Назад… у революцію?

Назад… у революцію?

Кожного, хто 15 травня прямував на сесію облради, знову несподівано зустрічали хлопці у камуфляжах. Та насправді цього дня вони виглядали лише одного із 80-ти обранців – Бориса Клімчука. Депутата від луцького мажоритарного округу спинили біля дверей «Білого дому», «просили» скласти мандат і навіть викотили під ноги шину. На що Борис Клімчук відповів категорично: депутатськими повноваженнями його наділили лучани, а не гурт міцних хлопців на чолі з Павлом Данильчуком, а відтак розвернувся і пішов.

Як згодом пояснить із трибуни лідер «Правого сектору» Волині, активісти знову беруть облраду «під громадську охорону». Та ніяка охорона, як виявилося, не завадила депутатам вкотре «піти й не повернутися» з … обідньої перерви. Тому другого важливого питання, заради якого місцеві революціонери прибули на сесію, вони так і не дочекалися.

Окрім присутності представників «Правого сектору», пленарне засідання сесії облради урізноманітнили присутністю прокурор області Анатолій Коцура та начальник УМВСУ у Волинській області Петро Шпига. Схоже, вони таки відреагували на закиди окремих депутатів про те, що попереднє засідання ці керівники безпідставно проігнорували, а тому весь час уважно слухали обранців. Зокрема і Павла Данильчука, який свою появу в облраді пояснив із трибуни: «Можливо, є люди, яким у нашій діяльності щось не подобається, і вони хотіли б швидше забути про існування наших організацій. Але на сесіях облради політики, котрі причетні до бандитської влади Януковича, знову починають розказувати, як вони будуватимуть державу. Ми сьогодні не пустили у приміщення обласної ради депутата колишнього голову облдержадміністрації Бориса Клімчука як представника Партії регіонів. Можете по-різному це розглядати. Та ми вважаємо це нашим громадянським обов’язком і обов’язком революції, що не завершилася. Від сьогодні ми беремо під громадську охорону приміщення обласної ради, де будемо перебувати під час кожної сесії».


Цікаво, що тільки екс-перший заступник голови облради Юрій Лобач спробував угамувати незваних гостей. А всі ті, хто недавно бігав до БП, як діти до школи, за колегу-депутата не заступилися.

Згодом Павло Данильчук додав: є у порядку денному ще одне важливе питання. І стосується воно не зарплат дорожникам, не ремонту дахів чи повернення боргів, а – переділу мисливських угідь. «Правий сектор» вимагає, аби депутати скасували незаконне рішення облради від 26 лютого 2013 р., яким «між волинськими олігархами розділено тисячі гектарів угідь, що загалом становлять 5% території області». Тож лідери «Правого сектору» зали не залишили, а їхні колеги у камуфляжах розійшлися коридорами «Білого дому».

До речі, вперше у сесійній залі після тривалої перерви цього дня з’явився депутат від Партії регіонів Петро Пронь. З поважних причин він був відсутній, бо давно хворіє. Хоча пересуватися Петрові Яковичу неймовірно важко, він все-таки вирішив відвідати сесію. Як з’ясувалося згодом, він вирішив вийти з фракції Партії регіонів, бо відповідну заяву зачитав голова облради. Такий крок Петро Пронь пояснив просто: «Ніхто не скаже, що я як член цієї партії щось погане зробив. Я старався віддатися роботі й голосував так, як мені серце підказувало. Річ у тім, що після того, як Башкаленка прикували наручниками на сцені, з’явилося оголошення, що партія припиняє своє існування. Я зателефонував Башкаленку, кажу: «Костянтинович, що робити?». А він відповів: «Приймайте рішення самі». І я прийняв його. Хоча я був першим, хто створив цю партію і якоюсь мірою відчуваю свою вину за те, що сталося. Якби не я, не було б ніякої партії. Бо я був першим головою та її засновником. Мені є що сказати, але сьогодні я ще не готовий говорити».


Більшість депутатських запитів цього дня адресували прокуророві області. Зокрема нашоукраїнець Сергій Слабенко домагався правдивих відомостей про ситуацію із закриттям садочка у с. Хмелів Володимир-Волинського р-ну, будівництво котеджів у одному із зоологічних заказників, пошуки луцького журналіста Сергія Шаповала, котрий зник у Слов’янську, тощо. Перший заступник голови облради свободівець Олександр Пирожик укотре озвучив запит щодо безоплатної передачі житла мешканцям гуртожитків у районі ДПЗ м. Луцьк, які нині належать ПАТ «Соціальна сфера». Підтримали обранці й інші запити. Зокрема депутата Анатолія Грицюка («Батьківщина»), який вперто звертався до прокурора щодо незаконного розподілу землі Прилуцької сільської ради Ківерцівського р-ну, бо на аналогічний попередній запит чомусь не отримав відповіді, хоча вона давно і в повному обсязі є на сайті облради; Валентину Касарду («Батьківщина»), котра запит адресувала новому начальнику обласного управління лісового та мисливського господарства Василеві Мазурку – щодо необхідності передачі з власності Державного агентства лісових ресурсів України (що, до речі, тепер – під керівництвом волинянина Валерія Чернякова) корпусу колись комунального санаторію у с. Журавичі Ківерцівського р-ну (пані Касарда, директорка санаторію «Пролісок», не проти взяти корпус під своє господарське крило і відродити здравницю, але нарікає, що зі зміною керівництва справа все одно не рухається); Лідію Томашевську («Єдиний Центр»), яка звернула увагу колег на те, що уродженка Іваничів, учасниця Олімпійських ігор, багаторазова чемпіонка Європи та світу Оксана Ващук нині лікує спортивну травму і потребує матеріальної допомоги.


«Перетасувавши» раніше укладений порядок денний та перемістивши питання про зміни до бюджету з верхніх позицій усередину, депутати розпочали роботу з прийняття звернення до жителів області щодо необхідності формування народного ополчення. Далі затвердили деякі програми і порядки використання коштів для підтримки селян-одноосібників, внесли зміни до комісій, колегії та регламенту, присвоїли ранги посадової особи новому керівництву облради і вирішили низку кадрових питань.

Шляхом голосування домоглися, аби над бюджетними справами міркувати на голодний шлунок – до перерви, а не після… Ще під час минулого засідання, обговорюючи поділ вільних залишків (майже 40 млн грн), Борис Загрева («Єдиний Центр») категорично виступив проти фінансування капітальних видатків, тобто повернення боргів підприємствам-підрядникам за виконані торік роботи. А цього разу виникла необхідність знайти кошти на програму протидії тероризму (300 тис. грн на спецобладнання для СБУ) та нову програму матеріально-технічного забезпечення першого загону територіальної оборони (2 млн грн на бронежилети та постіль для бійців), за що проголосували майже одностайно. Підтримали також і пропозицію Анатолія Грицюка про виділення 70 тис. грн «Ківерціводоканалу» на роботи в Олицькій психіатричній лікарні. Натомість обранці не повважали за необхідне зважити на думку Бориса Загреви, який цього разу наполягав, аби погашення заборгованості відбувалося лише після резолюції Держфінспекції.

Після перерви (працювати без неї навіть попри те, що у порядку денному лишилося всього-на-всього 8 питань, обранці не захотіли) стало очевидно: у сесійній залі нікому щось вирішувати. Марно спробувавши приступити до розгляду питання про мисливські угіддя, голова облради був змушений оголосити перерву до 23 травня.


А крапку поставив Борис Загрева, озвучивши наостанок гучну заяву: «Сьогодні обласна рада голосами партії «Батьківщина» та «Свобода», інших депутатів проголосували за рішення про бюджет, яке відкрило шлюз для подальшого зловживання з використанням бюджетних коштів за тими схемами, що були проведені попередньою владою. Вибачте за нескромність, шановні друзі!».

Реакція «Батьківщини» та «Свободи» не забарилася. Анатолій Грицюк (екс-голова облради, першим заступником якого і був Борис Загрева) тут же пригадав йому, як фракція «Єдиний Центр» «стала під крило більшості Бориса Клімчука» і закликав бути послідовним у діях. А свободівці оприлюднили позицію згодом, де назвали вчинки та слова Бориса Загреви «неадекватними»: «ВО «Свобода» не вбачає необхідності вступати у словесні перепалки щодо подібних неадекватних звинувачень, але найближчим часом має намір ініціювати проект рішення про заборону торгівлі спритними напоями у приміщенні обласної ради».

Фото автора.

Олена ЛІВІЦЬКА. 

Депутатський цитатник

Сергій Слабенко («Наша Україна»): «Чому тільки одна бюджетна комісія має таку надзвичайно велику популярність, що всі готові туди бігти? Може, нам всім туди записатися, і будемо ходити на засідання за списком?».

Анатолій Грицюк («Батьківщина»): «Демонструємо регіоналам миролюбну політику».

Василь Столяр («Фронт Змін»): «Я попереджую начальника СБУ, міліції, прокурора: буду все робити, що дозволить мені совість і мораль українця. Щоб не було питань потім: чому в когось вила в спині чи сокира під поясницею».

Олександр Свирида («Батьківщина»): «Гроші можуть вкрасти чиновники, але дядько сам у себе не вкраде».

Віктор Прокопчук («Наша Україна»): «Це – як в анекдоті… Кажуть Януковичу:

«Давайте ми виділимо 5 мільйонів на школу».

Той у відповідь: «Ні, краще 5 мільйонів на тюрму».

«Чому на тюрму???»

«Бо в школу ми точно не підемо…».

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%