Не показувати пальцем угору

Не показувати пальцем угору

Спростити не можна заробити. Кому в цьому реченні чиновники реєстраційної служби поставили не там, де слід. 

Бо, маючи чітке завдання – спростити процедуру реєстрації прав на майно та землю, не тільки не спростили, а й пробують на цьому заробити. Все ж голова облдержадміністрації Борис Клімчук не полишає наміру розчистити авгієві стайні юстиції і таки домогтися, аби в кожному куточку області процедура реєстрації права власності не ускладнювала людям життя. 
500 доларів хабара за реєстрацію ділянки сьогодні на сьогодні. Така «негласна такса» існує у реєстраційних органах області. Ганебну цифру озвучили під час оперативної наради в облдержадміністрації. Борис Клімчук не вперше виносить тему «на люди». На початку року керівництву управління юстиції та новоствореної реєстраційної служби, яка віднедавна має опікуватися реєстрацією прав власності на нерухоме майно та земельні ділянки, дали конкретні доручення: організувати роботу так, аби люди не терпіли незручностей. Із поставленими завданнями органи юстиції не справилися. Не спромігшись уникнути черг та організувати роботу так, як цього вимагає закон, у реєстраційній службі розводять руками. Мовляв: що зробиш… Змінилося законодавство. Волинські реєстратори і так треті в загальнодержавному рейтингу… Натомість не показувати пальцем угору, а йти назустріч людям, рекомендував органам юстиції заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк під час нещодавньої селекторної наради з головами райдержадміністрацій, керівниками агропідприємств краю, сільськими головами області, де розглядали питанням реєстрації земельних ділянок:
– Так, законодавство змінилося, право на реєстрацію земельних ділянок передано Державній реєстраційній службі України та її органам на місцях. У нас ця робота розпочали і проводять слабо. Зміни не повинні ускладнювати життя. На превеликий жаль, робиться по-іншому. Відомі факти, коли люди на осінь записуються, щоб зареєструвати право на оренду. Такого ми не повинні допустити. Жоден реєстратор не має пальцем показувати вгору. Він мусить чітко виконувати свою роботу, – зауважив Віталій Володимирович.
За інформацією начальника управління Держземагентства у Волинській області Василя Василенка, з початку року в державному реєстрі прав зареєстровано 1072 заяви на реєстрацію земельних ділянок. Із них – 1043 заяви про реєстрацію права власності, 27 – про державну реєстрацію іншого речового права. Всього (станом на кінець березня) задоволено 786 заяв. Найбільше ділянок зареєстровано в Луцькому, Турійському та Камінь-Каширському р-нах. Найменше звернень щодо надання таких послуг у Шацькому, Ратнівському та Старовижівському р-нах. Як запевнив начальник реєстраційної служби, що створена при головному управлінні юстиції у Волинській області, Сергій Передон, на оформлення одного акта права власності треба всього-на-всього півтори години. То звідки ж черги на осінь? 
Сергій Передон опирався на цифри та рейтинги. За його словами, процес на Волині і так налагоджений нормально. Ми, мовляв, – у першій трійці лідерів на загальнодержавному рівні. Як же справи тоді в аутсайдерів?..
Водночас керівництво реєстраційної служби обіцяє різко реагувати на факти зволікання і повідомляти про це управління юстиції. Тим часом 1 квітня під час оперативної наради категорично висловився щодо ситуації голова облдержадміністрації Борис Клімчук: 
– Усі ми знаємо, з якою «нерозберихою» зустрілися люди на початку року з оформленням прав власності і на нерухоме майно, і на землю. На підготовку цієї роботи органи юстиції мали рік. Ми почали бити тривогу, коли побачили, що уникнути черг не вдалося, побачили несправедливість, продаж черги, записи на осінь… На початку року я висунув кілька вимог до реєстраційної служби: налагодити чітку роботу, укомплектувати кадрами, зробити електронний варіант черги, щоб вона стала публічною і люди могли бачити себе у списках.
Однак вимоги так і залишилися не виконаними.
– Якщо вже трапилося так, що черга є, то вона має бути прозора. Я не побачив у матеріалах управління відповіді на мої запитання. Тут про все є. І про труднощі доїзду нотаріусів із Ківерців до Маневичів теж є. А це означає, що 70 тисяч жителів Маневичів ви роками тримали без нотаріусів! Чому така політика? Це промахи роботи попередніх років, які раптом вилізли, бо робота стала публічною, – наголосив Борис Петрович
Голова облдержадміністрації розпорядився продовжити контроль за виконанням його доручення. Нинішня ситуація Бориса Клімчука зовсім не радує, адже зволікання, на його думку, гальмують ринок. А отже, гальмують розвиток області. До контролю над роботою реєстраторів прийнято рішення залучити також органи прокуратури та внутрішніх справ. Можливо, це стане стимулом для серйознішої роботи?
Олена ЛІВІЦЬКА. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%