Меморандум порозуміння і миру

Меморандум порозуміння і миру

20 травня Верховна Рада Україна ухвалила законопроект №4904, яким схвалила «Меморандум порозуміння й миру». Документ підготували та подали на розгляд парламенту народні депутати Вадим Новинський (фракція Партії регіонів, Севастопольський округ №224), Сергій Соболєв (фракція ВО «Батьківщина»), Віктор Пинзеник (фракція «УДАР»), Ігор Єремеєв (депутатська група «Суверенна європейська Україна», Маневицький округ №23) і Анатолій Кінах (депутатська група «Економічний розвиток», народний депутат від списку Партії регіонів).

За ухвалення меморандуму проголосували 252 парламентарі, тих, хто проти та утрималися не було, не голосували – 67. З-поміж народних депутатів, що мають стосунок до Волині, симпатії та антипатії до закону розподілилися таким чином: за меморандум проголосували Ярослав Федорчук («Батьківщина»), позафракційні Юрій Савчук (список партії «УДАР»), Ігор Палиця (Луцький округ №22) та Григорій Смітюх (список Партії регіонів), представники депутатської групи «Економічний розвиток» Ігор Єремеєв (Маневицький округ №23), Степан Івахів (Ковельський округ №21), Сергій Мартиняк (Горохівський округ №20) і Катерина Ващук (список Партії регіонів). Як і вся фракція «Свободи», не голосували Анатолій Вітів (список ВО «Свобода») іЄвген Мельник (Володимир-Волинський округ №19), а також комуністи Василь Демедюк (був відсутній) і Адам Мартинюк (список Компартії України).

Ось повний текст Меморандуму порозуміння та миру:

«Україна переживає найдраматичніший момент у своїй новітній історії.

Задля деескалації напруги у деяких регіонах країни Верховна Рада України закликає усіх громадян України простягнути руки один одному, відмовитися від радикальних дій, ненависті, разом повернутися до спільної роботи по захисту, розвитку та розбудові демократичної, суверенноїієдиної України, у якій вільно та дружньо житимуть люди усіх національностей, політичних переконань і віросповідань.

Верховна Рада України звертається до всіх громадян країни із закликом об’єднатися заради збереження нашого спільного дому – України.

Верховна Рада України підтримує в повному обсязі Женевські домовленості дипломатів України, США, Євросоюзу, Російської Федерації  від 17 квітня 2014 року, що спрямовані на деескалацію напруги  та відновлення безпеки всіх громадян.

Верховна Рада України підтримує загальнонаціональний діалог в рамках загальнонаціонального круглого столу національної єдності.

Верховна Рада України підтримує проведення виборів Президента України 25 травня 2014 року як запоруки миру та єдності в суспільстві та закликає всі органи державної влади забезпечити безпеку громадян під час голосування та встановлення результатів. Верховна Рада України закликає до проведення чесних, прозорих, демократичних президентських виборів з рівними можливостями для всіх кандидатів в Президенти. Верховна Рада України закликає всіх громадян України взяти участь у президентських виборах та припинити дії спрямовані на перешкоджання виборчих прав громадян.

Верховна Рада України засуджує протиправне застосування зброїі насильства, що призвели до масових вбивств людей та інших злочинів проти людяності. Верховна Рада України висловлює співчуття всім сім'ям загиблих.

Верховна Рада України висловлює вдячність усім громадянам України, що беруть участь у заходах із забезпечення захисту прав та свобод громадян, збереженню конституційного ладу та територіальної цілісності України.

Спираючись на свої конституційні повноваження, на основі широкого  національного діалогу, Верховна Рада України забезпечить невідкладне проведення конституційної реформи, в основу якої буде покладено децентралізацію державної влади, що передбачає:

1) закріплення статусу України як парламентсько-президентської республіки та встановлення балансу влади між усіма її гілками на центральному та місцевому рівнях;

2) забезпечення повноважень регіонів необхідними фінансовими ресурсами за рахунок встановлення справедливого розподілу доходів бюджетів;

3) проведення широкомасштабної судової реформи з метою гарантування прав громадян на чесний і справедливий суд та закріплення незалежності судової системи;

4) проведення реформи правоохоронних органів та прокуратури з метою забезпечення прав і свобод людини, безпеки громадян і відновлення довіри до правоохоронної системи, зокрема, шляхом ліквідації функцій загального нагляду у прокуратури;

5) боротьбу з корупцією на всіх рівнях державної влади. Створення Національного антикорупційного органу України з широкими повноваженнями для здійснення контролю за діяльністю чиновників.

Верховна Рада України закликає до недопущення міжконфесійних та міжнаціональних конфліктів в країні.

Поруч із конституційним статусом української мови, як державної, Верховна Рада України забезпечить гарантування статусу російської мови.

Верховна Рада України ухвалить Закон України «Про місцеві референдуми».

Верховна Рада України зобов’язується прийняти закон щодо недопущення кримінального переслідування громадян за участь  у  масових акціях в Україні, за умови звільнення ними захоплених будівель, інших громадських місць та добровільного складання зброї, за винятком осіб, які вчинили тяжкі та  особливо тяжкі злочини проти життя та здоров’я людей.

Верховна Рада України закликає до роззброєння всіх незаконних формувань і здачі незаконної зброї громадянами, повернення всіх  захоплених будівель їх законним власникам, звільнення всіх зайнятих вулиць, площ та інших громадських місць в українських містах, селах та селищах.

Верховна Рада України звертається до правоохоронних органів підготувати план заходів з метою забезпечення безпеки громадян та недопущення посягань на здоров'я і життя людей та за умови звільнення заручників і адміністративних будівель, складання зброї всіма незаконними формуваннями по забезпеченню повернення військовослужбовців, задіяних в антитерористичній операції до місць їх  постійної дислокації.

Ми всі різні, але всі ми єдині бо є громадянами однієї суверенної, незалежноїі неподільної України.

Ми повинні зробити все можливе, щоб не позбавити наших нащадків цього безцінного скарбу».

За матеріалами офіційного веб-порталу Верховної Ради України.

На фото: один зі співавторів Меморандуму порозуміння і миру Ігор Єремеєв.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%