«Головне – виграти війну!»

«Головне – виграти війну!»


Вважає народний депутат Ігор Єремеєв.

Відтоді, коли Україна перейшла у стадію війни (а саме так ми змушені називати трагічні події, що відбуваються на Сході держави), народний депутат від 23-го виборчого округу Ігор Єремеєв неодноразово побував у зоні проведення АТО. Звісно, не лише для того, аби підтримати бойовий дух солдатів, але й допомогти їм найнеобхіднішим спорядженням… Тож уже традиційне спілкування з волинськими журналістами було водночас емоційним, категоричним та, як завжди, прямим і відвертим. Говорили переважно про те, що нині особливо болить кожному.

Не можна обійти увагою такий факт: Ігор Миронович – із тих небагатьох народних обранців, хто знаходить час на відвідини військових у зоні, де йде обстріл із боку бойовиків, водночас домовляється з матерями військових, котрі блокують рух на міжнародних трасах, узгоджує проблеми і помилки мобілізації, займається законотворчими питаннями і є одним із найактивніших депутатів Верховної Ради. Крім того, навіть у цей непростий для країни час він приїздить на свій округ (Маневицький, Камінь-Каширський, Любешівський та Ківерцівський р-ни), спілкується з людьми, не відкладає вирішення їхніх буденних клопотів на потім, тому його благодійний фонд «Волинська родина» не скоротив жодної програми.

Мирний план і тривожне очікування

Новобраний Президент Петро Порошенко оголосив про мирний план врегулювання конфлікту. Це стало одним із перших його кроків для вирішення проблеми збройного сепаратизму.

– Маємо великі очікування, – каже Ігор Миронович. – Але, на превеликий жаль, бойовики продовжують обстрілювати наші блокпости і збільшувати свої сили. Про це наша фракція – «Суверенна європейська Україна» – неодноразово говорила. На нашу думку, сьогодні мирний план – найоптимальніший варіант вирішення питання. Але сепаратисти в жодному випадку не приймуть його, бо їхні умови – кардинально інші. Тож ми неодноразово наполягали, аби в Україні ввели військовий стан, що дало би можливість залучити максимальні сили нашої армії. Будь-яке відтягування часу призводить лише до збільшення сил сепаратистів і бойовиків та ускладнення ситуації.

Чому говоримо про військовий стан? Ігор Єремеєв пояснив: у законі про ведення Антитерористичної операції чітко сказано, що проводити якісь військові дії за таких умов мають право лише спецпідрозділи СБУ. А сьогодні ми маємо повномасштабне використання армії.

– Ми неодноразово були у зоні АТО, – розповів нардеп. – Наші хлопці самі запитують, чому їм не дозволяють застосовувати зброю… Що їм відповісти?

Президентський план «Б»… Ігор Єремеєв пояснив відверто: коли глава нашої держави пропонує мирне вирішення, Захід дуже позитивно сприймає таку пропозицію. Це стосується і України, і європейських партнерів. Таке позитивно сприймають і жителі Луганщини та Донеччини… Але це не влаштовує тих, хто розпочинав війну. А як іще глибше копнути, то виходить так: відповідь, яку хочуть чути сепаратисти, ми не можемо їм дати, бо вона – геополітично проти самої України.

На переконання Ігоря Єремеєва, військовий стан потрібно було ввести вже давно – і відразу приступити до плану «Б», навіть не давши сепаратистам можливості підняти голову, оговтатися.

– Думаю, що у п’ятницю знову буду у місці дислокації 51-ї бригади, матиму більше інформації, тож краще розумітиму ситуацію, – каже нардеп. – Ми все ж підтримуємо ініціативу Президента, бо й справді хочемо мирного вирішення конфлікту.

Коли журналісти поцікавилися, чи було у доволі впливового в Україні депутата Єремеєва почуття страху під час відвідин бійців у зоні АТО, він зізнався:

– Кожен мужчина у таких ситуаціях має поводитися достойно – у нас це закладено природою. Тим більше нам соромно боятися, коли поруч воюють двадцятирічні хлопці.

Те, що все це справді зворушує депутата, не викликало сумнівів. Йому було боляче розповідати, як наші хлопці «воюють у гумових тапках», а на техніку «без сліз не глянеш».

 – Туди має поїхати кожен депутати! Коли б вони побачили цю армію, то зрозуміли би, як треба голосувати за бюджет і приймати рішення. Це великий подвиг, що така армія, яку стільки років шарпали, ще працює і захищає нас, а солдати можуть і вміють заводити ту страшну техніку, – чітко характеризує стан справ Ігор Єремеєв. – Моральний стан бійців зараз викликає гордість. Я бачив хлопців – дійсно солдатів. Вони казали, що прагнуть лишатися на бойовому посту. Я побачив людей, які готові захищати свою Батьківщину. До речі, серед тих, хто служить, багато хлопців, які працюють у групі компаній «Континіум».

Однозначно висловився нардеп і щодо роботи парламенту, мовляв, ніяких канікул у такий час бути не може.

– Ми завжди маємо бути готовими проголосувати за ті рішення, котрі необхідні задля наведення ладу і припинення війни, – зазначив. – Тобто ми мусимо змінити календарний план: наприклад, тиждень працюємо у комітетах, тиждень – в округах, третій тиждень – у залі Верховної Ради. За цей час напрацьовуємо законопроекти. А якщо необхідно, то за 12 годин збираємося у стінах парламенту і голосуємо за рішення, які потрібні Президентові для врегулювання конфлікту.

Зберегти життя солдата…

У «Суверенної європейської України» чимало ініціатив щодо мирного врегулювання конфлікту та допомоги армії. Діє програма «Збережи життя солдату». Крім того, депутати Ігор Єремеєв, Степан Івахів та Сергій Мартиняк постійно вирішують потреби бійців 51-ї Володимир-волинської бригади, котра за особовим складом є вже давно всеволинською. Співпрацюють і з іншими установами.

– Ми розпочали співпрацю із Житомирським науковим інститутом, де розробляють військові технології, – ділився планами і здобутками Ігор Єремеєв. – Вони працюють над розробкою українського військового безпілотника для ведення спостережень у радіусі 30-кілометрової зони. Також ця техніка матиме GPS-навігатори і можливість ведення відеозйомки, а також здатність перевозити до 5 кілограмів вибухової речовини, щоб вести точкову боротьбу. Взявши систему на озброєння, ми матимемо більше інформації про дислокацію ворога та більше можливостей його знищувати. Цього тижня я буду у цьому інституті і бачитиму випробовування. Це – недешева річ, один безпілотник коштує понад 17 тисяч доларів. А ще треба навчати людей, щоб технікою керували правильно, бо ж необхідно, аби той літак повернувся назад.

Зараз – кілька фактів: депутати Єреемеєв, Мартиняк та Івахів для 51-ої мехбригади відправили загалом 500 бронежилетів, 10 дизельгенераторів також скоро поїдуть на 16 блокпостів, де служать волиняни. Тож виходить, що всі вже будуть забезпечені електроенергією. Також доставили 10 сучасних біноклів, 5 тепловізорів і 12 приладів нічного бачення. Крім того, коштом нардепів придбано 100 так званих «розгрузок» для боєприпасів, кожному бійцеві 51-ї бригади відправили каремати (спальні матраци), а це – 2000 штук, надали 5000 мішків для створення блокпостів. Це – лише для потреб однієї бригади! Бо ж вони ще надають допомогу бійцям Національної гвардії – придбали швидку допомогу. А для 79-ї окремої аеромобільної бригади виділено 756 тис. грн на закупівлю десантникам 360 комплектів сучасної військової форми, тепловізорів, приладів нічного бачення.

– Цього тижня у зону АТО відправляють батальйон із навчального центру «Десна». Я теж планую там бути, – каже нардеп. – Ми закупили для хлопців 460 бронежилетів четвертого рівня захисту. Для всіх бійців придбали каремати… Словом, ініціатив – чимало: крім того, що чимало потреб є у самих бійців, тут, на мирній території, лишилися родини тих, хто поїхав захищати країну, і тих, хто поклав за неї життя.

– Про таке боляче говорити, – не приховував Ігор Єремеєв. – «Волинська родина» виділить кожній сім’ї з 23-го виборчого округу, де є військові, по 1000 гривень, адже хлопці дуже часто говорять про те, що нема кому вдома займатися господарством, рідні лишилися без грошей. Ми виділяли родинам загиблих воїнів по 100 тисяч допомоги…

Питання грошей для солдатів підніматимуть і на рівні держави: фракція «Суверенна європейська Україна» пропонуватиме, аби парламент проголосував за кількаразове збільшення заробітної плати всім учасникам АТО. До речі, бійці – всі без винятку – матимуть статус учасника бойових дій.

На часі – перевибори

Неодноразово у стінах Верховної Ради піднімали питання щодо перевиборів парламенту. Що з цього приводу думає фракція «Суверенна європейська Україна»? Її співголова Ігор Єремеєв не заперечує: дійсно, вся влада заплямувала себе на хвилі страшних подій Майдану. Не виняток – народні депутати.

– Але ми вважаємо, що вибори до парламенту не можна проводити за принципом «сьогодні на сьогодні». Чому? Ви знаєте, що у нас – парламентсько-президентська форма правління. Це означає: якщо сепаратисти хотіли зірвати вибори Президента, то вибори парламенту стануть черговим сплеском сепаратизму або протистоянь, – переконаний нардеп. – Або на території таких областей, як Донецька, Харківська, Херсонська та Миколаївська із допомогою зброї чи знівельованих переконань будуть спроби провести до парламенту якомога більше радикально налаштованих депутатів.

Група парламентарів фракції «Суверенна європейська Україна» пропонує, аби парламент, Президент та Кабмін підписали меморандум про необхідні дії, які, на думку народних депутатів, необхідні з боку парламенту для того, аби максимально швидко врегулювати проблеми, що виникли на Сході, і переможно закінчити цю війну.

– Ще одне – закон про вибори. Потрібно прийняти його і погодити, щоб більше питання змін не торкалися. А то виходить так, що закон про вибори ми переробляємо під ту силу, яка при владі. Те ж стосується закону про можливість зміни Конституції України, – вважає нардеп.

Сам Ігор Єремеєв сьогодні не говорить, чи братиме участь у наступних перегонах. Зізнається: завжди підтримував вибори до Верховної Ради на змішаній основі. І їхня депутатська група вже зареєстрували закон, котрий підписав і Ігор Єремеєв , щоб вони відбулися за таким принципом: 450 округів, але всі народні депутати висуваються від певної політсили.

–Тоді б у нас було більше депутатів від Волині, округи були би менші. Я вважаю, що це важливо, – каже Ігор Миронович. – Тож якщо збережеться змішана система – є ймовірність, що піду на вибори, буде пропорційна – 90%, що не робитиму цього.

Благодійність – не лише на війні

Щодо того, чи зможе зараз благодійний фонд депутата виконувати зобов’язання перед виборцями 23-го округу, Ігор Єремеєв сказав:

– Нам важко. Ми маємо скорочення ринку збуту, виробництва, великі збитки. Але ми не скоротили програми. Виконуємо все, що запланували на цей рік, просто не беремо нового. Зрозуміло, краще було би витрати 20 мільйонів, котрі пішли на потреби армії, на мирні справи.

Торкнулися і хорошого. Ігор Миронович розповів, що «Волинська родина» на День Конституції організує акцію: діти малюватимуть і відправлятимуть листи бійцям 51-ї механізованої бригади.

Світлана ДУМСЬКА.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%