«Фурія» для армії

«Фурія» для армії НВП «Атлон Авіа» поставило ЗСУ десятки БпАК А1-СМ «Фурія», а також виконала перший експортний контракт.

Про це агенції Defense Express повідомив директор НВП «Атлон Авіа»Артем В’юнник: «Замовником нашого комплексу подвійного призначення була приватна компанія з Об’єднаних Арабських Еміратів.Директор підприємства «Атлон Авіа»Артем В’юнник повідомив, що компанія своєчасно виконала Державне оборонне замовлення 2020.

«Збройним силам України у цьому році поставлено декілька десятків БпАК А1СМ «Фурія!, які призначені для розвідки та коригування вогню артилерії. Саме під ці завдання і розроблявся та вдосконалювався наш комплекс. Головний споживач розробки – це артилерійські підрозділи бригад, з якими у нас налагоджено тісний зв’язок.

Адже війська вже тривалий час застосовують наш комплекс і набутий досвід є корисним і для самих артилеристів, і для нас – як для розробників та виробників безпілотних комплексів, яких у Збройних силах вже значна кількість.акож ми провели ремонт та оновлення низки наших комплексів, які раніше були поставлені до частин ракетних військ та артилерії”, наголосив Артем В’юнник.

Виконання ДОЗ-2020 у порівнянні з минулим роками було суттєво ускладнене як впливом пандемії – бо закордонні постачальники затягували відвантаження комплектуючих, так і тим, що в самій Україні ухвалення цьогорічного ДОЗу відбулося зі значною затримкою. На його виконання залишалось лише декілька місяців.

«Це спричинило значне навантаження на колектив підприємства саме наприкінці року, при тому, що частина нашої команди саме в цей час вимушена була піти на карантин з огляду на COVID.

Проте навіть в таких умовах нам вдалося завершити збирання усіх замовлених комплексів і без жодних зауважень з боку військового представництва вчасно передати продукцію замовнику», повідомив директор НВП «Атлон Авіа»Артем В‘юнник.

Ефективність застосування безпілотних авіаційних розвідувальних та ударних комплексів вкотре була доведена під час нещодавнього військового конфлікту у Нагірному Карабаху.

Тож закупки БпАК різного призначення є одним з домінуючих трендів при визначенні пріоритетів для оснащення армії у багатьох державах світу.

На сьогодні у Збройних силах України зберігається потреба у доукомплектуванні частин РВіА безпілотними комплексами авіаційноі розвідки та корегування вогню, які стали невід’ємною складовою ефективного застосування наших артпідрозділів. Така потреба з боку Генерального штабу ЗС України була доведена до виробника.

Проте на кінець грудня, за словами директора компанії  «Атлон Авіа»Артема В’юнника, підприємство не отримали жодної інформаціі від Міноборони про те, яку саме кількість комплексів оборонне відомство буде замовляти в рамках ДОЗ-2021.

«Як і всі попередні роки, ми знову знаходимося у ситуації невизначеності і неспроможні спланувати раціональне завантаження наших виробничих потужностей.

Цілком ймовірно, що у першому кварталі наступного року ми вкотре будемо очікувати на ухвалення показників Дозу та його доведення до виконавців, замість того, щоб здійснювати планові роботи з підготовки до виробництва та виготовлення серійних БпАК.

Така ситуація не може не викликати, м’яко кажучи, здивування. Особливо за умов того, що кількісна потреба у БпЛа з боку Генштабу визначена на основі запитів від видів та родів військ», підкреслив керівник компанії «Атлон Авіа».

Артем В’юнник також повідомив, що підприємство продовжує ініціативні роботи зі створення нового безпілотного ударного комплексу «Грім» і наступний рік має стати проривним для цієї розробки.

Наш кор.

Фото агенції Defense Express.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (234) - 86.7%
Пізно (7) - 2.6%
Яка різниця? (8) - 3%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (11) - 4.1%
Мені байдуже (9) - 3.3%