Дитсадок у Крупі досі не здали в експлуатацію

Дитсадок у Крупі досі не здали в експлуатацію

Дошкільний навчальний заклад у селі Крупа Підгайцівської ОТГ не запрацював до нового року, як анонсував президент Володимир Зеленський під час візиту на Волинь в липні минулого року.

У дитсадку, який зводили в рамках програми "Велике будівництво" досі тривають ремонтні роботи, а майстри ліквідовують підтоплення підвалу і лагодять систему опалення.

Коли дитсадок здадуть в експлуатацію Суспільне запитало в заступника голови облдержадміністрації Ігоря Чуліпи. Зі слів посадовця, усі кошти, які були передбачені проєктом - виділені. Затримка - у приладах обігріву. "Коли приїжджав президент, інспектував будівництво з головою ОТГ, то він був готовий на 80%. Зараз прилади обігріву, які там є не відповідають проєктний потужності, щоб обігріти заклад", - сказав Ігор Чуліпа. На нові котли потрібні додаткові кошти. Нині ведуть з консультації з головою ОТГ.

Дошкільний заклад розрахований на 105 місць, - розповіла директорка Ірина Нестер. У закладі вже давно склали списки дітей. Від батьків вже надійшло 60 заяв. Передбачено 35 робочих місць, але поки ні дітей, ні вихователів у ДНЗ немає, усі чекають на завершення ремонту.

Наразі будівельники та ремонтники вирішують питання з підтопленням підвалу. Через це у деяких приміщеннях мокрі стіни, на підлозі пошкодився паркет.

"Побачили в якому стані стіни зовнішнього фундаменту майже усі були підтоплені, або неякісно зробили гідроізоляцію, або вона в такому стані, що неможливо її далі експлуатувати", - каже заступник голови Підгайцівської сільради Леонід Гроголь.

Нині готовність об’єкта 99 %, - каже представник забудовника Олександр Плоцедим. "Були невеличкі протічки води у підвалі, бо є водостічна система, в проєкт не закладений відвід води від будівлі, ми вже самі це зробили", - каже він.

Щодо опалення, то зі слів представника забудовника, при температурі на вулиці -16, в приміщенні +19 - +24. Каже:працював один котел із двох, а сама котельня замовлена згідно з проєктною документацією.

Документи на будівництво дошкільного навчального закладу розробили у 2012 році, приступили до роботи у 2019, - розповів голова Підгайцівської громади Юрій Семенюк. Каже: вартість робіт майже 39 мільйонів гривень, це кошти з ДФРР і 10% - гроші з бюджетів місцевих громад.

Анна АРТЮХ.
Фото із сайту Суспільне.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%