Архів. 23.12.2020 р.

Архів. 23.12.2020 р.


Про що повідомляла преса. Або мусила замовчувати...


95 років тому

Бунт у тюрмі

«Комфракція Сейму отримала із Луцька від депутата А. Пащука таку телеграму: «В Луцькій тюрмі вже третій день голодує 150 політичних в’язнів. Для ліквідації голодування адміністрація тюрми застосувала зброю. Внаслідок важких ран помер увязнений Костянтин Чваліснький. Необхідно терміново вжити заходів». Тому комфракція Сейму терміново сконтактувала з Міністром юстиції Другої Речі Посполитої».

(«Коммунист», 1925 р.).


85 років тому

Епідемія в школах

«Серед школярів початкових шкіл м. Луцька знову вибухнула епідемія скарлатини. Явище, яке повторюється з року в рік. Незважаючи на те, що у 8 початкових школах м. Луцька навчається близько 4 тис. учнів, м. Луцьк до цього часу не має жодного шкільного лікаря. Тому під час епідемії діти позбавлені елементарної медичної допомоги на місцях. Відсутність державного шкільного лікаря примушує батьків хворих учнів звертатися до приватних, що не під силу незаможним громадянам».

Wolyn», 1935 р.).


80 років тому

99,5%!

«Святкуємо блискучу перемогу непорушного блоку комуністів і безпартійних . Середня явка по м. Луцьку склала 99,5% виборців. Якщо порівняти ці цифри з тими цифрами, які були при панській Польщі, то для нас стає ясно, що звільнений український народ показав: він за політику партії, за політику уряду».

(«Радянська Волинь», 1940 р.).


70 років тому

Новий вокзал

«Старе приміщення вокзалу в м. Ковелі вціліло внаслідок Першої світової війни, але було майже повністю зруйноване під час звільнення Міста залізничників від німецько-фашистських окупантів. Тому партія та уряд вирішили відбудувати його. Особливо активно велися роботи в 1950 р., і в результаті нове приміщення залізничного вокзалу здане в експлуатацію».

(«Радянська Україна», 1950 р.).

На фото за архіву: перша споруда залізничного вокзалу.


60 років тому

Перша децентралізація

«Улітку Верховна Рада УРСР ухвалила закон, який суттєво розширив бюджетні права парламенту республіки та місцевих рад депутатів трудящих. Тому обраний на сесії обласної ради 7 скликання виконком у складі 15 чоловік на чолі з Юхимом Ярощуком  почав втілювати в життя нові умови господарювання, започаткувавши на Волині спорудження багатьох інфраструктурних об’єктів».

(«Радянська Волинь», 1960 р.).

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%