Тоді газети писали

Тоді газети писали


75 років тому

Самогубство полковника

2 квітня у Варшаві застрелився полковник Валерій Славек, найближчий співробітник маршала Й. Пілсудського. Уродився полк. Славек в 1879 році на Поділлю; видатний боєць за незалежність Польщі брав участь у легіонах; в незалежній Польщі значінняСлавека особливо піднеслося по травневому перевороті 1926 р. Він організовує Безпартійний Блок Співпраці з Урядом, стає на його чолі, кермує парламентарними працями в Сеймі по Сеймі в 1928 і 1930 років. Був творцем теперішньої конституції, тричі очолював Уряд Речіпосполитої. В останні місяці відійшов від політичної праці. Українське громадянство глибоко цінило полк. Славека, пам’ятаючи його видатну ролю в заключенні польсько-українського договору 1920 року.


(«Шлях», 1939 р.)

45 років тому

Суботник

31 травня понад 100 юнаків і дівчат колгоспу ім. Свердлова разом із своїм ватажком, інструктором по спорту Ярославом Терешком вийдуть на ударний комсомольсько-молодіжний суботник, щоб побудувати й упорядкувати стадіони і спортивні майданчики у селах Старосілля, Ситниця, Ровники і Семки. Адже літо чекає від них нових рекордів.


(«Молодий ленінець», 1969 р.)

10 років тому

Лазаренко сподівається

Повернутися в Україну вже цього року. він заявив, що прокуратура США має у своєму розпорядженні сто сорок тисяч сторінок документів, переданих Україною. Він хоче довести, що його у нашій державі переслідували з політичних мотивів.

Ще один пам’ятник Кобзареві

20 травня для жителів Горохова, які відзначали День міста, залишиться в пам’яті назавжди. У свято Вознесіння Христового на центральному майдані відбулося урочисте відкриття пам’ятника геніальному українському поету й художнику Тарасові Шевченку. У конкурсі брало участь багато скульпторів. Але перевагу віддали проекту Василя Рижука. Скульптор працював над бронзовим образом Кобзаря цілий рік. Голова райдержадміністрації Юрій Горбенко висловив подяку всім, хто допоміг у спорудженні пам’ятника, хто втілив у життя давню мрію жителів Горохова.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

5 років тому

Антикризові вимоги Народної Армії

Головна вимога Народної Армії Спасіння – повне очищення України від нинішньої злочинної влади! Ми повинні рішуче та безповоротно вигнати з влади усіх тих, хто «сидить на нашій шиї»! Вони брешуть нам, обіцяють золоті гори в обмін на наші голоси, а Україна тим часом гине у водовороті створених ними криз! Ми вимагаємо створення такої системи управління країною, при якій корупціонерів чекає ганьба, а не ток-шоу на всіх телеканалах. Ми вимагаємо виборів до парламенту лише за відкритими, всенародними списками! Закриті партійні списки – антинародні!

Коротко і ясно

У неділю глава уряду РФ Володимир Путін побував у Донському монастирі, де поклав квіти до могили генерала Антона Денікіна, який у 1915-1916 рр. двічі звільняв Луцьк від німецьких та австро-угорських військ.

(«Волинська газета», 2009 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%