Іон Адольфович Луцький?

Іон Адольфович Луцький?


Так можна назвати не живу істоту, а неживі технології, котрі дозволяють використовувати мертвих для блага живих.


Очільник румунського селища Девеселу Іон Аліман від Соціал-демократичної партії двічі обирався мером цього містечка. Його популярність зашкалювала, тому він розраховував тріумфально перемогти і втретє. Але несподівана атака корона вірусу спочатку відправила градоначальника на лікарняне ліжко в столичну лікарню, а потім і в могилу…

Утім, прізвище Іона Алімана продовжувало фігурувати в бюлетенях, і 1020 виборців із 1600 дружно проголосували за покійника. Звичайно, можна дивуватися поведінці виборчкому чи шкірити зуби з приводу недосконалого румунського законодавства, але собака зарита зовсім не там.

Річ у тім, що популярність цього представника соціал-демократів зашкалювала, а часу, щоб «розкрутити» заміну не залишилося. Тому, щоб не переміг хтось інший, покійника залишили кандидатом, який і виграв.

Зрозуміло, що тепер повноваження мера селища виконує його заступник. До нових виборів. І за цей час зможуть підготувати надійного дублера.

Як це не дивно, але й Україна в плані цинічних передвиборних технологій не відстає від румунії, а часом навіть її випереджає. Наприклад, багаторічний мер Харкова Геннадій Кернес попри свою одіозність у країні в себе вдома користується попитом. Саме його вважають еральним переможцем на виборах 25 жовтня. Але Геннадій Кернес несподівано захворів на Covid-19, і його відправили в німецьку клініку Шаріте, де він перебуває без тями.

Хвороба атакувала так швидко, що Геннадій Кернес навіть не встиг зареєструватися кандидатом. І що б ви думали. В його соратників опустилися руки та висохла фантазії? Далебі! В виборчком прибув його заступник із дорученням від імені Геннадія Адольфовича вчиняти будь-які дії від імені пацієнта. Тож Ігор Тєрєхов і зареєстрував, і забезпечив присутність Геннадія Кернеса в бюлетенях на виборах 25 жовтня.

А якщо, не дай Боже, цей претендент піде слідом за Іоном Аліманом? Головне для його штабу, щоб Геннадій Адольфович дожив до світанку 26 жовтня, коли вибори вже відбудуться. І навіть якщо потім він стане новопреставленим, новообрані депутати оберуть секретаря, а той буде виконувати повноваження Харківського міського голови так довго, як цього захочуть… у Києві.

До чого тут столиця? А там є така установа як парламент. Саме ВРУ призначає дату проведення дострокових виборів місцевих голів і депутатів. І багато хто в Харкові розраховує, що спрацює вже апробований «луцький сценарій». Усі ж знають, що попередній очільник м. Луцька Микола Романюк помер понад 3 роки тому. Склад нардепів із того часу змінювався, але дострокових виборів Луцького міського голови так і не призначили. Тому замість покійного Миколи Ярославовича фактично містом управляли аж три секретарі міськради, яких обирала депутатська більшість, що змінювалася…

Тому люди – не вічні. А от виборчі технології – невмирущі. Саме вони й породили дивне створіння – Іона Адольфовича Луцького

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото з відкритих джерел: Геннадій Кернес націлений на перемогу в будь-якому варіанті.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (5) - 55.6%
Пізно (1) - 11.1%
Яка різниця? (1) - 11.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (1) - 11.1%