Цуманська мистецька галерея

Цуманська  мистецька галерея

Депутат попередньої каденції Цуманської ОТГ Олександр Боровицький давно замріяв створити у Цумані власну мистецьку галерею. Його ідею підтримав чинний голова Анатолій Дорошук та керівниця місцевого ЦНАПу Галина Трофимчук.

І ось мрія почала здійснюватися. Першою виставковою колекцією, яка примандрувала у Цумань, стала кзбірка конкурсних світлин VIІ туристичного фестивалю авторської пісні, фото і кіноаматорів «Вітрила пригод», який 17-18 жовтня проходив у Луцьку. 
– Ці високохудожні світлини були зроблені нашими фотомитцями-туристами в різних частинах світу, – каже директор фестивалю Руслана Мельник. – Сама ж виставка вже пройшла успішну апробацію у Палаці культури м. Луцьк і ось, як справжній мандрівник, вирушила у мистецьке турне Волинню. 
Селище Цумань стало першим у  цім маршруті не тільки завдяки мрії його уродженця Олександра Боровицького, а й самої засновниці фестивалю «Вітрила пригод» Руслани Мельник. Вона також народилася у Цумані, закінчила тут школу, як Олександр Боровицький, відвідувала Будинок дитячої та юнацької творчості, де й захопилася активним туризмом і сама нині очолює туристичний клуб «Ми», веде гуртки туризму серед луцьких школярів. 
Незважаючи на карантинні обмеження, світлини вже змогли переглянути численні відвідувачі ЦНАПу. Його очільниця Галина Іллівна каже, що вони додають оптимістичного настрою не тільки її колегам, а й жителям Цумані та довколишніх сіл.
Наступною виставковою колекцією Цуманської мистецької галереї стануть полотна українських художників, виконані під час лісоозерних пленерів. Їх цуманчанам пообіцяв привезти голова Волинського обласного відділення Українського фонду культури Геннадій Сарапін. До речі, у планах організаторів передбачається і мистецький пленер на берегах Путилівки та в Цуманській пущі.

Сергій ЦЮРИЦЬ.
На фото Віктора РАЙОВА: у мистецькій галереї.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (580) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%