На Волині виконали унікальну операцію

На Волині виконали унікальну операцію

Хірурги відділення ургентної хірургії нашої лікарні разом з білоруськими колегами з Бреста вперше виконали надзвичайно технічно складне оперативне втручання - пілорозберігаючу панкреатодуоденальну резекцію.

Про це йдеться на Фейсбук-сторінці Луцької міської клінічної лікарні.

«Звернувся пацієнт, чоловік 58 років, у якого діагностували рак головки підшлункової залози із механічною жовтяницею. Хворий з таким діагнозом - кандидат на велику хірургічну операцію, оскільки крім хронічних змін в підшлунковій залозі часто мають і інші ураження цього органу та прилеглих, - розповідає завідувач відділення ургентної хірургіїї Артем Комарницький. - Разом з білоруськими хірургами видалили головку підшлункової залози із пухлиною, дванадцятипалої кишки та частково загальної жовчної протоки із збереженням пілоричного відділу шлунка та відновлення шлунково-кишкового тракту за рахунок анастомозів, а також зробили резекцію ворітної вени із поновленням прохідності».

Ще одному 40-річному пацієнту, який поступив з діагнозом хронічний панкреатит, вірсунголітіаз (конкременти в протоці підшлунковоі залози), киста головки підшлункової залози виконали операцію Фрея - анастомоз протоки залози із тонким кишківником.

«Також, до нас потрапила 51-річна пацієнтка з діагнозом «рецидивна грижа стравохідного отвору діафрагми», яка виникла повторно. Провели лапароскопічну фундоплікація по Тупе - повторне лапароскопічне втручання із заміною методики операції. Тобто, операція відбулась без розрізів за допомогою лапароскопа зі спеціальними інструментами.

Таким чином, зробили пацієнтці мінімальну операційну травму. Максимально скоротили її перебування в стаціонарі, термін лікування і реабілітації, а також отримали хороший косметичний ефект. Тобто, відсутні післяопераційні дефекти у вигляді великих швів», - додають луцькі хірурги.

«Усі пацієнти виписані зі стаціонару у задовільному стані», - запевняють у Луцькій міській клінічній лікарні.

Дар’я ОНІМОВА.

Фото медперсоналу.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (476) - 88.8%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%