Перший чемпіонат лучників

Перший чемпіонат лучників

Що Боратинська об’єднана територіальна громада зажила спортивної слави, відомо давно. На території центральної садиби чи не кращий в нашому краї спортивний комплекс європейського масштабу площею 4,9 га, який неодноразово ставав ареною представницьких поєдинків для різного виду змагань.

Минулої неділі силами на ньому мірялися учасники першого Чемпіонату Волині зі стрільби з лука. Його організаторами стали місцева громада, обласна Федерація зі стрільби з лука, клуб зі стрільби з лука «Луцькі соколи», управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації.  
Своєрідним їх модератором став депутат Боратинської ОТГ Анатолій Левчук. Привітавши спортсменів та нечисленних глядачів (через коронавірусну пандемію масовий доступ на стадіон обмежили), він надав слово заступнику начальника управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації Василю Литнянчину. 
«Вітаю усіх учасників цього заходу з першим чемпіонатом області зі стрільби з лука, – мовив посадовець. – Ми щиро всі раді, що цей вид спорту активно розвивається на Волині. Бажаю, аби змагання пройшли на позитиві та супроводжувалися щирими посмішками». 
За ним до мікрофона підійшла  ветеранка новітньої російсько-української війни, перша жінка-учасниця Національної збірної України в міжнародних змаганнях Invictus Games, засновниця клубу зі стрільби з лука у Луцьку Майя Москвич: 
«Дуже дякую Боратинській громаді, яка запропонувала нам взяти цю локацію, де наші спортсмени зможуть відчути себе справжніми лучниками. Бажаю всім спортсменам, знаю, що ви будите намагатися показати щонайкращий результат, максимально насолодитися змаганнями, якими ми завершуємо літній сезон». 
На знак вдячності ветеранка АТО/ООС (Операція Об’эднаних Сил) дарує  очільнику місцевої громади Сергію Яручику майку клубу. Не обійшла увагою славетна захисниця України та лучниця і Анатолія Левчука, якому також вручила однотипний сувенір. Такий самий подарунок, тільки з іншим символом – Боратинської ОТГ – отримує Майя Москвич взамін із рук Сергія Олександровича. Ще один «подарунок» від голови отримала мудра та симпатична представниця громади Оля Цуз, якій «Волинська газета» вдячна за плідну співпрацю.
Ведучий запрошує підійти до Національного прапора України наймолодшого учасника Чемпіонату Данила Павлюка та найстаршого Олега ДучимІнського – кандидата в майстри спорту зі стрільби з лука. До присутніх звертається голова боратинської спільноти Сергій Яручик. 
«Шановні учасники змагань, від імені нашої об’єднаної громади хочу щиро привітати вас на нашій гостинній землі, – каже Сергій Олександрович. – Щиро здоровлю усіх з символічною подією – першим чемпіонатом Волині зі стрільби з лука. Ми завжди раді зустріти вас на нашому спортивному комплексі. Побажаю усім показати хороші результати, а ще поїхати додому з приємними враженнями та доброю згадкою про нашу гостинність».На правах модератора Анатолій Левчук перший Чемпіонат Волині зі стрільби з лука оголошує відкритим. Усі тримають рівняння на Державний прапор України, який разом із Олімпійським стягом плавно лине вгору під звуки Національного гімну України. До висот тягнутимуть свої наміри і лучники, коли вийдуть на старт Чемпіонату. 
Поки що їх просять зайняти позиції на «вогневому рубежі». Спортсмени ретельно виконують цю рекомендацію, дотримуючись відповідної дистанції. Для кожної вікової групи вона різна. Лучники виступали у чотирьох категоріях: «Новачки» (відстань до мішені – 10 м), «Початківці» (відстань – 18 м), «Просунуті» (відстань – 18 м), «Просунуті» (відстань – 30 м).
Кваліфікаційний раунд складається з двох частин. У кожній з них лучники мають випустити регламентовану кількість стріл та набрати певну кількість балів. Уже згодом, спостерігаючи за влучністю спортсменів, помічали, що далеко не всі стріли потрапляли в мішені. Деякі значно перелітали через них на значну віддаль. Хтось з глядачів не втримався, аби не пожартувати: 
«Хто далі стріляє, той найкращий». 
Підтрунювати легко, а як би довелося самому натягнути тетяву лука та пустити стрілу? 
Утім, промахи –поодинокі. Напруга спортсменів – на межі. 
Поки йшла, так би мовити, підготовча робота до початку змагань, запрошую до бліц-інтерв’ю  голову Боратинської об’єднаної територіальної громади Сергія Яручика.
– Сергію Олександровичу, Ваша громада завжди у пошуках чогось нового та креативного. Торік фестивалили художні колективи, цьогоріч ось такі цікаві змагання лучників, я б сказав, і древнього ремесла, і нового виду спорту для волинської спільноти, який після сьогоднішнього Чемпіонату, будемо надіятися, заявить про себе масово.
– Нам цікаво приймати будь-які змагання. Але сьогодні надзвичайно приємно, що обласна Федерація зі стрільби з лука звернулася саме до нас, аби на спортивній арені Боратинської ОТГ провести перший такий Чемпіонат в області. Це, можна сказати, історичний момент. Як би там не було, але ми перші в цьому плані. І найголовніше, що відбувається популяризація нового і своєрідного виду спорту. На Волині він поки що ще не розвинутий і робить перші кроки. Дуже приємно було бачити, як прийшли на майстер-клас. Це добра позиція федерації організовувати подібні майстер-класи. Сподіваюся, що в найближчий час наші діти, наші люди, особливо молодь, долучаться до цього виду спорту. Чомусь хочеться вірити, що всі покажуть хороші результати не тільки сьогодні, а й на наступних змаганнях, які проходитимуть з участю жителів нашої громади. Більше того, ми хочемо запропонувати, щоб будь-які змагання саме цього виду спорту проходили у нас. Ми до цього готові і завжди та постійно відкриті, а ще навіть зацікавлені у цьому. Головне, щоб це була користь для людей, нашої спільноти. Ми, звичайно, отримуємо насолоду, коли лише споглядаємо. А спортсмени від того, що змагаються.  Якщо створити відповідні умови, то, напевно, люди з хорошою та приємною думкою приходитимуть на наш спортивний комплекс.
– Великий плюс у тому, що їхні діти менше часу проводитимуть на вулиці, коли перевагу віддадуть якомусь виду спорту, у тому числі вчитимуться влучно стріляти з такої колись популярної зброї, якою для багатьох армій минулих століть слугував лук. Мама з татом знатимуть, що їхня дитина розвивається і фізично.–  Так, звичайно, це дуже важливий момент. Ми бачимо, що сьогодні важко відірвати діток і від комп’ютера, і будь-якого сучасного ґаджета. А це для них певний важливий момент, який дає змогу батькам такий крок зробити. Якби вони прийшли сюди, то переконалися б, що спортом просто необхідно займатися, незалежно від його виду. З часом це їх зацікавить. Хто прийшов сьогодні, міг переконатися наочно. До речі, у нас цього вихідного дня відбуваються не одні змагання. Паралельно міряються силами команди нашої громади з міні-футболу. Після обіду на запасному полі відбудеться черговий тур Чемпіонату Волині з футболу, у якому також зіграє наша команда. Тобто, село живе, трудиться, відпочиває та розвивається. Незважаючи ні на що, ми організовуємо спортивні заходи, дотримуючись усіх умов карантину. 
Ми хочемо, щоб спортивний дух постійно витав над нашою територією. Це, по-перше, здоров’я наших людей, по-друге, відпочинок, який дарує задоволення.
– Сергію Олександровичу, Ваша громада досить самодостатня і при бажанні, думається, спроможна створити умови для секції лучників, де вони мали б можливість і перевдягнутися, і позмагатися.
– Саме сьогодні в мене ця ідея виникла, бо і сам перший раз спостерігаю за такими змаганнями. Хотілося б провести такі змагання за Кубок нашої громади серед її жителів. Це цікаво, оскільки такі ексклюзивні види спорту розвивалися б і на наших теренах. Скажімо, байдарки та каное отримали в нас певний розвиток. Діти зацікавилися цим водним спортом. Думаю, знайдеться немало бажаючих попробувати себе у влучності в стрільбі з лука. Громада має змогу підтримати такі речі і фінансово. Головне, аби була зацікавленість. Якщо люди захочуть займатися, ми готові їх підтримати. Це однозначно. Це цікаво, корисно та креативно.
– Ви згадали про змагання з міні-футболу. Скільки команд Вашої громади бере у них участь? 
– До складу нашої громади, як відомо, під час її створення ввійшли населенні пункти трьох сільських рад: Баївської, Боратинської та Промінської. Честь цих утворень і відстоюють нині колективи з міні-футболу. Такі заходи також здружують нашу спільноту, роблять її монолітнішою. Хоча спортивний інтерес відкидати не варто. Такі турніри проходять у нас постійно. Так вже співпало, що один із них збігся у часі з обласним Чемпіонатом лучників. Утім, територія нашого спортивного комплексу дає можливість проводити одночасно кілька різновидових змагань. У такому режимі намагатимуся працювати і надалі.
Як згодом повідомив сайт Боратинської об’єднаної територіальної громади, вже у кваліфікаційних раундах між спортсменами панувала гостра конкуренція, а запекла боротьба тільки посилилася під час спарингів та перестрілок за призові місця. Долю медалей вирішували лічені сантиметри відстані від центра мішені, у кількох фіналах все вирішувала «золота стріла» (ситуація, коли при рівній кількості балів, кожен спортсмен виконує по одному пострілу і перемагає той, хто набирає більшу кількість очок).
Після понад п’яти годин змагань визначилися переможці та призери першого чемпіонату Волинської області зі стрільби з лука.
Категорія «Просунуті», 30 м: І місце – Микола Костєлов, ІІ  – Іван Слатов, III  – Олег Дучимінський; категорія «Просунуті» 18 м – Богдан Михалюк,  Валерій Таранов та Владислав Сай; категорія «Початківці», 18 м – Павло Ковальський, Вадим Закладний і Дмитро Кобись; категорія «Новачки», 10 м – Данило Павлюк, Анна-Марія Новак та Матвій Паливода.

Володимир ПРИХОДЬКО.
Фото Віктора РАЙОВА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.2%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%