Масові звільнення і поодинокі призначення

Масові звільнення і поодинокі призначення

Влада по-новому: замість 16 райдержадміністрацій – лише 4.

Уряд затвердив «Порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації райдержадміністрацій, а також правонаступництва майна, прав та обов’язків РДА, що припиняють свою діяльність».  Відповідну постанову Кабінет Міністрів схвалив на засіданні 16 грудня, прийнявши розпорядження, яким реорганізував та утворив 119 райдержадміністрацій. 
Слід зазначити, що 12 червня ц. р. Кабмін уже затверджував кількість і перелік укрупнених районів, яких на Волині замість 16 попередніх «нарізав» 4. Але щось пішло не так, тому думку волинян щодо прийнятних 5 районів проігнорували. І нових – тільки квартет, де з 1 січня повинні запрацювати нові органи державної виконавчої влади районного рівня. Вони повністю співпадатимуть за територіальною ознакою з 4 новоутвореними «великими» райрадами: Луцькою, Володимир-Волинською, Ковельською і Камінь-Каширською.
«Наступні кроки – подання Кабінетом Міністрів кандидатур на посади голів райдержадміністрацій та призначення їх Президентом України Володимиром Зеленським. На наступних засіданнях Уряд визначить структуру та чисельність працівників цих органів влади, а після цього необхідно буде якнайшвидше сформувати новий склад райдержадміністрацій, які мають забезпечити взаємодію з новообраними райрадами та спільно вирішувати нагальні завдання», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
За його словами, новосформовані райдержадміністрації керуватимуться у своїй діяльності чинним законом «Про місцеві державні адміністрації», поки законодавець розглядатиме новий законопроєкт, який підготував Мінрегіонбуд у співпраці з профільним парламентським Комітетом та іншими учасниками реформи. 
Портал «Децентралізація» нагадує, що його Верховна Рада України включила до порядку денного як невідкладний проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні» за №4298. Документ отримав експертний висновок Центру експертизи доброго врядування Департаменту демократії та врядування Генерального директорату II (Генеральний секретаріат Ради Європи).
Все це означає, що в 16 існуючих райдержадміністраціях розпочинається масовий етап звільнень, оскільки перепризначеними буде значно менша кількість держслужбовців. Утім, враховуючи, що в багатьох районах навіть на рівні голів та їхніх заступників більше року – вакансії, то цей процес має відбуватися менш болісно.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото автора: споруда в смт Маневичі, де до 1 січня 2020 р. перебувають уже укрупнені райдержадміністрація і райрада, а потім працюватиме ОТГ.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (502) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%