Про гроші, членів і проєкти

Про гроші, членів і проєкти

15 грудня 2020 р. голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко підписав розпорядження №746, яке одразу після оприлюднення стало скандальним.

Чому такий інтерес викликав, здавалося б, доволі прозаїчний документ, сотні яких на рік продукує бюрократична  машина органів виконавчої влади області?
Бо він засвідчив, що Юрій Погуляйко вміє показувати надмірні емоції не лише під час вербального спілкування з депутатами облради на сесійному засіданні, але й у повсякденній роботі, де політикою має і не пахнути.
Хронологія така. 
Ще 16 січня 2016 р. голова облдержадміністрації Володимир Гунчик підписав розпорядження №18 щодо персонального складу Регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів та проєктів-переможців «Всеукраїнського громадського бюджету», що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. 
Згодом через певні об’єктивні чинники уже Олександр Савченко як керівник виконавчої гілки влади області вносив деякі корективи, але основа цього консультативно-дорадчого органу зберігалася. І коли, наприклад, Ігор Палиця залишив посаду голови облради, вигравши парламентські вибори, то цілком логічно, що його місце зайняла його наступниця Ірина Вахович.
Важливо, що, незважаючи на різноманітні політичні та особистісні протиріччя, обидва попередніх керівники органу державної виконавчої влади Волині зуміли втримати паритет плюралізму думок та поглядів, врахування позицій як депутатського корпусу і представників громадськості, так і посилити власне бачення за рахунок керівників окремих структурних підрозділів виконавчої гілки влади, їм же ж і підпорядкованих. 
24 листопада 2020 р. в овальній залі «Білого дому» відбулося важливе засідання цієї Регіональної ради, де обговорювалися організаційні моменти наступного голосування за понад 100 запропонованих для розгляду в столиці проєктів. Сам Юрій Погуляйко сюди не прийшов. Його заступник Ігор Чуліпа пояснив це терміновим виїздом Юрія Михайловича за межі облдержадміністрації. Тобто, «губернатор» особистим прикладом продемонстрував, що для нього визначення пріоритетів фінансування важливих об’єктів за кошти Державного фонду регіонального розвитку – далеко не пріоритетна тема.
Уже 4 грудня ц. р. Юрій Погуляйко розпорядженням №717 таки вніс зміни до попереднього складу Регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів та проєктів-переможців «Всеукраїнського громадського бюджету», що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.  В основному, через зміни серед депутатського корпусу та керівництва облради (наприклад, замість Ірина Вахович, ректорки ЛНТУ, орган представницької влади очолив Григорій Недопад). 
До 15 грудня саме цей склад Регіональної комісії на спеціальному сайті провів електронне голосування за проєкти Волині , які можуть фінансуватися коштами Державного фонду регіонального розвитку у 2021 р. 
Але буквально 10 грудня в області сталася сенсаційна подія. Депутати облради більшою від двох тертин складу таємним голосуванням проголосували за оголошення недовіри голові облдержадміністрації Юрієві Погуляйку. На що той бурхливо та часом із використанням ненормативної лексики відреагував і під час сесійного засідання, і згодом, коли покладав квіти на Меморіалі «Вічна слава» з нагоди пошанування героїв-чорнобильців. Головував на засіданні облради, котре вперше за роки Незалежності ухвалило рішення про недовіру керівникові державної виконавчої влади, новообраний голова облради Григорій Недопад.
Тож16 грудня 2020 р. Юрій Михайлович підписує нове розпорядження – №746, яким вкотре вносить зміни до персонального складу цієї комісії.
Зміни пояснили так:
«Відповідно до пункту 2 Порядку підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р. №196 «Деякі питання державного фонду регіонального розвитку», у зв’язку з приведенням до вимог законодавства».
Керівний склад – голова Юрій Погуляйко, заступник – заступник голови облдержадміністрації Ігор Чуліпа, секретар – т. в. о. директора департаменту зовнішніх зносин, залучення інвестицій та з питань туризму і курортів облдержадміністрації Вероніка Бальбуза – залишилися незмінними. А от далі – чимало персональних новацій.
Хто залишився, крім уже згадуваних Юрія Погуляйка, Ігоря Чуліпи та Вероніки Бальбузи з попереднього складу?
Це виконавчий директор Асоціації органів самоврядування «Волинська економічна ліга» (за згодою) Анатолій Банера, керівник ГО «Асоціація регіонального розвитку» Петро Гоцалюк (за згодою), начальник управління в справах молоді та спорту облдержадміністрації Ігор Дмитришин, голова Волинського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації ОТГ В’ячелсав Католик (за згодою), директор КП облради «ІАЦ Волиньенергосфт» Олександр Курилюк (за згодою), начальник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Валентин Кухарик, завідувач сектору державної регуляторної служби у Волинській області Олег Савчук (за згодою), директор «Агенції регіонального розвитку Волинської області» Олександр Тарасюк (за згодою), ректор ВНУ імені Лесі Українки Анатолій Цьось (за згодою), а також за згодою Ірина Вахович – уже не як голова облради, а як ректорка ЛНТУ.
Кого «пішли»?
Заступницю начальника відділу аудиту, економічної діяльності та бюджету виконавчого апарату облради Оксану Верещак, головного редактора «Волинської газети», заступника голови облорганізації НСЖУ Володимира Данилюка, радника голови облради, екс-голову бюджетної комісії облради Михайла Імберовського, начальницю відділу забезпечення діяльності керівництва виконавчого апарату облради Олену Козюпу, депутатів облради від партії «За майбутнє» Ігоря Леха та Ореста Маховського, а також – голову облради Григорія Недопада.
Хто на заміні?
Депутати облради від Аграрної партії України Андрій Мельник (заступник голови Ратнівської райдержадміністрації) і Тарас Щерблюк (екс-голова Горохівської райради), депутат облради від «Європейської солідарності» Віктор Харчук (інженер з якості І категорії служби нагляду за експлуатацією ПрАТ «Волиньобленерго») та депутат облради від ВО «Батьківщина» Роман Чорненький (працював лікарем-стоматологом в Цуманській районній лікарні Ківерцівського р-ну).
Символічно, що в «оновленому» складі не виявилося не тільки журналістів чи представників «опозиційної» до Юрія Погуляйка облради, але навіть жодного депутата від президентської партії «Слуга народу», хоча їх у нинішньому скликанні аж 8 осіб.
Після того, як став відомим новий склад Регіональної комісії, журналісти поцікавилися у виключеного разом із іншими з її складу голови облради Григорія Недопада, чи не пов’язане воно з тим, що 10 грудня облрада проголосувала за недовіру Юрієві Погуляйку, він відповів: «Можливо…». Інші виключені з її складу наразі ніяк публічно не прокоментували хід подій.
І ось 18 грудня вже на засіданні «оновленої» Регіональної комісії, на якому вже були присутніми на тільки Ігор Чуліпа і Вероніка Бальбуза, але й сам Юрій Погуляйко, відібрали 28 інвестпроєктів, які можуть фінансуватися коштами ДФРР у наступному році. 
«Серед усіх об’єктів конкурсного відбору на засіданні прийнято рішення подати 24 проєкти до Мінрегіону, які  на голосуванні отримали більше 40 балів від членів Регіональної комісії. Загалом, до попереднього переліку об’єктів, які можуть реалізуватися у 2021 р. за кошти Державного фонду регіонального розвитку, планується включити 28 проєктів, із них 4  є перехідними з 2020 р. До цього квартету ще на попередньому засідання ще «старого» складу Регіональної комісії включили нове будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. у с. Стобихівка Камінь-Каширського р-ну; будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. у с. Башлики Ківерцівського р-ну; нове будівництво школи на 600 місць в смт Головно Любомльського р-ну та реконструкція загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. у с. Піща Шацького р-ну.
«Інвестпроєкти, які отримали більшість голосів у розрізі технічних завдань. Підвищення конкурентоспроможності регіональної економіки – 3; розвиток людського капіталу та підвищення якості життя населення – 12; розвиток транскордонного співробітництва – 1; раціональне використання природних ресурсів та екологічна безпека – 1; розвиток спортивної інфраструктури – 5; енергозбереження державних і комунальних навчальних та медичних закладів – 2», – повідомили в управлінні інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації. 
Що далі?
«Ми розуміємо, що на наступному засіданні, після того, як Мінрегіон виділить кошти з ДФРР на Волинську область, у нас з вами буде складне завдання – розподілити цю суму між перехідними та новими об’єктами, – сказав під час засідання заступник голови облдержадміністрації Ігор Чуліпа. – Адже за результатом прийняття Державного бюджету на 2021 р. ми спостерігаємо, що на ДФРР виділено вдвічі менше, аніж планувалося. Відповідно, для Волинської обл. сума для реалізації проєктів також зменшиться», – деталізувало Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації.
Утім, ніхто не знає, чи на початку 2021 р. голові облдержадміністрації не доведеться знову вносити корективи до персонального складу цієї Регіональної комісії. Нинішньому Юрієві Погуляку чи, найвірогідніше, вже новому.

Роман УСТИМЧУК.

На фото управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації: під час засідання «нової» Регіональної комісії 18 грудня 2020 р.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%