Тоді газети писали

Тоді газети писали

80 років тому

Зміни кордонів

Відомий лондонський видавець Віккер недавно виголосив реферат, де підкреслив тяжке положення видавців географічних атласів та мап, як наслідок безперестанної зміни державних кордонів в останні часи. Віккер зазначив, що від 1809 р. на 48 кордонів в Европі тільки один залишився без зміни.

(«Українська нива», 1934 р.)

75 років тому

Ріжні вісти

…В Радянській Україні останніми часами заарештовано багато духовних осіб по обвинуваченню в антисовітській пропаганді.

…У Києві відбувся з’їзд кобзарів і лірників Україниза проводом відомого українського композитора Ревуцького. На з’їзді між іншим співано було зложені цими кобзарями пісні на честь «вождів» Леніна та Сталіна. Правдивих народніх пісень про ці «світила» не відважилися співати, бо це було би дуже небезпечно.


На фото: лірники в Києві, 1939 р.

(«Шлях», 1939 р.)

Автономія для Закарпаття

1 червня відбулося в Будапешті засідання мадярського уряду, присвячене різним важним державним справам, у першу чергу справі скликання та праці нового мадярського парламенту та справі законопроєкту Карпатської України.

(«Волинське слово», 1939 р.)

65 років тому

Обробіток посівів з повітря

Авіація цивільного повітряного флоту України успішно справилась із завданням по боротьбі зі шкідниками цукрових плантацій. На 20 днів раніше, ніж торік, отрутохімікатами оброблено сотні тисяч гектарів посівів цукрових буряків. Скрізь зафіксовано 100-процентне знищення довгоносика.

(«Прапор Леніна», 1949 р.)

47 років тому

Нові прикраси села

Йдеш вулицею села Михлин і милуєшся молодими деревцями, що ростуть обабіч. Це справа рук молоді. А в центрі села з її ініціативи виріс хороший парк відпочинку. Молодіє, оновлюється Михлин. Хорошою прикрасою його є нещодавно збудоване приміщення школи. Зараз споруджується стадіон.

(«Молодий ленінець», 1967 р.)

30 років тому

Буря гніву

Найбільший цех Луцького машинобудівного заводу заповнений робітниками, службовцями, інженерно-технічними працівниками. Над морем людей видніються плакати, транспаранти: «Ганьба ізраїльським агресорам!», «Повністю підтримуємо Заяву комуністичних і робітничих партій і урядів про події на Ближньому Сході». На мітингу говорять з обуренням про варварські кровопролиття, вимагають припинити криваву агресію. Машинобудівники приймають резолюцію, в якій говориться: «Ми, машинобудівники, рішуче застерігаємо агресорів: посіявши вітер, ви пожнете бурю народного гніву».

(«Радянська Волинь», 1984 р.)

10 років тому

Україна і НАТО

Підписали меморандум. В його рамках НАТО використовуватиме українські транспортні літаки для своїх операцій. Офіційні представники альянсу зазначили, що підписаний у Варшаві 7 червня документ встановлює основу подальшого співробітництва. Але було підкреслено: вступ України до НАТО – питання віддаленої перспективи.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%