Творчість ветерана

Творчість ветерана

Вчора в редакції «Волинської газети» Заслужений журналіст України, перший заступник голови Волинської облорганізації Національної спілки журналістів України Володимир Данилюк та секретар Спілки Степан Шегда (на фото) вручили квиток спілчанина позаштатному кореспонденту «Волинської газети» та «Лісового вісника» Валерію Пневському.

– Давно спостерігаємо за вашою творчістю, з радістю друкуємо ваші матеріали і світлини, захоплюємося вашим патріотизмом та громадянською позицією, – мовив Володимир Данилюк. 
Валерій Пневський – людина військова. Служив у прикордонних та ракетних військах. Втім, попри військові спеціальності, свого часу здобув фах лісівника. Вийшовши на пенсію за вислугою років, захопився фотосправою і еко-журналістикою. Його розповіді про світ Природи, проблеми флори і фауни з цікавими світлинами з’являються у Всеукраїнському журналі «Лісовий вісник», обласному громадсько-політичному часописі «Волинська газета», регіональній газеті «Вісник», районці «Вільним шляхом». А ще пише про долю малих сіл та їх жителів, виступає з науковими дослідженнями на всеукраїнських конференціях. 
     Валерій Пневський – один з ініціаторів створення об’ємного науково-популярного фотоальбому «Шацький національний природний парк», видрукував також збірку власних віршів. З-під його пера з’являються цікаві дослідження про засновників Першої на Волині прикордонної застави, становлення ракетних військ.
     Він позаштатний кореспондент всеукраїнського лісожурналу та обласної газети, зараз працює у Ківерцівському національному природному парку «Цуманська пуща». Природолюб причетний до багатьох громадських акцій, зокрема, за його сприяння проходив Міжнародний пленер художників «Політ над Світязем», виставки картин та фото, інші мистецькі, природничі та патріотичні заходи, які проводили «Волинська газета», Волинське відділення Українського фонду культури, Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства, ветеранські організації ракетних та прикордонних військ, Спілка офіцерів України. 
З початком російської агресії у Криму та на Сході України ініціює спільне патрулювання прикордонників на українсько-білоруському кордоні, провадить велику виховну роботу серед молодих прикордонників України.
У його творчому портфелі – сотні цікавих публікацій на природничу та військову тематику, надзвичайно велика кількість високомистецьких світлин. 
Валерій Пневський очолює обласну Спілку офіцерів України, входить до правління ветеранських організацій прикордонних та ракетних військ. Це людина високодуховна, творча, авторитетна, ініціативна і надзвичайно креативна. Вже багато років бере активну участь і в житті первинної спілчанської організації «Волинської газети», а в ці дні поповнив ряди НСЖУ. Хай щастить йому на цім творчім шляху.

Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%