«Маржа» – 20%

«Маржа» – 20%

«Неправомірну вигоду» – просто кажучи хабар! – посадовці новоствореної Служби місцевих автомобільних доріг та будівництва облдержадміністрації вимагали за укладання договорів із підрядниками.

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України 16 листопада повідомив про припинення протиправної діяльності групи високопосадовців зі Служби місцевих автомобільних доріг та будівництва облдержадміністрації, які покликані, безумовно, чесно виконувати за бюджетні гроші будівництво доріг за президентською Програмою «Велике будівництво».
«У ході слідства оперативники управління стратегічних розслідувань у Волинській області, слідчі слідчого управління ГУ Нацполіції у Волинській області за процесуального керівництва прокуратури Волинської області викрили та задокументували протиправну діяльність групи посадовців Служби місцевих автомобільних доріг та будівництва облдержадміністрації.
20 відсотків «відкату» від загальної суми договорів, а саме: 60 тис. грн, повинен був надати підрядник за укладання угод щодо встановлення камер відеонагляду», – зазначає в офіційному повідомленні пресслужба Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Увірвалося спритникам 16 листопада, коли у м. Луцьку правоохоронці затримали «під час одержання чергової суми неправомірної вигоди одного з фігурантів». Один із керівників вище згаданої Служби отримав 25 тис. грн «для подальшої передачі частини коштів іншим учасникам «схеми».
Раніше оперативники вже задокоментували факт отримання ними ще 23 тис. грн та встановлення системи відеонагляду вартістю 12 тис. грн  у квартирі одного з горе-посадовців.
На підставі Статті 208 Кримінального процесуального кодексу України вже затримано двох посадовців. «Вирішується питання про оголошення фігурантам підозр за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України та обрання стосовно них запобіжних заходів», – зазначається.
Тож міру запобіжного заходу для них визначатиме суд у кожному конкретному випадку окремо.
Варто наголосити, що Стаття 368 «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» дозволяє притягнути до кримінальної відповідальності за «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища». А ч. 3 ст. 368 гласить:
«Діяння, передбачене частиною першою або другою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, 
– карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, із конфіскацією майна».
Оскільки прізвища та посади запідозрених у системному хабарництві правоохоронці не називають, то наразі важко судити, хто саме зі структури Служби місцевих автомобільних доріг та будівництва облдержадміністрації переплутав власну кишеню з державною.
Але достеменно відомо, що нове державне підприємство на Волині з’явилося ще 7 лютого 2020 р., коли голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко підписав розпорядження №60  про утворення ДП «Служба місцевих автомобільних доріг та будівництва у Волинській області», засновником якого і стала облдержадміністрація.Виникло воно «з метою забезпечення сталого функціонування автомобільних доріг загального користування місцевого значення та будівництва об’єктів в області».
Як зазначається в статутних документах, фірма «є одержувачем бюджетних коштів, що спрямовуються на розвиток та утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення Волинської області та будівництва»:
«Основною метою діяльності підприємства є виконання функцій замовника та технічного нагляду під час нового будівництва, реконструкції, капітального та поточних ремонтів і експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, а також виконання функцій замовника та технічного нагляду під час нового будівництва, реконструкції, капітального та поточних ремонтів об’єктів житлово-комунального, соціального призначення та інженерно-транспортної інфраструктури».
У підпорядкування ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області» передано 4 тис. 399,6 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення. З них 2 тис 107,5 кілометрів – це дороги обласного значення та 2 тис. 292,1 км – районних доріг.
Того ж 7 лютого 2020 р., без проведення конкурсу, Юрій Погуляйко директором новоствореного на Волині держпідприємства призначив Ігоря Свиридова.
Хто він такий і звідки взявся?
Як поінформувало «Радіо Свобода», Ігор Свиридов із 2009 до 2011 р. був першим заступником директора КП «Донецькмiськводоканал», потім 5 років трудився головою правління ПАТ «Донвуглеводоканалу» (м. Донецьк). Він також встиг попрацювати депутатом – у 2010 р. пройшов до Донецької міської ради від Партії регіонів. У 2017 р. Ігор Свиридов подавав документи на посаду директора державного підприємства МВС України «Аптека», але не пройшов.
Програма журналістських розслідувань також деталізувала, що «Ігор Свиридов був власником фірми «ТОП-Енерго», яка згодом стала належати Євгенові Кіму. Останній, за інформацією видання, був директором асоціації «Донбаскомунхолдинг», до складу засновників якої входить ТОВ «Суспільний діалог», власником якого є Олександр Левченко – батько екссекретаря Донецької міськради, народного депутата від Партії регіонів Миколи Левченка».Згідно з декларацією про майно та доходи Ігоря Свиридова, зареєстрований він у м. Дніпро, а мешкав до переїзду в м. Луцьк у м. Києві. Як свідчать дані сервісу «Bihus.info», з 2017 по 2019 роки підприємства, бенефіціаром яких є Ігор Свиридов (або має там корпоративні права), виграла 15 тендерів на суму понад 30 млн грн державних коштів...
А тим часом в Україні 1 березня стартувала зініційована Президентом Володимиром Зеленським Програма «Велике будівництво». 
«Йдеться про масштабне будівництво та капітальний ремонт шкіл, дитячих садків, приймальних відділень лікарень, стадіонів та доріг по всій країні. У лютому голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко мав презентувати у м. Києві на засіданні уряду конкретний план області з переліком всіх об’єктів та доріг, які мають побудувати чи відремонтувати у 2020 р. До попереднього переліку об’єктів, які фінансуватимуться 2020 р. за кошти Державного фонду регіонального розвитку, планують включити 14 проєктів із залишковою кошторисною вартістю 525 млн 700 тис. грн. Для Волинської обл. на 2020 р. передбачено ДФРР – 235 млн 669 тис. грн., з них загальний фонд – 147 млн 662 тис. грн, спеціальний фонд – 88 млн грн. Кошти чималі, тож новоствореному держпідприємству, очевидно, буде з чого отримувати прибуток», – після призначення Ігоря Свиридова повідомляли колеги з ІА «Волинські новини».
Власне, на підставі Статті 63 Конституції України кожен може вважатися винним лише тоді, коли вирок щодо нього вступив у законну силу. Але навіть відеокамера як хабар у квартирі одного з затриманих – явний доказ явно не богоугодних діянь чиновників, любителів «маржі» на 20%...
Головним залишається одне-єдине: як у столичних коридорах влади відреагують на чергове кричуще неподобство на Волині, котре дискредитує всю президентську вертикаль?

Світлана КОМА.

На фото Управління інформаційної політики та цифрової трансформації  облдержадміністрації та пресслужби Президента України: результат капітальної реконструкції дороги за Програмою «Велике будівництво»; виступ на нараді в облдержадміністрації Ігоря Свиридова; відремонтований за бюджетні кошти фрагмент автомагістралі; глава держави під час липневого візиту на Волинь та інші посадовці інспектують хід робіт; карта-схема планів будівництва та реконструкції доріг області на 2020 р.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%