Ковлє: Магдебурзьке право чи «совок»?

Ковлє: Магдебурзьке право чи «совок»?


На другій сесії новообраної Ковельської міської ради депутат Андрій Миронюк від «Слуги народу» озвучив пропозицію щодо перенесення святкування Дня міста Ковеля: з першої неділі липня на 24 грудня. Які аргументи навів обранець громади і чи врахують їх?


Як повідомляють колеги з порталу «Ковель. Медіа», депутат Андрій Миронюк нагадав: 24 грудня 1518 р. увійшло в історію м. Ковеля як одне з найважливіших подій – місту було надане Магдебурзьке право.
«502 роки тому польський король Сигізмунд І своєю грамотою дозволив князю Василю Сангушку утворити з села Ковлє місто. Також варто відзначити, що це є перша писемна згадка про наше місто. Тому я маю тверде переконання, що День міста потрібно святкувати саме 24 грудня», – сказав Андрій Миронюк.

Головуюча на сесії за відсутності мера Ковеля Ігоря Чайки (перебуває на ізоляції через коронавірус), секретар міської ради Оксана Багнова (партія «За майбутнє») відповіла, що депутатський корпус буде розглядати цю та інші пропозиції.

«Бо я знаю, що є в Інтернеті пропозиція на вересень також – на День залізничника четвертого (це свято відзначають 4 листопада, – ред.). Вже зібрали 120 чи скільки підписів... Вона є в секретаріаті. Тобто, по Дню міста є багато запитань. Будемо вирішувати з вами разом. У нас є на це ще трохи часу, – заявила Оксана Багнова».

Слід зазначити, що наразі День Ковеля відзначається за «совковим календарем»: у першу неділю липня. Це викликано згадками про зайняття міста Радянською армією в липні 1944 р., коли внаслідок багатомісячних боїв із гітлерівцями від колись одного з найкращих волинських міст залишилися лише руїни.

Відтак, пропозиція відзначати День Ковеля, міста, що виникло на місці с. Ковлє і в 1518 р. отримало Магдебурзьке право, яку озвучив представник «Слуги народу» Андрій Миронюк, є цілком слушною та сучасною. Але як вирішить депутатська більшість?

Світлана КОМА.

На фото порталу «Ковель. Медіа»: Андрій Миронюк.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (240) - 86.3%
Пізно (8) - 2.9%
Яка різниця? (8) - 2.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (12) - 4.3%
Мені байдуже (9) - 3.2%