Хто вбив дітей?

Хто вбив дітей?


Бабусю-опікуна неодноразово попереджали про небезпеку.

Страшна звістка облетіла Нововолинськ 14 червня: у квартирі на вул. Гагаріна згоріла 30-літня жінка та її двоє дітей – трьох і чотирьох років. Вогнем знищено однокімнатну та сусідню з нею квартири, а також під’їзд багатоповерхівки.

Очевидці, які спостерігали за надзвичайною подією, досі не можуть спокійно розповідати про побачене. Особливо їх вразила картина, коли пожежники винесли на вулицю два обгорілих дитячих тіла...

Чому ж так сталося, що вогнеборці приїхали на місце пожежі всього за дві хвилини, але не встигли зарадити біді?

Першу відповідь у серії запитань дає постать загиблої матері. Бо хоча про померлих кажуть або добре, або нічого, втім варто зазначити: ще два роки тому цю жінку суд позбавив батьківських прав. Причина – неналежний спосіб життя мами, а відтак – неможливість нормально доглядати за дітьми.

Був у малечі і тато. Але він тієї пори відбував покарання в місцях позбавлення волі. Причому – не вперше.

Отож, узяти відповідальність за одно- та дворічного малюків довелося бабусі. Начальник Служби у справах дітей виконкому Нововолинської міськради Іванна Думич розповіла: цю бабусю працівники Служби знають майже десять років. Одружена, 1962 р. н. Чоловік працевлаштований. Матеріально забезпечені. Раніше вона працювала на одному з приватних підприємств міста. Із 2004-го стала опікуном для свого старшого внука (від старшої доньки, котра вважалася матір’ю-одиначкою, та за неналежну поведінку була позбавлена батьківських прав).

– Коли бабуся звернулася в нашу Службу з проханням оформити опікунство на двох молодших онуків, ми не стали заперечувати. Впродовж двох років контролювали сім’ю: умови проживання там дітей, їхнє матеріальне забезпечення. Всіх трьох онуків опікун доглядала належно.

Однак Служба у справах дітей неодноразово зверталася до жінки з попередженням не лишати дітей на їхню матір, позбавлену батьківських прав.

– У Нововолинську більшість жителів знають один одного. Тож побачивши на вулиці матір із тими дітками, люди нам телефонували: мовляв, малеча – без нагляду опікуна, – продовжує Іванна Думич. – Після таких дзвінків ми декілька разів одразу приходили за місцем проживання дітей. Але на той момент малюки були вже вдома із бабусею. На запитання «Чому діти лишалися без нагляду?» бабуся казала, нібито сусіди просто її не помітили, бо вона саме заходила в магазин. Щоразу ми нагадували опікунці: діти цілодобово перебувають виключно на її відповідальності.

Але до чого призвело нехтування цим попередженням, показав останній, на  жаль, трагічний випадок.

Як згодом пояснювала бабуся, в суботу ввечері вона буквально на півгодини відлучилася в магазин. Там нібито хотіла купити продуктів, аби зібрати в дорогу свого чоловіка (він займається дальніми перевезеннями). І саме на цей період припала пожежа.

Так воно чи ні, згодом з’ясує слідство. Адже за фактом загибелі трьох людей відкрито кримінальне провадження за ст. 270 Кримінального кодексу Україну (Порушення вимог пожежної безпеки), а розслідуванням події займається прокуратура.

Тим не менше, рятувальники на 99,9% переконані, що причина загорання – необережне поводження з вогнем 30-річної матері. І оскільки місцем займання вогню стало ліжко, то є всі підстави вважати: жінка курила.

Але тут запитання: якщо людина адекватна, то вона, помітивши вогонь, кинеться його гасити або, не впоравшись, утікати. Якщо жінка цього не зробила, то в якому стані вона перебувала? Окремі очевидці кажуть: матір перебувала у стані алкогольного сп’яніння. Однак підтвердити чи спростувати ці слова може лише судово-медична експертиза.

Також не зрозуміло, чому про факт загорання у 5-поверхівці сусіди повідомили не відразу. Якщо вірити словам очевидців, Державна служба з надзвичайних ситуацій отримали дзвінок лише через півгодини після того, як спалахнула пожежа. Відтак вогонь устиг пошкодити навіть сусідню квартиру та під’їзд багатоповерхівки.

Так само слідчим належить з’ясувати: де ж стільки часу насправді перебувала опікунка? Де в такий пізній час був ще один її онук? Чому жінка не лишила наглядати за дітьми принаймні свого чоловіка? А якщо у крові загиблої таки виявлять вміст алкоголю чи іншого дурману, то запитань з’явиться ще більше.

От тільки шкода, що навіть знайшовши відповіді, людських життів уже не повернеш. Можливо, для інших це стане хай гірким, але уроком. Та й Служба у справах дітей повинна стежити за діяльністю опікунів не формально, а дієво.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (582) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%