6 волинських об’єктів – у пріоритеті державних інвестицій

6 волинських об’єктів – у пріоритеті державних інвестицій

У грудні цього року Кабінет Міністрів України затвердив перелік пріоритетних для держави інвестиційних проектів на період до 2023 року.  До переліку увійшло близько 100 проектів, з них 6 стосується розбудови інфраструктури Волинської області.

Загалом це об’єкти сфери охорони здоров’я, енергетики, транспорту, культурної та туристичної інфраструктури, спортивної інфраструктури, наукової та освітньої інфраструктури, переробної промисловості, поводження з відходами, природоохоронної сфери, надання послуг поштового зв’язку.

Щодо Волині, то до переліку інвестиційних проектів включені важливі для регіону об’єкти, зокрема:

- розширення міжнародного пункту пропуску «Ягодин»;

- розбудова туристичної та транспортної інфраструктури Шацького національного природного парку;

- реконструкція та розширення, частковий капітальний ремонт та заходи з підвищення безпеки дорожнього руху автодоріг М-07
та М-19 Ягодин (польський кордон) – Ковель – Луцьк;

- покращення стану автодороги Н-22 Устилуг – Луцьк – Рівне;

- реконструкція залізничної лінії 1435 мм на ділянці Ковель – Ягодин – Державний кордон з подальшою електрифікацією;

- реконструкція споруд залізниці з електрифікацією дільниці Ковель –
Ізов – Держкордон.

Згідно з розпорядженням КМУ, передбачається, що фінансування зазначених об’єктів буде здійснюватися  за рахунок державного та місцевого бюджетів, коштів міжнародної технічної допомоги та інвестицій, зокрема, на умовах державно-приватного партнерства. Слід зауважити, що фінансування робіт буде проводитись з урахуванням можливостей Державного бюджету України на відповідний рік.

До слова, питання розширення міжнародного пункту пропуску «Ягодин» та автодороги державного значення М-19 голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко порушував перед Президентом України Володимиром Зеленським під час його робочого візиту на Волинь у липні цього року.  

Про реалізацію ще двох інвестиційних проектів, важливих для розвитку Волинської області як прикордонного регіону, йшлося під час робочої зустрічі голови облдержадміністрації з представниками «Укрзалізниці» у травні цього року. Мова про електрифікацію та модернізацію двох дільниць: «Ковель-Ізов-Держкордон» та «Ковель-Ягодин-Держкордон».

Також керівництвом області неодноразово порушувались на державному рівні питання розбудови туристичної та транспортної інфраструктури Шацького національного природного парку. Відповідні пропозиції від області спрямували цьогоріч на розгляд Кабінету Міністрів України.

Відрадно, що з 600 пропозицій з усіх регіонів до сотні затверджених увійшли пріоритетні проекти Волині. Адже Волинь як прикордонна область потребує розбудови інфраструктури задля підвищення інвестиційної привабливості краю.  

Нагадаємо, що перелік пріоритетних для держави інвестиційних проектів сформовано на виконання пункту 56 Плану заходів з виконання Державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на 2020-2022 роки.  

Дар’я ОНІМОВА.

Фото ілюстративне.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.4%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%