Коронавірус переміг безвіз

Коронавірус переміг безвіз


Пандемія Covid-19 крім усіх відомих проблем принесла громадянам України ще й додаткові клопоти. Мільйони людей фактично опинилися за «залізною завісою».


Відгородившись від всього світу забороною на в’їзд до 28 вересня ц. р., наша держава апріорі не може розраховувати на будь-яке послаблення, насамперед, із боку європейських сусідів. Тому хоча й ніхто не відміняв безвізового режиму візиту в країни Шенгенської зони, насправді мало хто може цим правом скористатися.

Отже, з березня ц. р. громадяни України стали фактично невиїзними. Насамперед, тому, що країна знаходиться у списку неблагополучних щодо поширення коронавірусу (про що казати, коли у Великій Британії тестування пройшов кожен третій, а тут лише 1 особа на 22?!). У нас також велике зростання захворюваності та смертності ті майже недієві карантинні обмеження.

З іншого боку, відгородилися від держав, які не є членами ЄС і з якими раніше діяв безвізовий режим пересувань, і самі європейські держави. Перший в’їзд громадян третіх країн туди можливий лише за наявності одного з винятків з обмежень на в’їзд, тобто – якщо особа має місце проживання або звичайне проживання в третій країні, яка входить до німецького позитивного списку, або в'їзд є «абсолютно необхідним».

Кого ж можуть пропустити, крім дипломатів та представників української влади, через кордон за наявності негативного аналізу на коронавірус та умови обов’язкової 14-денної ізоляції?

Наприклад, із липня ц. р. до ФРН можуть потрапити лише медичні працівники, дослідники охорони здоров’я; іноземні кваліфіковані робітники та висококваліфіковані працівники, працевлаштування яких є необхідним з економічної точки зору і робота яких не може бути відкладена або виконана за кордоном; персонал для перевезення вантажів та інший транспортний персонал; сезонні працівники в сільському господарстві; моряки з метою транзиту дістатися до порту відправлення судна або аеропорту для повернення до третьої країни; студенти, навчання яких не може бути здійснено в повному обсязі з-за кордону, а також слухачі та громадяни третіх країн, які виїжджають до країни для після кваліфікації.

Також не підпадають під заборону іноземні члени сім'ї громадян ФРН і осіб із правом проживання в Німеччині; особи, які потребують міжнародного захисту або захисту з інших гуманітарних причин, включаючи важкі медичні причини; етнічні репатріанти; транзитні пасажири.

Рішення про дозвіл на в'їзд до ФРН у будь-якому випадку приймається на розсуд співробітників прикордонного контролю.

Зрозуміло, що мандрівники повинні дотримуватись відповідних карантинних норм федеральних земель Німеччини.

Відтак, доки Україна не вийде з «червоної» зони, доти на будь-які послаблення сподіватися не може. Парадоксально, що відповідальність за плачевний стан коронавірусних справ лежить на плечах високопосадовців, але вони як власники дипломатичних та службових паспортів мандрують світом безперешкодно.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото прес-служби Посольства ФРН в Україні: під час прикордонного контролю у Німеччині.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (544) - 87.7%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (22) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.2%