Переплутали... покійників

Переплутали...  покійників

Слідом за м. Луцьком, де декілька років тому похоронили іншу людину під виглядом громадянина, який був живим і лікувався в одному з медзакладів, переплутали тіла покійних чоловіка та жінки і в Місті шахтарів…

Першим на сполох вдарили колеги з порталу «Радар». 
«Те, що трапилось минулої неділі (22 листопада ц. р., – ред.) у м. Нововолинську, не вкладається в голові. Розкопували свіжу могилу, щоб замінити труну… Від коронавірусу чи супутніх хвороб померли того тижня чоловік і жінка, не подружжя, з різних сімей. У морзі сплаканій рідні видали тіла в чорних мішках. Відкривати не можна, ясна річ. Ховати мали в м. Нововолинську й у с. Литовеж Іваничівського р-ну», – повідомлялося.
Одна родина дослухалась до застережень, мішок не розгортала: тіло небіжчика поклали в домовину, закопали, відспівали за участі батюшки, пом’янули… А друга сім’я вирішила таки попрощатися зі своїм годувальником, хоча процедура поховання померлих внаслідок Covid-19 це забороняє... Але це незначне порушення відкрило ще більше і цинічніше!
«Відкрили мішок – а там тіло жінки! Викликали поліцію, стали з’ясовувати, хто де. Потім на цвинтарі, знову ж таки, з поліцією викопували труну, замість неї опускали іншу… Це Нововолинськ, тут можливе все. Навіть обмін небіжчиками».
Цей факт оперативно підтвердили Інформаційному агентству «Волинь Post» у секторі комунікації ГУНП у Волинській області.
«За словами правоохоронців, у неділю, 22 листопада, до поліції надійшло повідомлення від рідних померлої жінки про те, що їм в морзі віддали тіло чоловіка. Тіла небіжчиків родичі отримали у мішках. Виявилось, що сплутала померлих ритуальна служба. Жінку ж вже поховали днем раніше – у суботу. Тому тіло волинянки дістали з могили та віддали родичам. Поліція відібрала пояснення в усіх учасників події. Ніхто з причетних претензій ні до кого не має. Відомості відповідним чином задокументували».І хоча ніхто з родичів покійних «ні до кого претензій не має», сам по собі факт – безпрецедентний. І чи покарають за це цинічне свавілля безвідповідальних працівників ритуальної служби, звичайно, залежить від керівництва Нововолинської міської лікарні до міськради. А що реакція має бути, то це очевидно, бо нововолинсько-іваничівська плутанина небіжчиків – це результат невжиття заходів адміністративного впливу стосовно інших учасників схожої катавасії, яка в 2009 р. сталася в м. Луцьку.
Тоді Сергій Редько, один із громадян, до якого мали суттєві претензії правоохоронці, опинився на лікуванні водному зі спеціалізованих медзакладів. І доки він перебував у стаціонарі, родичам видали в закритій труні ніби то його тіло. Безутішні близькі похоронили його на кладовищі в с. Гаразджа Луцького р-ну, а через тиждень їм зателефонували з… того світу! І «небіжчик», і його сестра довго не могли зрозуміти, як могло таке статися, але, врешті-решт, чужу труну відкопали і там виявили труп зовсім іншого чоловіка. І за віком, і за зовнішніми ознаками він був зовсім не схожим…Втім, за якийсь час «воскреслого» Сергій Редька таки похоронили. Щоправда, він загинув за нез’ясованих обставин, проте розслідування правоохоронців закінчилося нічим.
Відтак, відповідні органи влади та правоохоронці повинні жорстко контролювати діяльність медзакладів та наближених до них ритуальних служб, адже коли одні тіла видають замість інших – це, щонайменше, цинізм…
Бо ж траплялися й інші сумні випадки. Пригадуєте, як у м. Луцьку в соборі родина відспівувала померлого від коронавірусу лікаря, і учасники траурної церемонії довідалися про це лише під час панахиди?
В усякому випадку, процедура поховання померлих внаслідок Covid-19 чітко прописана в документах МОЗ, і якби їх виконували, то нічого подібного не траплялося б. Ні з мертвими, ні з живими.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора та «Української правди»: нововолинський пейзаж; установа, де ідентифікують трупи; ділянка на кладовищі, де «утилізують» біологічні відходи з лікарень та хоронять невідомих; співробітники ДСНС після спецобробки церкви, де відспівували померлого внаслідок Covid-19; труп у мішку та в домовині.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%