Сесія… забуксувала

Сесія… забуксувала

У місцевому Будинку культури відбулося перше пленарне засідання першої сесії Цуманської селищної ради восьмого скликання. З цієї нагоди було підготовлено пакет із 18 документів, які б новообрані депутати мали обговорити та затвердити. Але плани пішли шкереберть…

Голова Цуманської селищної територіальної виборчої комісії Ольга Клець змістовно проінформувала про виборчу кампанію, обраних депутатів та голову, прийняла присягу депутатів та голови, вручила їм депутатські посвідчення. Ще на пропозицію новообраного голови Анатолія Дорощука, який і раніше очолював цю потужну громаду, вислухали благословення та побажання від представників трьох релігійних громад.
А також – привітання голови Ківерцівської райдержадміністрації Алли Гонтар, народного депутата України В’ячеслава Рубльова, помічника народного депутата України Ірини Констанкевич – Ореста Маховського, депутата облради Юрія Ройка, депутатів Луцької райради Оксани П’ядик та Оксани Бугайчук.
…І ось, власне, весь конструктив того дня. Надалі події почали розгортатися, мов у якій виставі. Колишній очільник громади і цьогорічний опонент Анатолія Дорошука по перегонах на голову Цуманської селищної ради – Олександр Кобилан спершу виступив проти його пропозиції щодо введення у порядок денний питання про заступника голови (попри першого), аргументуючи це невиконанням бюджету і браком коштів, а відтак – натомість трьох запропонованих головою членів лічильної комісії – запропонував обрати п’ятьох: по одному від кожної фракції (їх загалом шість). А коли Анатолій Дорошук запропонував кандидатуру секретаря селищної ради, вже на правах голови лічильної комісії закликав провести ці вибори, як і велить закон, таємно, тож всі мали би покинути залу і вже по одному заходити, брати бюлетені і голосувати. 
Натомість очільник ОТГ запропонував, щоб дотриматися процедури таємності, перенести заповнення бюлетенів за лаштунки сцени, з чим й погодилася більшість депутатського корпусу. 
Оскільки претендент на посаду секретаря заявила, що у зв’язку з конфліктом інтересів вона за себе не буде голосувати, і, вочевидь, дотрималася цього, то виявилося, що в підсумку отримала 13 голосів з 26, чого, як оголосив голова лічильної комісії, недостатньо для обрання.
Анатолій Дорошук запропонував півгодинну перерву. Після перерви свою кандидатуру на посаду секретаря селищної ОТГ внесли з депутатської зали. На цей раз пропонувалося обрати секретарем уже самого Олександра Кобилана: він має досвід роботи, свого часу тричі очолював Цуманську селищну раду. Знову повторилася процедура голосування. Олександр Кобилан набрав ще менше голосів – тільки 11.
…Була вже 16 година. Анатолій Дорошук запропонував перше пленарне засідання закрити, а після консультацій повернутися до подальшої роботи.Але депутат від партії «Слуга народу» Юрій Ребар звернувся до колег із проханням вислухати представників обох груп підтримки кандидатів на сільських старост. Увесь цей час вони сиділи на балконі і в залі, чекаючи слушного часу, аби аргументувати, чому хочуть бачити старостами своїх сіл саме тих, а не інших претендентів. 
І якщо перша виступаюча змогла аргументувати свою позицію підписами людей із сіл, що входять до старостинського округу, і новообраний голова, який за законом має призначати старост, прийняв їх аргументи, то другій групі підтримки Анатолій Дорошук продемонстрував список людей, які підтримують кандидатуру попереднього старости… 
І знову розмова вийшла за демократичні береги. Котрась із представниць іншої групи підтримки, не питаючи дозволу, вийшла за трибуну і… знову стало не зрозуміло, хто на цім пленарнім засіданні головний – вона чи законно обраний більшістю громадівців чинний голова. Вочевидь, забувшись, що вона не в себе у дворі, хоч і для двору це виглядало б перебором, стала поливати брудом старосту, який, мабуть, і не знав до цього, який він поганий…  
Це й було закінченням «вистави», яку, судячи з побаченого і почутого, зрежисерувала аж ніяк не робоча група діючої ОТГ. Сесія забуксувала… 
Судячи з побаченого, ми зустрілися з двома різними підходами до розуміння діяльності головного виборного органу влади. 
Вочевидь, це буде характерним для багатьох новообраних рад місцевого самоврядування, де йтиме боротьба без правил, будуть торги за посади секретарів, заступників і… фінансовий ресурс.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

На фото Віктора РАЙОВА: Юрій Ройко з депутатом Верховної ради В’ячеславом Рубльовим та радником Ірини Констанкевич Орестом Маховським; Юрій Ребар отримав посвідчення 
депутата.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%