Архів. 09.12.2020 р.

Архів. 09.12.2020 р.


Про що повідормляли волинські медіа. Або не могли сповістити...


95 років тому

Повалення буржуазії

«Недалеко від Москви відбувся ІІ з’їзд КПЗУ, на якому делегатом був секретар Волинського окружкому С. П. Бардась. З’їзд підкреслив, що основним завданням партії є соціальна революція в Польщі, повалення буржуазії і встановлення робітничо-селянського уряду, що єдино правильним шляхом вирішення національного питання є вимога права на самовизначення аж до відокремлення… та приєднання Західної України і Західної Білорусії до СССР в результаті переможної пролетарської революції в панській Польщі».

(Партархів при ЦК Компартії України, ф. 233, оп. 1, спр. 35, арк. 12).


85 років тому

«Русскіє» та «інородці»

«Так звана «русская меншина» на Волині активізувалася. І хоча населення волинської землі мішане – поляки, українці, чехи, жиди та інші, але є особлива категорія – «православниє». І хоча їх дуже мало – 1,2-1,4%, понеже, що колись належали до панівної нації, управляли «інородцями», то й сьогодні зберегли  відповідні звички і мозгові центри. Та-ба! «Інородці» вже не ті: не хотять признавати «русск. правосл. самодєржавія і народності», і що ти їм вдієш?!».

(«Дзвін». 1935 р.).


75 років тому

Гроші – державі!

«На вимогу Совнаркома СССР за підписом Іосіфа Сталіна в області поширився рух щодо розміщення чергової грошової позики на користь відбудови народного господарства під гаслом «Трьох-чотирьохпроцентний заробіток – у позику!». Партійно-радянським органам на місцях рекомендовано забезпечити безумовне виконання наміченої суми розміщення займу як по місту, так і по селу, а також надходження грошей у визначених обсягах. Щодо планів на 1946 р. у цілому, то серед робітників і службовців треба було забезпечити збір позики на суму 12 млрд руб., серед особового складу Червоної Армії та Воєнно-Морського Флоту – 2 млрд руб., серед селян – 5,5 млрд рублів».

(«Радянська Волинь», 1945 р.).


65 років тому

Почин ударників

«Хоча рівень промислового виробництва на підприємствах м. Луцька і перевищував довоєнний у 4,4 раза, місто належало до найбільш відстаючих в УРСР за темпами економічного розвитку. Дошкуляла й відсутність єдиного джерела електроенергії та її дефіцит. Утім, трудящі гаряче відгукнулися на заклик партії та включилися в почин за перевиконання планів до 40-річчя Жовтня. Сприяло цьому соціалістичне змагання ударників, започатковане передовими колективами з Москви, Ленінграда, Києва і Донбасу. Особливо відзначилися швачка С. П. Шпарага, закрійник В. П. Капелюшний, цегельники  В. І. Покровець, С. Г. Валецький, Єм. М. Побілушко та багато інших».

(«Радянська Україна», 1955 рік).

На фото з архіву: свято ударників виробництва м. Луцька.

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%