Політика сусідства

Політика сусідства

Щойно повернувшись із Вільнюса, голова облдержадміністрації Борис Клімчук у ході брифінгу розповів представникам мас-медіа: Волинь входить у нову еру політики сусідства, долучаючись до реалізації проекту, головна мета котрого – розвиток сільських територій. Окрім того, поділився враженнями від перебування у державі, де кілька років тому виконував дипломатичну місію.

– Я сам попрохав главу держави дати можливість попрацювати в рамках шостого засідання Ради президентів України та Литви. Ясна річ, була велика політика, але й була можливість поспілкуватися, адже у кінці дня мав нагоду зустрітися із Президентом Литви Далі Грібаускайте та Прем’єр-міністром країни Альгірдасом Буткявічусом. До речі, подарував їм книгу «Україна і Литва в ХІV – ХVІ століттях», видану у Луцьку  2011-го, –зауважив Борис Клімчук.
Окремо зупинився керівник виконавчої гілки влади в області на темі міжнародної співпраці. Мовляв, етап роботи у рамках програми «Україна – Польща – Білорусія» підійшов до завершення, одначе роботу в напрямку розвитку прикордонних територій волиняни полишати не збираються – вже розробляють нові програми. Особливі надії – на впровадження спільного з Литвою проекту.
– Це нова програма політики сусідства, котру адмініструє Вільнюс, – підкреслив Борис Петрович. – Але програма призначена для України. Спробуємо репрезентувати нашу державу через Волинь. Чому я був у складі делегації? Обговорення майбутнього партнерства та досягнення домовленостей щодо початку робіт було моєю основною метою. Звісно, обговорили й об’єми фінансування – 26 мільйонів євро. Програма розрахована на два роки: 2014 – 2015-й. Волинь готова стартувати й активно працювати. У нас є чимало спільних точок дотику в різноманітних галузях, однак зупинимося саме на розвитку сільських територій.
Отож у Вільнюсі сторони обговорили всі аспекти. Наступний крок – офіційні документи. Загалом розробку програми триватиме до другої декади квітня цього року. 
– Ще не знаю районування, не можу сказати, які території Волині працюватимуть у рамках проекту, – зауважив Борис Клімчук. – Але вже маємо підтримку Президента України і Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Світлана ГОЛОВАЧУК.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (620) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%