Луцькі поліцейські з'ясовуватимуть, законно реконструюють пам'ятку архітектури у місті

Луцькі поліцейські з'ясовуватимуть, законно реконструюють пам'ятку архітектури у місті

Напередодні у Луцьку понищили пам’ятку архітектури місцевого значення - будівельники знесли несучу стіну двоповерхового будинку на вулиці Сенаторки Левчанівської, 5.

Про це розповів Суспільному начальник міського відділу охорони культурної спадщини Луцької міськради Олександр Котис.

Зі слів Олександра Котиса, це будинок кінця 19-го початку 20-го століття. 2017-го року його віднесли до пам’яток архітектури місцевого значення. У цьому будинку зберігся автентичний декор: маскарони, пілястри, первинне оздоблення. Учора о 10-ій годині ранку будівельники підібралися до найбільш цінної речі в цій будівлі - дерев'яного різблення зверху.

Олександр Котис каже, щоб проводити ремонтні роботи у таких будівлях необхідні спеціальні дозволи, змінювати і тим більше, нищити фасад, заборонено законом. Додає: таких документів йому не надали. Адвокат власника першого поверху будівлі Сергій Величко вважає, що на даний час дозвіл не потрібен. Оскільки, є просто формальна констатація факту, що це архітектурна спадщина.

Сергій Величко додав, що працівники відділу охорони культурної спадщини Луцька не виконали своїх обов’язків і не повідомили відповідні органи про присвоєння статусу архітектурної пам’ятки. Тому, коли його клієнт купував приміщення, не знав про обмеження щодо ремонту і реконструкції.

На питання чи нині, знаючи про статус будівлі, залишать його автентичний вигляд, адвокат не відповів. Іншу стіну будинку вже оновили. Нині вона облицьована плиткою. На місці працювали представники фірми зі встановлення металопластикових конструкцій.

За фактом нищення архітектурної пам’ятки начальник відділу Олександр Котис склав припис. Чи законна така реконструкція з’ясовуватиме поліція, розповів дізнавач Олександр Грешта.

Анна АРТЮХ.
Фото із сайту Суспільне.Волинь.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (476) - 88.8%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%