Тиждень історії та суспільствознавства

Тиждень історії  та суспільствознавства

Організація освітнього процесу передбачає не просто підготовку висококваліфікованих фахівців, а й формування всебічно розвинених особистостей, які прагнуть постійного удосконалення та пошуку нових знань.

Саме у творчому підході з реалізації різноманітних цікавих заходів з організації освітнього процесу й побудована система вдосконалення роботи педагогічного колективу зі студентською молоддю. Такий творчий підхід реалізовується Фаховим коледжем технологій, бізнесу та права Волинського національного університету імені Лесі Українки через впровадження тижнів циклових комісій (навчальних дисциплін, професій). 
Так, з 12 жовтня по 16 жовтня 2020 року у фаховому коледжі відбувався Тиждень історії та суспільствознавства, який приурочений відзначенню ряду знаменних та пам’ятних дат.
У нашому закладі уже склалась традиція – щороку відзначати тиждень історії та суспільствознавства так, що б він обов’язково співпав з датою – 14 жовтня. Спитаєте чому? Тому що ця дата є однією із найважливіших сторінок історії України. 14 жовтня українці святкують одразу чотири свята: Свято Покрови Божої Матері, День Української повстанської армії, День українського козацтва (згідно з Указом Президента України від 7 серпня 1999 року № 966/99) та четверте свято, дуже молоде – День захисника України (відповідно до Указу Президента України від 14 жовтня 2014 року № 806/2014).
Тиждень історії та суспільствознавства розпочався із експозиції Волинського краєзнавчого музею «Сто років української революції 1917-1921 років» – одного із найважливіших і найскладніших періодів історії. Ця виставка була організована директором фахового коледжу, викладачем історії Станіславом Щеблюком. Тема була обрана з розумінням того, що доба революції була вершиною національно-визвольної боротьби і відродження української нації. Експозиція була підготовлена Українським інститутом національної пам’яті до відзначення 100-річчя української революції. Учасники освітнього процесу мали можливість доторкнутися до історичної пам’яті українського народу, ознайомитися з архівними документами, діяльністю відомих осіб того часу та здійснити аналіз тих історичних подій.
Підчас перерв мультимедійний центр фахового коледжу транслював презентації мультимедійних матеріалів на тему: «Українська революція 1917-1921 років», які були підготовлені студентами – активними учасниками студентського наукового товариства нашого закладу освіти. Наукове керівництво здійснювала викладач історії Світлана Демкова. Студенти мали змогу простежити етапи розгортання революції та створення на сучасних теренах нашої держави Української Народної Республіки з її представницьким органом – Українською Центральною Радою, яку очолював Михайло Грушевський; Української Держави під керівництвом гетьмана Павла Скоропадського; Української Народної Республіки з найвищим органом державної влади – Директорією, яку очолював Володимир Винниченко; Західноукраїнської Народної Республіки із її президентом Євгеном Петрушевичем. Ці мультимедійні презентації заклали підвалини для подальшої дослідницької роботи студентського наукового товариства фахового коледжу.Окрім цього, відбулась відкрита лекція до Дня захисника України із студентами групи ТК-12 під керівництвом викладача історії та мистецтва Лідії Бардюк на тему: «Жінка і війна: історія і сучасність». Лідія Василівна охарактеризувала роль і становище жінок під час Першої світової війни (1914-1918 років), Другої світової війни (1939-1945 років) та Українсько-російської війни (з 2014 року і до сьогодні). А студенти розповідали про героїчні подвиги українських дівчат-січовиків, які, не вагаючись, стали поруч з чоловіками на боротьбу з московською навалою, про активність та мужність жінок-українок в часи Другої світової війни, про незламний дух та глибокий патріотизм жінок, які й сьогодні беруть участь в активних бойових діях проти сепаратистів та російських військовиків на Сході України.
Викладач історії Вікторія Дяченко підготувала відкриту лекцію на тему: «Невмируща слава – слава героям-воїнам УПА» у поєднанні із переглядом українського історичного фільму Зази Буадзе «Червоний». Перед переглядом фільму студенти прослухали короткий екскурс про історичні реалії, що відображені у фільмі та життєві випробування, які довелось пережити українцям у боротьбі за власну державу. Студенти під керівництвом Вікторії Михайлівни здійснили історичний екскурс та проаналізували мотиви створення і діяльність повстанської армії, визначили, що УПА відіграла важливу роль у національно-визвольній боротьбі українського народу та відродженні нації.
Викладач історії Ольга Кузьмич провела лекцію на тему: «Динаміка та масштаби зовнішньої міграції робочої сили в умовах активізації Євроінтеграційних процесів в Україні» приурочену 15-й річниці вступу України до складу Ради Європи. Ольга Миколаївна визначила етапи та масштаби трудової міграції громадян України до країн ЄС у 1991–2008 роках, особливості соціальної адаптації мігранта, спробувала окреслити типовий портрет трудового мігранта з волинського регіону, встановила основну мету його заробітчанства – підвищення добробуту сім’ї та навчання дітей.
Також у рамках тижня циклової комісії відбулось засідання секції «Громадянська освіта» студентського наукового товариства фахового коледжу під керівництвом викладача історії та суспільствознавства, голови циклової комісії Катерини Макарук на тему: «Попередження торгівлі людьми в молодіжному середовищі» в рамках відзначення 18 жовтня – Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. На зустріч із студентами був запрошений міжнародний та національний експерт/тренер з протидії торгівлі людьми та домашньому насильству, сімейний радник Міністерства юстиції України у Волинській області Віктор Вальчук. Засідання цієї секції проводилося у формі дебатного клубу. Учасники секції мали можливість задати запитання Віктору Юрійовичу, отримати від нього відповіді, подискувати на актуальну молодіжну тематику та ознайомитися з вітчизняним та міжнародним досвідом з протидії торгівлі людьми. За результатами зустрічі члени студентського наукового товариства вирішили провести ряд наукових досліджень з цієї проблематики та підготувати наукові роботи на розгляд жюрі Міжнародної студентської наукової конференції «Молодь як стратегічний потенціал розбудови національної економіки», яка відбудеться у нашому закладі 27 лютого 2021 р.
Викладач історії Олександр Ткачик провів засідання секції «Політика і культура» студентського наукового товариства у формі круглого столу на тему: «Андрей Шептицький – мистецтвознавець і меценат культури». Захід проводився з метою поширити інформацію про життєвий шлях митрополита Андрея Шептицького з акцентами на його громадській, меценатській, культурній діяльності та її ролі для розбудови української держави.
Окрім цих заходів, члени циклової комісії (Лідія Бардюк, Олександр  Ткачик, Світлана Демкова) організували піші екскурсії старим містом для студентів першого курсу, щоб студенти ознайомились з історією нашого стародавнього міста. 
Ще одним з цікавих екскурсійних напрямків у діяльності циклової комісії історії та суспільствознавства є сучасне мистецтво. Тому член циклової комісії Вікторія Дяченко провела екскурсію до Музею сучасного українського мистецтва Корсаків. Під час екскурсії студенти ознайомилися з творами провідних українських митців: живописними роботами, графікою, інсталяцією. Особливо дітей зацікавив арт-проект «Імунітет» та роботи талановитого земляка – Миколи Кумановського.
18 жовтня циклова комісія історії та суспільствознавства під головуванням Катерини Макарук провела дистанційне тематичне підсумкове засідання, де обговорили підсумки проведення Тижня історії та суспільствознавства, окреслили перспективи подальшої діяльності циклової комісії з підготовки обласного методичного об’єднання викладачів суспільних дисциплін, яке відбудеться на базі фахового коледжу 17 квітня 2021 р.

За матеріалами циклової комісії історії та суспільствознавства, Катерина МАКАРУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (581) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%