Назустріч друкованому слову

Назустріч друкованому слову

Хмарно і холодно… Вітер грає сухим листям, жбурляє під ноги перехожим. Мороз, який от-от розродиться й снігом, здається, пробирає до кісток. Але у поштовому відділенні м. Берестечка – велелюдно, адже тут проходить День передплатника. А це не просто можливість отримувати цілий наступний рік улюблене видання та познайомитися з його творцями, але й претендувати на приємний подарунок.

Наша перша героїня ще донедавна очолювала це невеличке містечко з багатою історією. Валентина Залевська – міський голова м. Берестечка з 2015-го до 2020 р. Після цьогорічних виборів, які, за словами пані Валентини, вона «благополучно програла», повернулася до міськради на посаду заступника міського голови на прохання новообраного мера Ігоря Грудзевича. Тепер жінка займає посаду заступниці з питань діяльності виконавчих органів і паралельно є начальником відділу освіти, культури, молоді, спорту та соціального захисту.
Освіту Валентина Василівна здобула у Луцькому педагогічному училищі, потім закінчила Київський національний лінгвістичний університет по спеціальності «Викладач англійської мови та літератури». Напевно, тому улюбленим заняттям нашої співрозмовниці є читання.
«Багато передплачую видань… Ось сьогодні на свою сім’ю виписала, свекрусі… і на міськраду виписала. Усім виписала, – сміється. – У нас у сім’ї всі люблять читати. Ми обов’язково мусимо мати кілька газет, тому що у нас ранки починаються зі свіжих випусків. Знаєте, от коли ще відчувається запах фарби – дивовижні відчуття. Потім вже не те… А, щоб не шарпати газету, одразу ділимо її на частини, а прочитавши – обмінюємося. Я завжди вичитую «від корочки до корочки»».За словами пані Валентини, найбільше їй подобаються історичні рубрики з описом минулих подій, або ж матеріали про незвичайні артефакти. Любить почитати й про людські долі, а інколи й «полоскотати нерви» містикою. Ну, і, звичайно, корисні поради, які допомагають у веденні господарства.
Другим улюбленим заняттям називає розгадування кросвордів. Сміючись, розповідає, що у суботу-неділю, коли усі видання уже прочитані, полюбляє зануритися у світ слів, тільки вже іншого виміру
Серед книг наша героїня надає перевагу сучасній українській літературі. Обожнює Ліну Костенку, зачитується землячкою Євгенією Лещук, яка у своїх творах часто згадує Берестечко та іменем якої назвали одну з вулиць міста після підписання закону про декомунізацію, захоплюється Василем Шклярем.За правилами, кожен, хто передплатить нашу газету в День передплатника, гарантовано отримає подарунок, тож пропонуємо обрати щось і пані Валентині. Спочатку вона відмовляється, мовляв, нехай краще люди беруть, але потім: «А, можна, я дощечку візьму? У міській раді пригодиться. Дощечка для міськради», – посміхаючись коментує Валентина Залевська, а потім серйозніше додає, – Знаєте, Інтернет – це добре. Але друковане слово в періодиці – це зовсім інше… Дякую вам, що тримаєтеся!».
А ось наступний наш читач одразу вказує на відро. Сергій Філіпович – підприємець. І цей атрибут йому необхідний в господарстві. Справа в тому, що Сергій Григорович вирощує різні сорти дерев та кущів. Від звичної для нас ожини, хоча у цього доброго господаря її налічується аж до двадцяти видів (ніколи не думала, що існує стільки сортів, – авт.) до екзотичного ківі. Сергій Філіпович поспішає, тому йому не до розмов, але запрошує приїхати в гості та на власні очі побачити це буйство зелені. Що ж, хто зна, можливо, весною і навідаємося? А заодно й вивідаємо секрети хорошого врожаю…
В усякому випадку, в козацькому місті постать він відома, активний не лише в господарці, але й у громадському житті. Власне, саме такі люди й читають «Волинську газету», і їхня кількість після нашого візиту в м. Берестечко тільки зростатиме.

Ольга КОНОНЧУК.

На фото авторки: Валентина Залевська; біля входу до поштового відділення; Сергій Філіпович; День передплатника у розпалі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%