«Нагодуй птахів взимку»

«Нагодуй  птахів  взимку»


У вівторок, 8 грудня, у Всесвітній день клімату в Україні стартувала всеукраїнська акція «Нагодуй птахів взимку». Її зініціювало Державне агентство лісових ресурсів України за підтримки управління екології та природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), ініціаторів екологічного проєкту «Озеленення України, Книги рекордів України. 

Центральний захід відбувся у Голосіївському парку, а також на території парків, скверів, шкіл та садочків Києва, де розмістили сотні годівничок для птахів, які в столицю передали юні лісівники та їх дорослі колеги зі всієї України. Перша годівничка була розміщена за участі 3-ого Президента України Віктора Ющенко на мільйонному дереві проєкту «Озеленення України».
До Всеукраїнської акції «Нагодуй птахів взимку» долучилися всі обласні міста. На Волині за ініціативи ОУЛМГ та підтримки державних лісопідприємств, попри відомих письменників, журналістів, науковців, дітей та вчителів луцьких шкіл, дитячих садочків, в цій акції взяли участь й учнівські лісництва в селах.
– Зверність увагу, які гарні годівнички зробили для Луцька наші підшефні юні лісівники ЗОШ с. Городок, – похвалила майстерну роботу інженер лісових культур ДП «Городоцьке ЛГ» Олена Некришевич, передаючи годівнички.
Частину з них у вівторок восьмикласники Луцької ЗОШ №2 розмістили у скверику поета Костя Шишка. Його тут створюють впродовж десятиріччя учні школи за підтримки письменників, художників та лісоводів Волинського ОУЛМГ. 
Разом із директором Романом Вікторовичем Поліщуком, вчителями Марією Євстахіївною Місюрою, Юлією Олександрівною Головій, заступником директора з господарських питань Сергієм Аркадійовичем Кримчуком в скверику цього дня чаклували кілька десятків хлопців і дівчат. Прессекретар Волинського ОУЛМГ Сергій Цюриць розповів про птахів, які залишаються на зиму, запитав, чи люблять діти подаруночки, а отримавши схвальне «так», пригостив школяриків цукерками від лісоуправлінців, а відтак закликав усіх зробити свій подаруночок і пташкам, які облюбували скверик Костя Шишка. І всі, набравши повні долоньки зерна, хліба, дрібно нарізаного сала, взялися розкладати в годівнички, які виготовили їх юні колеги з Городоцької ЗОШ.
А потім сфотографувалися на згадку про цю подію. У скверику Костя Шишка, якому, до речі, виповнилося 10 років, ростуть ялинки і сосни, дубочки і глід, калина і горобина, ялівці і туї, інших деревних та декоративних порід.
Акцію підтримав Волинський обласний еколого-натуралістичний центр, Луцький національний технічний університет, журналісти «Волинської газети», Суспільного телебачення, 12 телеканалу та «Аверсу»,  учні та вчителі Луцьких ЗОШ №4, 5, 12, 18, багатьох садочків, РТЦ «Промінь», дорослі жителі та їх діти з багатьох міських будинків.

Наш кор. 

На фото: лісівники ДП «Любешівагроліс» Іван Чесак та Андрій Шукалович з виробами місцевих умільців; учні Луцької ЗОШ №2.


І птахам, і людям…

Волинські журналісти долучилися до лісівничої акції «Нагодуй птахів узимку!».Зокрема, заступник голови облорганізації Національної спілки журналістів України, головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк узявся розповсюдити певну кількість годівничок для пернатих серед творчих колективів області. 
Першими «польову кухню» для птахів, яка допоможе їм вижити взимку, отримали журналісти «12 телеканалу» в особі його керівника Юрія Ричука. Також годівничку буде встановлено і на дереві, яке росте по вул. Лесі Українки в м. Луцьку, де розташований офіс «Волинської газети».
– Подібні вчинки – дуже важливі. Тому прекрасно, що облуправління лісового та мисливського господарства започаткувала цю гуманітарну ініціативу, – сказав Володимир Данилюк. –  Донька мені розповідала, наприклад, що більшість синичок, які зимують на Волині в природних умовах, просто не доживають до весни. Відтак, годівнички, які журналісти будуть наповнювати кормом для птахів, дуже потрібні. І птахам, і людям…
Найближчим часом годівнички будуть розповсюджені і серед інших волинських редакцій.

Наш кор.

На фото Поліни БЕРЕЗЮК: Юрій Ричук і Володимир Данилюк із годівничкою від лісівників для птахів.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%