Поповнення у Луцькому зоопарку

Поповнення у Луцькому зоопарку

Нещодавно із одеського розплідника до Луцького зоопарку приїхала самичка левиноголового тамарина.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці звіринцю. 

"Вона ще зовсім молоденька, віком лише 6 місяців. Тваринка вже адаптувалася до нових умов. І тішить доглядачів своєю вдачею. Бо, наприклад, вміє вимагати їжу, а не чекати визначених годин годування. Або з цікавістю позує, не залишаючи думки заволодіти фотоапаратом Березюк Павла.

Щодо найближчих планів, то з настанням весни шукатимемо самичці пару.  А стосовно глобальніших завдань до реалізації, то керівництво комунального закладу не полишає надії облаштувати у Луцькому зоопарку експозицію з маленькими приматами.

До слова, їх називають ігрункові (Callitrichidae) і зараховують до широконосих мавп Нового Світу. Родина налічує до 40 видів у шести родах. А в зоопарку обласного центру Волині вже проживає дві пари білувухих ігрунок.

Довідково:
Левовий тамарин (Leontopithecus) — рід приматів родини ігрункових (Callitrichidae). У роді відомо чотири визнаних види. Усі вони мешкають у тропічних лісах на сході Бразилії. Левова ігрунка важить до 900 г (2 фунтів) і має приблизно 30 см (12 дюймів) завдовжки, з хвостом до 45 см (17 дюймів). Живляться переважно комахами, але й можуть споживати дрібні змії, ящірки, плоди. 

Найбільшу загрозу для ігрункових становить знищення їхнього життєвого простору внаслідок вирубки тропічних лісів. 11 видів оцінюються як такі, що перебувають під загрозою зникнення. Найбільш в небезпеці — левові ігрунки", - йдеться в дописі.

Анна АРТЮХ.
Фото із фейсбук-сторінки Луцького зоопарку.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (306) - 85.7%
Пізно (13) - 3.6%
Яка різниця? (8) - 2.2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (16) - 4.5%
Мені байдуже (13) - 3.6%