Чому «Волиньторф» знов будує барикади?

Чому «Волиньторф» знов будує барикади?

Працівники колективу ДП «Волиньторф» знову просять голову облдержадміністрації… відстояти директора Івана Киричика. Бо кажуть: мають побоювання, що намагання кількох працівників підприємства, де трудиться понад 300 людей, звільнити керівну посаду для іншої людини, – чергова спроба приватизації структури номер один у видобутку торфу в Україні. Днями на повороті до заводу звели барикади.

Цього разу спровокувати колектив похитнутися в одностайній позиції хочуть не з допомогою засланих чи то з Нововолинська (як Леонід Ятчук у 2009-му), чи то з Києва (як Олександр Шульга 2012-го) чи то з Луцька (як Сергій Голоюх 2013-го). Концерн «Укрторф» звернувся до Волинської облдержадміністрації з проханням підтримати призначення на посаду директора підприємства «Волиньторф» не нинішнього в. о. Івана Киричика, а одного з попередніх керівників – Віталія Барванова. Такою була реакція концерну на лист 12-х людей, натомість попередні три звернення 350 працівників перекреслено розчерком пера…

Варто нагадати, що тривалий період підприємство бореться, по-перше, за те, аби залишатися державним. Свого часу народний депутат України Катерина Ващук добилася, аби «Волиньторф» не включили до «чорного списку» структур, що претендують на роздержавлення. По-друге, висловлює однозначну підтримку землякові, мешканцеві с. Прилісне Маневицького р-ну, депутатові Маневицької райради Іванові Киричику, бо вважає його успішним менеджером. Востаннє працівники повстали прости директора Сергія Голоюха, що був, як вважається, протеже іншого народного депутата, коли той неочікувано придбав цінних паперів на 5,5 млн грн, відтак усі обігові кошти вивів із підприємства. Цією темою нині займається прокуратура, хоч там, кажуть, юристи попрацювали так, що комар носа не підточить... Під тиском людей директор Голоюх звільнився. Виконувати обов’язки керівника знову взявся Киричик. У перерві він працював в одній із рівненських приватних структур. І як недавно зазначав у інтерв’ю «Волинській газеті», не тримається за крісло у Прилісному, бо упевнений, що знайде собі роботу.

Здавалося, після Революції гідності ситуація на підприємстві втихомириться. Тим паче, що на руках у колективу був лист із «Укрторфу», концерну, якому підпорядковується підприємство, про підтримку Івана Киричика. Та, вочевидь, кандидатура цього волинянина комусь у столиці таки «муляє очі».

Розуміючи, що маневичани не погодяться на засланих козачків, хтось схитрив і запропонував у директорське крісло людину, яка вже 20 літ очолювала цей завод. Мало того, Віталій Барванов був головою Маневицької райдержадміністрації, нині керує районним управлінням водного господарства і …за рік збирається на заслужений відпочинок. До того ж він, за словами Прилісненського селищного голови Ігоря Терещука, «ярий регіонал», а тому, мовляв, не має морального права прийти на цю посаду. «Я сам йому в горло вчеплюся, якщо так станеться», – в емоціях зазначив голова.

17 травня на «Волиньторфі» відбулися збори (відео з яких можна переглянути в Інтернеті) за участі заступника директора департаменту інфраструктури облдержадміністрації Віктора Довгополюка, голови Маневицької райдержадміністрації та депутата облради Людмили Кирди. Обласна влада прибула на збори у відповідь на звернення «Укрторфу». Але колектив (а там були присутні усі сторони) продемонстрував позицію: працівники були активними, виступали за підтримку Івана Киричика, в першу чергу як ефективного управлінця, котрий здатен забезпечити стабільну зарплату, премії, 13-ту зарплату та податки до бюджету.

Цікаво, що більшість людей висловлювали повагу Віталієві Барванову як колишньому директорові. Але та ж сама більшість вважає, що час нині вимагає молодих лідерів на таких посадах.

Як зауважував під час зборів директор Маневицького торфозаводу Володимир Щербачук, «Волиньторф» нині – у скрутній ситуації, треба негайно думати, як збільшувати площі для видобутку. На боці працівників – і районна влада. Однак люди сумніваються, що їх почують у Луцьку та Києві.

То хто ж колотить воду в ступі? Декілька людей, частину з яких звільнили, а частині пропонують змінити місце роботи. В образі на попереднє керівництво і на нинішнє вони адресують листи у різні інстанції… Реальна ситуація, коли буря на «Волиньторфі» зводиться до індивідуального конфлікту, була очевидною під час зборів. Лише один із присутніх проголосував за призначення Барванова, тоді як решта – проти. І увесь колектив, за винятком однієї людини, підтримав Івана Киричика.

Із тим 19 травня волиньторфівці прибули на прийом до голови облдержадміністрації Григорія Пустовіта. Той, правда, не був однозначним у підтримці Киричика. Наголосив: для того щоб визначитися, зустрінеться із колективом. А також матиме розмову з міністром енергетики та вугільної промисловості України Юрієм Проданом. Очевидно, предметом цієї розмови будуть і наміри клопотати про передачу функції управління ДП «Волиньторф» від концерну «Укрторф» – облдержадміністрації. Вирішувати кадрові та виробничі питання без посередника було б значно легше. Відповідно й легше вберегти його від приватизації. І в цьому колектив та влада – єдині.

Хоча Людмила Кирда запевнила нас, що на «буремному» підприємстві у Прилісному все спокійно, на «Волиньторфі» розповіли: збудували барикади на повороті до установи. Аби вберегтися від ймовірного приїзду непроханих гостей.

Олена ЛІВІЦЬКА.

Фото автора. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%