«Борщ-батл» під час чуми…

«Борщ-батл»  під час чуми…

Чотири українські міністри недавно взяли участь у змаганні з приготування найкращого борщу. Вони думали, що «Борщ-батл» – це якесь ноу-хау. Але насправді ще понад 30 років тому народний депутат України від м. Луцька Олександр Гудима прямо з трибуни парламенту учив громаду правильно його готувати, але щось пішло не так…

В одній команді з варіння борщу, як зазначають колеги з «Української правди», були віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина та міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. В іншій – міністр захисту довкілля і природних ресурсів Роман Абрамовський і міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.
Розсудив міністрів український шеф-кухар Євген Клопотенко, який і поділив учасників на 2 команди та  запропонував на вибір 80% інгредієнтів, з яких традиційно готують борщ в Україні. Перемогу отримала «команда Ткаченка», котра приготувала борщ із вишнями. А страва Ігоря Петрашка та Романа Абрамовського зі смаженою капустою отримала приз глядацьких симпатій.
І не було б у цьому нічого поганого, якби «Борщ-батл» не відбувався в умовах економічної кризи, коли реальні продукти харчування в Україні продовжують зростати в ціні, а також – у період коронавірусної пандемії, коли наша держава виявилася повністю не готовою для проведення вакцинації населення, яка вже розпочалася і в США, і в країнах-учасницях Євросоюзу.
Узагалі, вітчизняні урядовці вже не вперше намагаються вразити громадян своїми екстравагантними піар акціями. Наприклад, коли Юлія Тимошенко очолювала Кабмін, то зініціювала масове катання на ковзанах. Щоправда, програмою масового будівництва критих льодових арен ця витівка не завершилася.
Полюбляють показати здоровий дух у здоровому тілі й перші особи деяких сусідніх країн. Наприклад, усім відома пристрасть білоруса Аляксандра Лукашенкі до гри в хокей із шайбою, а його соратник Владімір Путін, крім цього, то на дельтаплані перед птахами літає, то з аквалангом у морі за амфорами пірнає…
Утім, щодо «публічного борщу», то пальма першості, без усіляких сумнівів, належить нині 70-річному екснародному депутатові Олександрові Гудимі, який у 1990-1994 р. представляв лучан у Верховній Раді України.
Олександр Васильович пройшов довгий і тернистий трудовий шлях. Був і різноробочим у колгоспі на Вінничині, і машиністом автокрану, і вчителем праці в луцьких школі та педучилищі. На зорі боротьби за Незалежність Олександр Гудима – один із лідерів Крайової організації НРУ, організатор та натхненник перших антикомуністичних мітингів та демонстрацій. Тож не дивно, що в Верховній Раді України першого демократичного скликання він теж не пас задніх.Історія свідчить, що для яскравішого колориту промови один із волинських журналістів запропонував Олександрові Васильовичу тези виступу. У них, аби образно пояснити, як різноманітні складові у поєднанні з правильним рецептом можуть принести чудовий результат, було використано алегорію з приготуванням борщу. 
Промова була б чудовою, якби Олександр Васильович прочитав її повністю. Натомість з парламентської трибуни він вирішив зайнятися імпровізацією, тож недоброзичливці мали підстави кепкувати: мовляв, у Верховній Раді України Олександр Гудима «тільки й уміє, що борщ варити».
Щоправда, це був час, коли парламентар-рухівець постійно зазнавав часом обґрунтованої, а здебільшого – зловмисної критики. Чого тільки вартувала анттигудимівська кляуза: «Хочете вогню і диму – голосуйте за Гудиму!»…
І ось – «Борщ-батл»  від квартету міністрів у час «коронавірусної чуми»… Було б смачно, якби не так гірко… У галузях, за які відповідає, величезна кількість проблем, а державні чиновники бавляться в популізм на рівні ЮНЕСКО.

Роман УСТИМЧУК.

На фото Василя КУЗЬМІНА та «Української правди»: Олександр Гудима в 90-ті роки; новітні українські міністри варять борщ. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%