Архів. 30.12.2020 р.

Архів. 30.12.2020 р.

 
Про що повідомляли газети... Або мусили замовчувати.


100 років тому

Відкинути сантіменти

«Висновок один – треба будувати нашу Самостійну Українську Республіку на підвалинах інтересів широких народніх мас, і на цім шляху влада наша мусить одкинути геть всіляки сантіменти, мусить бути рішучою, невблаганною й жорстокою – треба тільки, щоб народ був певний, що все робиться в його прямих інтересах».

(«Трудова громада», 1920 р.).


95 років тому

Українські батюшки

«Мусімо подбати, щоб наше духовенство надалі було  більше пристосоване до священнослужіння з українським народом.  А для того Кременецька духовна семінарія повинна бути зукраїнізована, мусить давати пастирів, близьких народу, а не платних русифікаторів».

(«На варті», 1925 р.).


85 років тому

«За 18 літ не було жадного політичного процесу в СССР, коли б оскаржений заявив, що він не є винний: признання до вини ввійшло в процедуру сталінського «суду». І коли за Гітлєра голосувало 98%, то Сталін мусить мати цілих 100%».

(«Вісти Волинського українського об'єднання», 1935 р.).


75 років тому

Телята для «участкових»

«У 1945 р. одним із напрямів роботи місцевої влади стало формування та організація роботи правоохоронних органів. В умовах гострого дефіциту кадрів зробити це було дуже складно, про що свідчить навіть той факт, що навіть на початку 1946 р. в більшості районів були взагалі відсутні дільничні уповноважені міліції. Тому поповнювати штат взялися, в основному, за рахунок демобілізованих із лав Червоної армії. Водночас бюро обкому ВКП(б)У та облвиконком прийняли постанову, спрямовану на укріплення міліцейських дільниць у районах. На виконання начальник УМВД області Яковенко спільно з районним керівництвом мусив до середини 1946 р. повністю укомплектувати штат дільничних. Щоб заохотити їх до служби, кожному крім службових приміщень надавали «лошадь с упражью», «квартиры с приусадебным участком», «коровами или телятами за счет изьятого поголовья у семей бандитов ОУН-УПА».

(ДАВО, оп. 11, спр. 28, арк. 234).


65 років тому

Шахти і хутори

«14-15 грудня 1955 р. відбулася обласна партійна конференція, де підбито підсумки. Промисловість області достроково виконала п'ятирічний план і освоїла 30 видів нової продукції. У Львівсько-Волинському вугільному басейні крім трьох шахт збудували 5 заводів. Вимрощено вищий, ніж у попередні роки, врожай. Понад 50 тис. чоловік переселено з хуторів у села».

(«Радянська Волинь», 1955 р.).

На фото з архіву: колгоспники артілі «Україна» с. Низкиничі Іваничівського р-ну отримали свіжі газети.

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%