80 років тому

80 років тому

Валуєвщина повертається

На Великій Україні повертаються часи т. зв. валуєвщини. Навіть комсомольцям забороняють співати українські народні пісні. Сама «Комсомольська правда» (з 17.05) про це пише так: «навіть гарних пісень не вільно співати. Багацько народніх пісень знає молодь, але секретар комсомольського комітету заборонив: «можна тільки співати революційні пісні, і безпартійних треба так виховувати. Щоб вони не співали всяких народніх пісень».

(«Українська нива», 1934 р.)

75 років тому

Радник уряду – у в’язниці

По розпорядженню судової влади було заарештовано п. Михайла Ханенка, до останнього часу Голову Товариства ім. Петра Могили і бувшого Радника Волинського Воєвідського Уряду. В помешканні п. Ханенка (в маєтку – в Сарненському повіті – і в Луцьку) було переведено ревізію. За який час п. Ханенка було звільнено з арешту за кавцією в 3 тис. злотих і віддано під поліційний догляд. П. Ханенко виїхав до Варшави, де його знову було заарештовано і відпроваджено до Рівенської в’язниці.

(«Шлях», 1939 р.)

Панахида за Петлюру

У неділю 4 червня в луцькому православному Соборі в 13-ту річницю смерти Симона Петлюри відбудеться Заупокійна Служба Божа й Панахида за Його душу. Урочисту службу в сослуженні все чесного духовенства відправить Владика Полікарп, Єпископ Луцький.


На фото: могила Симона Петлюри, цвинтар Монпарнас, Париж, наші дні.

(«Волинське слово», 1939 р.)

65 років тому

Про Ковельські базари

Є в нас у Ковелі два базари: один великий, а другий малий – так їх називають ковельчани. На цих базарах нема санітарного нагляду Продукти, які продаються на базарі, лежать на брудних столах, або на землі на брудній підстилці. На базарі хоч і є столи, так дуже брудні, ніколи не миються. На наших базарах продається все разом – і продукти, і промтовари, і поношені речі. Окремого місця для толкучки не відведено. Крім того, ні на одному базарі нема колонки для води. Все це сприяє розповсюдженню пошесних хвороб, а особливо дизентерії.

(«Прапор Леніна», 1949 р.)

47 років тому

Одностайна підтримка

Паша Савельєва. Дівчина, яка віддала своє життя за честь і незалежність рідного краю. Її ім’я в нашій пам’яті – заклик до боротьби за мир. В Любненській восьмирічці Любешівського р-ну відбулися збори піонерів та комсомольців. Учні одностайно підтримали ініціативу поета П. Маха про створення фонду для спорудження пам’ятника мужній землячці. Кошти будуть зібрані за рахунок шкільних недільників у радгоспі «Партизанський».

(«Молодий ленінець», 1967 р.)

30 років тому

Наклепницька кампанія

Органи західної пропаганди, у тому числі радіостанції «Свобода» і «Вільна Європа», що перебувають на утриманні ЦРУ, посилюють наклепницьку кампанію проти країн соціалістичної співдружності.


(«Радянська Волинь», 1984 р.)

10 років тому

Україна і НАТО

Підписали меморандум. В його рамках НАТО використовуватиме українські транспортні літаки для своїх операцій. Офіційні представника альянсу зазначили, що підписаний у Варшаві 7 червня документ встановлює основу подальшого співробітництва. Але було підкреслено: вступ України до НАТО – питання віддаленої перспективи.

 («Досвітня зоря», 2004 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%