У бюджетній комісії Волиньради не погодили розпорядження голови ОДА

У бюджетній комісії Волиньради не погодили розпорядження голови ОДА

На вчорашньому засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики депутати розглянули проєкт розпорядження голови ОДА Юрія Погуляйка про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

В результаті запровадження карантинних заходів,спричинених пандемією COVID-19,Волинському обласному ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Небесної Сотні вдалося зекономити кошти в загальній сумі 5,54 мільйона гривень.

Керівництво ліцею звернулося з проханням перерозподілити ці коштина проведення робіт капітального характеру. Йдеться про проведення реконструкції будівель комунального підприємства «Волинський обласний санаторій матері і дитини Турія» під навчально-оздоровчий комплекс Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою із застосуванням енергозберігальних технологій в сумі 4,588 мільйона гривень; виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення реконструкції їдальні навчально-оздоровчого комплексу Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Небесної Сотні в сумі 160,15 тис. грн; проведення капітального ремонту внутрішніх приміщень Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою (заміна дерев’яних конструкцій на негорючі матеріали (згідно із приписом Державної служби України з надзвичайних ситуацій), розширення кількості душових кабін, санвузлів на другому поверсі ліцею у м. Луцьку  в загальній сумі 791,34 тис. гривень.

Підтримати проєкт депутатів просили директор департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк та начальник управління освіти і науки ОДА Людмила Плахотна.

Нагадаємо, попередньо в Ковельській філії ліцею побували  керівництво облрадитабюджетної комісії.

Голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Орест Маховський запевняє, що досягнення і діяльність обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою на Волині дуже цінують.

«Однак, сьогодні ми аналізуємо реальну картину з виконанням обласного бюджету. Вона є вкрай критичною. До кінця року ми не отримаємо понад 37 млн грн доходів. Водночас, маємо багато проблем в галузі охорони здоров’я і, зокрема, з виплатою зарплат в обласній психіатричній лікарні. Насамперед, мусимо закрити всі захищені статті, тому до питання капітальних видатків для військового ліцею пропоную повернутися згодом, коли виплатимо зарплати медикам. На жаль, ми в такій ситуації сьогодні», – пояснив свою позицію Орест Маховський.

«З великою повагою ставлюся до закладу та керівника. В ліцеї проводиться колосальна робота. Ми також розуміємо, що, передавши їм приміщення колишнього санаторію «Турія»,  додали тягар проблем. Але сьогодні, в такий критичний для України і всього світу час, ми маємо мислити державними категоріями. Зарплати лікарям треба виплати обов’язково. Іншого виходу в нас немає. По капітальних видатках потрібно “затягнути паски», – висловився депутат Володимир Бондар.

На засідання прийшов також в.о. керівника ліцею Павло Боснюк. Він заявив, що роботи, на які потрібно виділити кошти, вже виконані.

Народний депутат УкраїниВячеслав Рубльов, який також взяв участь у засіданні комісії, запропонував вихід із ситуації, що склалася. Він вважає, що розрахуватися з підрядниками за капітальні роботи у військовому ліцеї може держава. Тому нардеп рекомендував обласній раді спрямувати відповідне клопотання до профільного Міністерства.

В результаті дискусій депутати не погодили проєкт розпорядження голови ОДА.

Дар’я ОНІМОВА.

Фото з відкритих джерел.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (507) - 88.3%
Пізно (18) - 3.1%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (18) - 3.1%