Перша сесія Козацької громади

Перша сесія Козацької громади

10 листопада в м. Берестечку вже не Горохівського, а Луцького р-ну, відбулася перша сесія новообраного депутатського корпусу об’єднаної територіальної громади, яку очолив Ігор Грудзевич.

Слід зазначити, що після адміністративно-територіальної реформи до складу Берестечкіської ОТГ увійшло 7 колишніх сільрад, куди, крім козацького міста, належать с. Антонівка, Богунівка, Буркачі, Волиця-Лобачівська, Гектари, Горішнє, Гумнище, Диковини, Зелене, Іванівка, Колмів, Кутрів,  Липа, Лобачівка, Мерва, Новостав, Перемиль, Піски, Смолява і Старики. Громада займає велику територію – понад 223 квадратних кілометрів, тут проживає 7 тис. 762 сільського і 1694 міського населення.
Найбільшу підтримку на виборах 25 жовтня  на посаду голови ОТГ отримав Ігор Грудзевич.
Що відомо про Ігоря Теофіловича? Він народився у 1956 році в м. Буськ Львівської обл. Після закінчення середньої школи в 1973 році вступив до Львівського національного університету імені Івана Франка, де через 5 років закінчив повний курс економічного факультету, здобувши кваліфікацію «Економіст-математик». Працював головним економістом, заступником голови правління КСП та головою правління аграрного підприємства та комбінату хлібопродуктів. З 1994 до 2002 рр. протягом двох скликань обирався депутатом облради: працював головою постійної комісії з питань планування, фінансів, бюджету і цін. У 1995 р. Ігор Грудзевич без відриву від виробництва закінчив аспірантуру при Львівському державному сільськогосподарському інституті, захистив дисертацію за спеціальністю «Економіка сільського господарства і АПК» та здобув науковий ступінь кандидата економічних наук. Із 2006 р. очолював кафедру фінансів та кредиту Волинського національного університету імені Лесі Українки.
Відтак, Берестечківська ОТГ в особі Ігоря Грудзевича отримала досвідченого менеджера, кваліфікованого фінансиста та впливового на рівні області керівника.
Тож під час першої сесії новообраний голова зазначив, що перед усіма стоїть важке завдання: знайти резерви для наповнення бюджету ОТГ та прийняття непопулярних рішень. 

Як зауважили присутні на засіданні представники ІА «Волинські новини», під час виступу народний депутат від Горохівського округу №20 В’ячеслав Рубльов підкреслив, що «основні завдання новообраних депутатів розвивати громаду та працювати над тим, аби поліпшити добробут кожного мешканця»:

«В Берестечківської громади є перспектива, бо до Берестечка полагодили дорогу в найпроблемніших місцях. Тому ви повинні працювати над створенням таких умов, щоб люди лишались жити і працювати в громаді, а отже, наповнювали її бюджет. Тільки тоді, коли відповідальність за кожен крок і кожне рішення буде спільним, ОТГ буде мати майбутнє».
Депутати створили чотири постійні комісії: з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку; з питань земельних відносин, будівництва та архітектури; з питань комунальної власності, інфраструктури, транспорту та житлово-комунального господарства; з питань освіти, культури, охорони здоров’я, фізичного виховання та соціальної політики та депутатської етики.
Також під час сесійного засідання обрали двох заступників міського голови: Яна Освіцінського та попередню очільницю громади м. Берестечка Валентину Залевську. Секретарем стала Орися Максимець.
Як зазначив у розмові з представниками «Волинської газети» Ігор Грудзевич, попереду в депутатів та керівного складу Берестечківської ОТГ – чимало роботи. Насамперед, як він наголошував у виступі, слід напрацювати ефективний механізм поповнення бюджету громади, а також напрацювати чіткий алгоритм співпраці зі старостинськими округами та органами влади районного, обласного та центрального рівнів.
Відтак, у древнього і славетного м. Берестечка – міста козацької слави – відкриваються нові позитивні перспективи розвитку.

Світлана КОМА.

На фото Романа УСТИМЧУКА та ІА «Волинські новини»: один із духовних символів козацького міста – православний собор; виступає Ігор Грудзевич.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%