Чемпіон – дратхаар Річар

Чемпіон – дратхаар Річар


У м. Луцьку відбулася обласна виставка собак мисливських порід та племінний огляд.

Її організували і провели 26 вересня обласні осередки Федерації мисливського собаківництва України  та Кінологічної спілки України «Маршал». Серед суддів – експерти з Івано-Франківська, Кам’янець-Подільського та Луцька. Вони й визначили чемпіона обласної виставки «Волинь-2020». Ним  став німецький дратхаар Річар Руслана Ерназарова з м. Старокостянтинова Хмельницької обл. У конкурсі «Best in show» переміг дратхаар Віталія Алімова з с. Оздів Луцького р-ну, друге місце виборов молодий ягдтер’єр із розплідника «Чорне узлісся» (Schwarze Rand) Ігоря Жмурка, третім став пес породи Карпатська гонча, четвертим – представник Естонських гончаків.
Цьогорічна виставка проходила у Луцькому центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки на мальовничому лузі поблизу зоопарку. На її відкриття організатори запросили оркестр Волинського коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського. До 40 музикантів на чолі зі своїм керівником Миколою Чорним зіграли свої найулюбленіші мелодії, а це майже годинна концертна імпреза. Звісно, це додало настрою не тільки мисливцям, кінологам, глядачам, а й чотирилапим учасникам. 
Відкрив обласну виставка голова обласних осередків ФМСУ та КСУ «Маршал» Ігор Жмурко. Він привітав учасників та гостей з цією подією, адже багато областей України через карантинні обмеження відмовились від проведення цих традиційних заходів, закликав до толерантності та дотримання безпечної дистанції, представив суддів – експерта національної категорії Віктора Дрокіна (м. Луцьк), експертів І категорії Володимира Задерецького (Івано-Франківщина), Володимира Коробчука (м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області) та Сергія Козака (м. Луцьк). Звернулися до присутніх і експерти. Прозвучав Гімн України, всі учасники пройшли парадною ходою. 
Дійство перемістилося до чотирьох рингів, де змагалися норові, лягаві, лайки, гончі, а також діяв особливий майданчик племінного огляду, де досвідчена кінологиня, експерт FCI, Людмила Борисівна Систук (м. Рівне) тестувала чотирилапих.

«Мисливська пісня»

Цьогорічна виставка, у зв’язку з карантинними обмеженнями, була менш чисельною, аніж у попередні роки. Втім, як і завжди, помітив серед учасників і найбільш затятих кінологів – засновників розплідників, і мисливців, з’явилися і нові учасники з красивими породистими собаками. Цікаво було спостерігати, які вони усі елегантні , кмітливі, дисципліновані, швидкі, наскільки віддані своїм господарям. Та й любов до чотирилапих з боку людей була очевидною. 
– Я прийшов на виставку з онуком Арсеном, який фактично ріс із нашою улюбленицею Фелсі. Їй 3,5 року. Тож це свято – наше сімейне, – каже перший заступник начальника Державної екологічної інспекції у Волинській області Олександр Вікторович Ткачук. – Думаю, Фелсі завоює нам якусь нагороду, а це свято стане не тільки нашим, а й моїх колег і друзів, які люблять братів наших менших, адже полювання без собаки – це не пісня, це просто полювання. А з собакою – це із піснею. Більшість ради цього і ходить на полювання. Такої ж думки дотримуються заступник облосередку КСУ «Маршал» лучанин Антон Демчук, голова секції лайок волинського осередку Федерації мисливського собаківництва України, ковельчанин Анатолій Кондратюк, один із власників мисливського господарства, шачанин Олександр Наумич, звісно, за це виступають і мисливці. 
– Собак, як виховували, так і виховують, але реалізація цуценят упала до мінімуму, – звернув увагу й на таку загальноукраїнську тенденцію відомий заводчанин і кінолог з с. Лаврів Луцького р-ну Андрій Стасюк. – Парувати собак, щоб потім просто віддавати у добрі руки, нема резону. Хоч полювання на качку відрите, чекаємо відкриття сезону на копитних. Кабан появляється. Сподіватимемося на кращі часи.   

Пріоритети 

Поділитися своїми думками щодо виставки, кінологічної роботи та розвитку мисливства на Волині ми попросили головного організатора цього заходу, голову обласних осередків ФМСУ та КСУ «Маршал», засновника Міжнародного розплідника «Чорне узлісся» (Schwarze Rand), заслуженого працівника освіти України, кандидата сільськогосподарських наук, директора Шацького лісового коледжу імені Валентина Сулька Ігоря Жмурка. 
– Чудова пора для проведення виставки, – мовив Ігор Васильович. – Але вона повинна була проходити ще у травні. Зміни у графік було внесено у зв’язку з обмежувальними карантинними заходами, пов’язаними із пандемією Covid-19… Думаю, що в подальшому ці «корективи» залишать наше життя.
– Як оцінюєте сьогоднішню кінологічну подію?– В цілому, я задоволений проведенням заходу, адже після тривалої перерви це перша можливість зустрітися та обговорити стан справ у кінології на Волині, почути думку експертів стосовно племінного поголів’я собак, а також дати можливість власникам собак отримати оцінку своїм вихованцям для їх використання у розведенні. Зазвичай подібні заходи у минулі роки проходили більш чисельно. 
– Які пріоритети ставите перед облосередками, які очолюєте, кого бачите серед своїх майбутніх потенційних партнерів, хто вже долучається або ж підтримує діяльність Федерації мисливського собаківництва та Кінологічної спілки України «Маршал»? – Хочеться , щоб до популяризації полювання з собакою, розвитку культури полювання вцілому долучалися мисливці, а також структури, які мають мисливське спрямування, – каже на це Ігор Жмурко. – З розумінням до цього питання ставиться Олександр Кватирко (начальник управління лісового та мисливського господарства у Волинській області), де чітко визначаються напрямки розвитку мисливського господарства в лісогосподарських підприємствах, встановлені пріоритети розвитку мисливства та напрацьовуються, власне, питання розвитку мисливського собаківництва, його популяризації та вдосконалення. Також хочеться, щоб долучалися до розвитку мисливського собаківництва такі потужні мисливські товариства як УТМР, приватні мисливські господарства, Асоціація користувачів мисливських угідь України, управління екології у Волинській області…
Взаємодія усіх цих складових допоможе спільно розвивати у правильному напрямку мисливське собаківництво, дозволить популяризувати полювання з собакою, підтримає вектор розвитку мисливського собаківництва в цілому та буде складовою у висвітленні полювання як напрямку природохоронної діяльності, ведення мисливського господарства , а не «вбивства» диких тварин, як це представляють зараз загалу так звані «зелені псевдолюбителі природи»...

«Best in show»

Після скрупульозних оцінювань експертів на рингах, настав час «Бестінгу». У цьому конкурсі експерти одноголосно віддали перемогу дратхаару Віталія Алімова з с. Оздів Луцького р-ну.
– Цьому нашому улюбленцю виповнилося чотири роки, – мовить господар. – Він чудовий мисливець, полює на всі види дичини. Невідказний і завжди готовий до роботи, відмінний охоронець дому, любить гратися з дітьми. Тож і я, і моя дружина Антоніна, син Саша, доньки Мирослава та Аня дуже його любимо. Звісно, я задоволений участю у виставці, перемогою у конкурсі найкращих, дякую організаторам за цей чудовий захід. Щоб зберегти і зробити породу кращою, потрібно весь час працювати, цьому сприяють подібні кінологічні заходи.

Чемпіон із Хмельниччини

А чемпіоном обласної виставки «Волинь-2020»  став німецький дратхаар Річар, якому і дістався головний кубок Волинської області. Його власник Руслан Ерназаров за цим титулом приїхав з м. Старокостянтинова Хмельницької обл., перед цим його чотирилапий мисливець здобув титул чемпіона Вінницької обласної виставки.
–  Він має більше 30 робочих дипломів, досвідчений і прекрасний мисливець, при цьому дуже миролюбивий і дружній, – розповідає власник собаки. – Я радий перемозі. Виставка мені сподобалася. Не так просто провести подібний захід у такий складний час. Але незважаючи ні на що, потрібно працювати, і добре, що люди знайшли можливість і час, аби зустрітися на цім чудовім зеленім майданчику. Я приїхав до Луцька зі своїм товаришем Віктором Ужанським, нас дуже тепло зустріли. 

Творці свята 

Ігор Жмурко також вручив подяки за допомогу в організації та проведенні виставки експертам, також заступнику облосередку КСУ «Маршал», декану факультету права Волинського національного університету імені Лесі Українки Антону Демчуку, активним учасникам та помічникам у проведенні заходу – Олександру Козію, Віктору Мосійчуку, директору Луцького коледжу харчових технологій Ігорю Корчуку. Останній разом зі студентами та викладачами коледжу організували майданчик вишуканої кухні, де пригощали учасників заходу смачним кулішем, бутербродами, шашликом, запашним лісовим чаєм та вітамінними напоями із природної натуральної сировини. 
Дуже знаково, що молодь цього коледжу мала можливість не тільки насолоджуватися відмінною грою своїх ровесників із Волинського коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського, а й поділитися з ними своїм «смачним мистецтвом». 
– Наш колектив має понад чотири десятки виконавців, – розповідає староста духового оркестру «Любарт» цього коледжу Данило Василенко. – Його керівник – заслужений діяч мистецтв України Микола Чорний – зібрав під своє крило студентів усіх курсів, ми єдина і злагоджена команда, виступаємо не тільки в концертних залах, а й на відкритих майданчика. Подібний концерт мали років вісім тому. 
Цьогорічний захід переріс у цікавий обласний фестиваль кінології, мистецтва та культури здорового харчування. 

Сергій ЦЮРИЦЬ. 

На фото автора: мисливський парад; Сергій  Козак, Ігор Жмурко та Віктор Дрокін; переможець «Бестінгу» – Віталій Алімов зі своїм дратхааром; Руслан Ерназаров і його чотирилапий чемпіон виставки дратхаар Річар.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%