Добрі господарі

Добрі господарі

Досягнення максимальних результатів при мінімальних витратах – дотримання цього основного принципу ефективного господарювання забезпечило повноцінну діяльність державних лісогосподарських підприємств Волинського ОУЛМГ навіть у період пандемії.

Держлісгоспи стовідсотково забезпечили виконання всіх лісогосподарських завдань, ефективно спрацювали у пожежонебезпечний період, несуть повноцінну охорону та захист лісу, нарощують об’єми власної переробки, розвивають мисливство та рекреацію, впроваджують соціальні ініціативи.
Ось якими були доходи, прибутки та витрати держлісгоспів області за 10 місяців 2020 р.
Головними джерелами надходження коштів на лісогосподарських підприємствах є:
– дохід від реалізації лісопродукції, що за вказаний період становить 502 млн 643,8 тис. грн;
– продукція переробки загалом принесла дохід у 279 млн 75,5 тис. грн;
– дохід від реалізації іншої продукція склав 25 млн 119,7 тис. грн.
Усі лісогосподарські підприємства спрацювали прибутково і за звітний період отримали 10 млн 646 тис. грн чистого прибутку, досягнувши рентабельності 1,5% усієї діяльності.
Найвищого рівня рентабельності досягли ДП «Прибузьке ЛГ» – 3,11%, отримавши чистий прибуток у сумі 559 тис. грн; ДП «Горохівське ЛМГ» – 3,10% з, спрацювавши з чистим прибутком 481 тис. грн; ДП «СЛАП «Рожищеагроліс» – 2,71%, де чистий прибуток становить 271 тис. грн.
Як відомо, саме від розміру отриманого прибутку залежать формування власного капіталу, виконання зобов’язань перед бюджетом, фінансування інвестицій, а також платоспроможність підприємства.
Прибуткова діяльність лісгоспів забезпечується насамперед ефективним використанням лісосировинного ресурсу та оптимізацією виробничих витрат.
Щодо витрат, то суттєвою статтею для лісогосподарських підприємств є виконання основних завдань: за згаданий період на ведення лісового господарства спрямовано 217 млн 614,8 тис. грн.
Усі підприємства області покривають поточні витрати, понесені на господарську діяльність, та не допускають росту кредиторської заборгованості.
Очевидно, що в результаті успішної діяльності лісогосподарських підприємств зростає їх соціальна роль у регіоні. Загалом лісгоспами Волині за звітний період внесено коштів до бюджету та сплачено єдиного соціального внеску у сумі 279 млн 173,5 тис. грн, що на 14 млн 163 тис. грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Як відомо, заготівля деревини разом із більшістю інших видів спеціального використання лісових ресурсів, згідно з законом, здійснюється на платній основі. Відповідно – лісогосподарськими підприємствами області внесено рентну плату за спеціальне використання лісових ресурсів:
– до Державного бюджету у сумі 43 млн 154 тис. грн.;
– до місцевих бюджетів загалом 35 млн 35 тис. грн.
Центральними платежами в оподаткуванні підприємств є податок на прибуток та частина чистого прибутку (дивіденди), оскільки показники прибутку традиційно розглядаються як головна характеристика діяльності підприємства.
Загалом за 10 місяців року державними підприємствами сплачено 5 млн 96,5 тис. грн податку на прибуток, чистий прибуток (дивіденди) склав 14 млн 118 тис. грн.
Державні лісогосподарські підприємства залишаються серед найбільших роботодавців у переважній частині районів Волині.
Фонд оплати праці за 10 місяців року становить 252 млн 70 тис. грн. З фонду заробітної плати до місцевого бюджету перераховано:
– військовий збір у сумі 3 млн 646 тис. грн;
– податок на доходи фізичних осіб, що загалом становить 45 млн 785 тис. грн.
Робота триває. Незважаючи на труднощі, які виникали у зв’язку з нестабільністю попиту та цінової політики на ринку деревини, є всі підстави стверджувати, що лісогосподарські підприємства завершуватимуть цей фінансовий рік з позитивними показниками.

Пресслужба Волинскього ОУЛМГ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%