Один боєць помер, другий – у полоні

Один боєць помер, другий – у полоні


На Луганщині, в зоні проведення АТО/ООС, українська армія продовжує зазнавати втрат. Обидва надзвичайних випадки мають стосунок до Волині…


Український військовослужбовець зі складу Об'єднаних сил у зоні проведення АТО/ООС на Донбасі потрапив у полон російсько-окупаційних сил. Відсутність бійця командири помітили під час перевірки наявності особового складу. Про це сьогодні повідомляє командування Операції Об'єднаних сил на сторінці у Facebook:
«17 грудня 2020 р. під час перевірки наявності особового складу одного з підрозділів військової частини, що виконує завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил, було виявлено відсутність одного з військовослужбовців підрозділу. Пошукові заходи позитивного результату не дали. На цей час встановлено, що військовослужбовець затриманий представниками незаконних збройних формувань. Представники російсько-окупаційних військ намагаються цинічно використати даний факт для дискредитації Збройних Сил України. Обставини події з’ясовуються».

Колеги з порталу «Главком» зазначили, що пропагандистські медіа окупантів «назвали ім'я полоненого українського військового:  до полону бойовиків потрапив ніби боєць 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ Пупко Олександр Іванович».

Ніяких інших деталей не наводиться. В тому числі і пресслужбою 14 ОМБр. Тож не відомо, звідки родом цей захисник України, який у нього вік та сімейний стан, а також – військове звання та посада в підрозділі.

Але не викликає сумнівів, що факт потрапляння його в полон російсько-окупаційних сил ще 17 грудня і повідомлення про це тільки через 4 доби можуть означати, що бойовики вживали щодо Олександра Пупка всіх засобів морального та фізичного впливу. І це, зважаючи на його обізнаність із обладнанням позицій оборони у визначеній ділянці фронту на Луганщині, може стати відомо ворогові, що, в свою чергу, примусить українську армію терміново вживати запобіжних заходів, у тому числі – інженерних, а також зв’язку.

Як пише «Український мілітарний портал», боєць дійсно потрапив до полону у Луганські області, де зараз тримає оборону його військова частина.

«Точні обставини події не відомі. Як знову стверджують російські окупанти, український військовий нібито був у стані наркотичного сп’яніння», – деталізували колеги з порталу «Главком».

Сумно, але 17 грудня в ЗСУ сталася ще одна трагічна подія.

Пресслужба 14 ОМБр імені князя Романа Великого, постійне місце дислокації якої знаходиться в м. Володимирі-Волинському, повідомила таке:

«Вранці 14 грудня, під час перевірки особового складу, в одному з підрозділів військової частини було виявлено відсутність одного з військовослужбовців. На телефонні дзвінки він не відповідав, тож було організовано розшукові заходи, які не дали результату. Зброя військового залишилася на місці, конфліктів із товаришами по службі він не мав.

Сьогодні (17 грудня, – ред.), о 10 годині ранку, на КПВВ «Щастя», в рамках гуманітарного проєкту ЗСУ «Евакуація-200», за допомогою групи транспортування та пошуку тіл загиблих військовослужбовців відбулося повернення з тимчасово окупованої території України тіла загиблого військовослужбовця Збройних Сил України. Під час передачі тіла дотримувався режим «тиші». На підконтрольній території України в присутності СЦКК ОБСЄ загиблого було опізнано представниками військової частини. Для проведення слідчих дій тіло військовослужбовця передано представникам Національної поліції України.

«Окупанти стверджували, що військовий перейшов на їхній бік, а помер від алкогольної або наркотичної інтоксикації. Українська сторона при повідомленні про загибель військового на Донбас, спочатку оприлюднила російську версію. Після того як розгорівся скандал, радник із інформаційної політики української делегації в ТКГ Олексій Арестович заявив, що «це стало результатом технічної помилки з його боку» та вибачився за це перед усіма», – зазначається «Главкомом».

Отже, друга половина грудня для бійців і командирів 14 ОМБр імені князя Романа Великого ознаменувалася черговими втратами на лінії фронту на Луганщині. І захисників України в цих обставинах треба тільки підтримати та допомогти, бо ж відомо, що ніщо так негативно не впливає на бойовий дух армії та моральні якості солдатів та офіцерів і рівень дисципліни в підрозділі, як «окопна війна», коли тижнями люди змушені перебувати в максимальній бойовій готовності в спартанських умовах передової…

Роман УСТИМЧУК.

На фото порталу «Главком»: полонений, якого пропагандистські медіа бойовиків назвали військовослужбовцем 14 ОМБр Олександром Пупком.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%