Для іногородніх Волинський національний університет імені Лесі Українки, до структури якого входить коледж, виділяє кімнати у своїх гуртожитках.
Попри карантин та нові умови вступу, Коледж технологій, бізнесу та права зумів утримати своє звання передового закладу фахової передвищої освіти на Волині.

Дар’я ОНІМОВА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (581) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%