Сторінками минулого

Сторінками минулого

80 років тому

Спалили «чарівниць»

В селі Субсетатя в Семигородщині в Румунії лютовала вліті мин. року між худобою та кіньми пошесть, від якої згинули 72 тварини. Забобонні селяни були переконані, що пошесть викликали чарівниці і тому пішли вночі на цвинтар, відкопали трупи трьох старих жінок, що саме тоді померли, і пробили вилами серця всіх трьох жінок, а їхні тіла спалили на кострі. Тепер суд засудив 30 учасників цієї несамовитої події на кари в’язниці.

(«Українська нива», 1934 р.)

75 років тому

Ріжні вісти

…Українська православна колонія в Варшаві робить заходи, щоби служби в церкві на Саській Кемпі відбувалися більш-менш регулярно в українській мові.

…На зібранні в залі OZNв Луцьку по відчиті магістра Брошкєвіча прийнято резолюцію, де між іншим ухвалено звернутися до місцевої римо-католицької диєцезіяльної Влади «з покірною просьбою про ступневу ліквідацію на Волині існуючих унійних осередків і заступлення їх осередками правдивого Костела, себто римокатолицького».

(«Шлях», 1939 р.)

Ірляндські терористи

Ірляндські терористи пороскидали в різних поштових скриньках Лондону листи, в яких було вміщено бомби. Протяглм одного лише дня вибухло 30 таких бомб.

(«Волинське слово», 1939 р.)

65 років тому

Борються з бур’янами

Успішно проводять боротьбу з бур’янами колгоспники артілі ім. 18 партз’їзду Скулінської сільської Ради. Тут за короткий час очищено від бур’янів 180 га озимих і ярих культур. Перед в очищенні посівів веде польова бригада Федора Сидорука. В його бригаді щоденно працює на прополці 30-50 жінок, які виконують і перевиконують виробничі норми.

(«Прапор Леніна», 1949 р.)

47 років тому

Фільм про Миколу Кузнєцова

«Сильні духом» – це новий широкоекранний фільм про легендарного розвідника, Героя Радянського Союзу Миколу Івановича Кузнєцова. Зйомки картини закінчено на Свердловській кіностудії. В основу сценарію фільму покладено книгу Дмитра Медведєва. Використано також і нові документи.. фільм вийде на екрани до 50-річчя Радянської влади.

(«Молодий ленінець», 1967 р.)

30 років тому

Новий будинок профспілок


В області є більше 140 тис. профспілкових активістів, 8 тис. з яких щорічно навчаються на профспілкових курсах облпрофради. Зараз це навчання проводиться в орендованих приміщеннях. З січня 1985 р. планується проводити навчання на новій курсовій базі, яка споруджується в обласному центрі на пр. К. Маркса в районі міської лікарні. Тут буде просторий і затишний зал, їдальня на 60 посадочних місць, комфортабельний гуртожиток на 104 місця готельного типу з номерами на 2 чоловіка. У корпусі також заплановано розмістити велику бібліотеку, 5 світлих аудиторій, методичні кабінети.

На фото: сучасний вигляд Будинку профспілок у Луцьку.

(«Радянська Волинь», 1984 р.)

10 років тому

Україна очікує

Від Брюсселя чіткіших сигналів щодо її євроінтеграції. Про це заявив Президент України Леонід Кучма. За його словами, стратегія Євросоюзу стосовно України недостатньо серйозна. Але він наголосив, що ніщо не може вплинути на обраний Україною стратегічний напрямок європейського розвитку. Президент також застеріг від перебільшення проблем, викликаних розширенням ЄС.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%