Реальні справи Олександра Боровицького

Реальні справи Олександра Боровицького


Із біографії. Народився 9 липня 1988 року в смт Цумань. Тут навчався, закінчив Луцький технічний університет, згодом – Національний лісотехнічний за спеціальністю «Менеджмент організацій і адміністрування». Працював свого часу у ДП «Цуманське лісове господарство», тоді отримав підвищення – посаду спеціаліста відділу використання лісових ресурсів в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Олександр Боровицький із тієї когорти ініціативної молоді, які прагнуть змін і їх роблять, а не чекають. Він діючий депутат місцевої громади вже третю каденцію, фахівець лісового господарства із досвідом.
Сам про себе каже так: «Мабуть, це у мене в характері. Дуже не люблю, коли люди безкінечно скаржаться: на владу, життя, обставини. Все, що людині потрібно для активності, – здоров’я. Інше – в наших руках».
Про здоров’я Олександр говорить не даремно. В його безпосередні обов’язки, крім іншого, входить організація безпечних та комфортних умов праці у лісовій галузі. А це непросто. Тому що процеси тут вкрай небезпечні. Олександр Боровицький із цим уже не перший рік чудово справляється. Має професійну звичку: всі процеси одразу оцінювати з точки зору безпеки.
Його активності і справді можна позаздрити: позаду вже участь у численних семінарах, вебінарах та тренінгах з охорони праці, їх організація, написання наукових статей, підвищення кваліфікації.
Чому свого часу пішов ще й у депутати, Олександр Боровицький пояснює так: «Проживаючи в Цумані, часто спілкуюся з односельцями, знаю, кому потрібна підтримка та допомога, які проблеми турбують людей, намагаюсь допомогти їх вирішити…» 
Місцеві про його роботу відгукуються лише позитивно. Нинішній голова громади Анатолій Дорошук (до речі, у минулому теж лісівник),  називає Олександра  здібним та ініціативним головою постійної комісії з питань освіти, культури та туризму, духовності, охорони здоров’я, материнства, у справах сім’ї, молоді та спорту, соціального захисту населення нашого селища. «Він хороший організатор та вимогливий спеціаліст, здатний вирішувати складні та поточні питання. Грамотний, має високий професійний рівень знань, дві вищих освіти, а зараз навчається в аспірантурі, має багаторічний досвід роботи з людьми в галузі безпеки праці та здоров’я працівників. Він також є асоційованим членом Європейського співтовариства з охорони праці. Не зупиняється перед труднощами, наполегливо йде до поставленої мети. Бере активну участь у громадському житті, організовує та забезпечує реалізацію місцевих ініціатив».З його ініціативи у грудні 2017 р. було затверджено програми «Розвитку фізичної культури, спорту та туризму» та «Розвитку культури, духовності сім’ї та молоді» в Цуманській ОТГ на 2018-2020 роки.
Кожна з програм потребує як трудових, так і фінансових вкладень, проте багато чого вдалося реалізувати. Ми теж перевірили. Безпосередньо на місці, у громаді спілкуючись із Олександром.
Цумань – селище невелике. Тут усі один одного практично знають. Як і  в довколишніх селах. З одного боку це добре, бо людям не треба пояснювати, хто ти є. А з іншого – нічого не сховаєш. Все – як на долоні.
Правда, Олександрові й немає чого приховувати. Швидше – навпаки. Про багато справ, які вирішені з його ініціативи, він навіть не хоче розповідати, тому що вважає їх буденністю.
Це і сприяння у справі озеленення, і організація прибирань та облаштування територій. З розмови стає очевидним, що тут, у Цумані, з ініціативи місцевих депутатів громада навчилася самотужки вирішувати, здавалося б, «не підйомні» проблеми.
– Як би гарно люди не жили у своїх приватних будиночках чи квартирах, до них потрібен добротний доїзд, отже – потрібно дбати про якісні дороги. Завжди наголошую під час сесійних засідань: «Одне з першочергових наших завдань – залучення коштів для ремонту доріг та грейдерування вулиць», – це Олександр розповідає, коли їдемо вулицею Чехова. 
Звісно, стверджує, що її ремонт – не тільки його заслуга. А таке рішення прийняла більшість депутатського корпусу обласної та місцевої ради на чолі з головою Анатолієм Дорошуком. І на черзі – ще багато таких вулиць.
Цікаве місце у Цумані – річка Путилівка. Її протяжність 57 км. На ній – безліч мостів і кладочок. Більшість із них люди зробили, щоб ходити на роботу або ж у ліс по гриби чи ягоди. Один із переходів вів до Цуманської лікарні. В обхід – кілька кілометрів, а напростець – всього нічого. Одним із активістів, який організовував громаду для ремонту моста, був Олександр Боровицький. Він згадує, як збирали кошти по кілька десятків гривень, як усі разом над цим працювали, як допомагали лісівники. Міст досі дуже затребуваний.
Побачили ми і пам’ятну дошку на стіні навчального закладу – загиблому учаснику АТО Віктору Ткачуку – її обладнали на фасаді ЗОШ І-ІІІ ст., де він навчався. Це також свого часу була ініціатива Олександра, яку підтримали депутати. 
З розповідей людей та публікацій у ЗМІ ми знаємо, скільки лісівники допомагають українській армії. Такі волонтерські передачі в тому числі не раз організовувалися з ініціативи Олександра Боровицького. Правда, про це він сам  говорити не хоче. Каже, що такі речі робляться не для обговорення. 
Пригадує Олександр, як важливо було створити сайт Цуманської селищної ради. 
– У нинішньому суспільстві, де комунікація відіграє надважливу роль, це не забаганка, а суттєва потреба, – зазначає цуманчанин. – Є чимало питань, які потребують висвітлення. Це запорука успішного функціонування та взаємодії органів місцевого самоврядування з населенням. І ми тепер його маємо. 
Олександр ставить перед собою нові завдання в цьому напрямку: планує видрукувати книгу, створити документальний фільм про смт Цумань, проморолик, який буде «приманкою» для туристів, відкрити картинну галерею.
– У наших селах стільки прекрасних місць. Ми можемо бути просто унікальними в цьому напрямку. Одні цуманські ліси чого варті. А історія, храми, люди – все це може бути туристичною родзинкою Волині, – говорить співрозмовник.
Наводячи приклад інших громад, розповідає, які інвестиції можна привести у його округ. Зізнається, що має напрацювання, але не говоритиме наперед, поки вони не втілилися у життя.
– Мене на ідеї дуже надихають колеги та діти – вихованці наших шкільних лісництв.  Ми нещодавно проводили конкурс малюнка на тему охорони праці. Діти дуже активно долучилися, вони подають неймовірне бачення на буденні ситуації, – зізнається.
До речі, переможцем цього конкурсу став учень його рідної школи. За це проголосували і глядачі, і журі.
Найсвіжіша громадська акція Олександра Боровицького, яка пройшла за його сприяння у Цуманському будинку дитячої та юнацької творчості, – озеленення в рамках всеукраїнського проєкту «Мільйон дерев за добу». Свого часу, будучи школярем, Олександр Боровицький відвідував чимало гуртків, а тепер привіз для озеленення туї. Їх вже висадили теперішні вихованці гуртків. 
Олександр же каже, що чекає нових пропозицій від активних краян. Із саджанцями проблем не буде, якщо знайдуться ідеї та кілька пар робочих рук. Запрошує долучатися й до інших заходів.
 
Світлана ГАВРИЛЮК.

На фото Віктора Райова та з домашнього альбому Боровицьких: Олександр Боровицький з керівниками Цуманського доку.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%