Передача повноважень

Передача повноважень

Участь у нараді взяли т. в. о. Директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Сірбіненко, керівник апарату райдержадміністрації Зоя Радюк, заступники голів, юристи та фінансисти громад, керівники окремих закладів, що фінансуються з районного бюджету.

В ході наради обговорено питання співпраці між територіальними громадами та структурними підрозділами райдержадміністрації, функціонування таких установ, як трудовий архів, бібліотеки, інклюзивно-ресурсний центр, інші, а також – передачі повноважень від райдержадміністрації до територіальних громад.
Людмила Сірбіненко розповіла очільникам громад про визначені законодавством повноваження щодо прийому документів від громадян вже з 1 січня 2021 р., формування технологічних інформаційних карток та надання послуг соціального захисту населення громадян безпосередньо у громадах. 
«Відтак, у кожній громаді має бути утворений структурний підрозділ відповідальний за цю ділянку роботи, підібрані фахові спеціалісти, налагоджено ефективну співпрацю з управлінням соціального захисту райдержадміністрації щодо надання допомоги в організації процесу своєчасного надання якісних послуг людям. Начальник управління соціального захисту райдержадміністрації Валентина Розум навела статистичні дані про кількість отримувачів соціальних допомог по громадах, запевнила голів ОТГ у готовності надати необхідну допомогу, окреслила основні проблемні питання», – зазначили в відділі з питань управління персоналом та організаційної роботи апарату райдержадміністрації.
А т. в. о. начальника відділу освіти та культури виконавчої гілки влади Ківерцівщини Людмила Міленіна окреслила напрямки роботи очолюваного відділу, акцентувала на необхідності продовження роботи в громадах, розпочатої фахівцями відділу з початком навчального року 2020-2021 рр.
Про функціонування мережі ЦНАПів, удосконалення надання адмінпослуг у 2021 р. учасників наради ознайомила начальник відділу з питань надання адміністративних  послуг райдержадміністрації Анжела Кукатова. Начальник  служби у справах дітей райдержадміністрації Наталія Скубій розповіла про захист прав дітей та функції служби.
Зі змінами  внесеними до  Бюджетного кодексу України, основними питаннями з формування бюджетів територіальних громад на наступний рік, утворення місцевих фінансових органів, які повинні мати статус юридичної особи та бути до 1 січня 2021  р. зареєстрованими в органах Держказначейства, ознайомила начальник відділу фінансів райдержадміністрації Олена Єгорушкіна.Начальник архівного відділу Інна Гетманчук акцентувала на передачі документів від сільських рад, що ліквідовуються, до архівного відділу та належній організації діловодства в громадах.
«Децентралізація дає нові можливості громадам, фінансові ресурси та незалежність. Однак, не треба забувати й про відповідальність перед жителями за прийняті рішення. – зазначила голова райдержадміністрації Алла Гонтар. – Перед новоутвореними громадами сьогодні багато викликів: у дуже короткі терміни необхідно розпочинати бюджетний процес, налагоджувати господарське життя… Наше завдання – підтримати їх, поділитись досвідом, напрацювати спільні завдання та забезпечити безперебійні і якісні освітні, соціальні, адміністративні послуги мешканцям нашого району».
Відтак, перший місяць зими для всіх трьох громад Ківерцівщини буде гарячим, адже треба вчасно перебрати на себе функції, котрі раніше були делеговані райдержадміністрації. І при цьому не загубити на шляху реформ такі важливі для людей дитячі позашкільні заклади, лікарні та інші об’єкти соціальної сфери.

Світлана КОМА.

На фото пресслужби Ківерцівської райдержадміністрації: у президії конструктивної наради; учасники засідання.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%