Як були ми козаками…

Як були ми козаками…

Біля с. Пляшева Демидівського р-ну Рівненської обл. 20-23 червня відбулися традиційні заходи із вшанування пам’яті козацько-селянського війська Богдана Хмельницького, яке в союзі з кримськотатарськими підрозділами у 1651 р. боролося за незалежну Україну проти польських загонів Яна Казимира II.

Участь в урочистостях, пік яких припав на неділю 22 червня, від Волині взяли незліченні представники громадськості, а також – голова облдержадміністрації Григорій Пустовіт, його перший заступник Сергій Кудрявцев, перший заступник голови облради Олександр Пирожик, які представляли наші органи влади. З-поміж фігур загальноукраїнського рівня слід відзначити присутність лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока та керівника Радикальної партії Олега Ляшка, а особливо – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України, предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета, який очолив богослужіння на території Свято-Георгіївського чоловічого монастиря як із нагоди чергової річниці Берестечківської битви, так і з приводу100-річчя від дня освячення головного храму обителі – Свято-Георгіївського собору.

Ключовою подією, як завжди, стала панахида у монастирі. Потім учасники поклали квіти до пам’ятника загиблим козакам. Далі – мітинг та концерт колективів художньої самодіяльності. А під час козацького таборування учасники та гості свята скуштували традиційних українських наїдків і могли придбати сувенірну продукцію.  


На «Поле козацької битви» також прибув народний депутат України Анатолій Вітів, а на правах господаря виступав голова Рівненської облдержадміністрації  Сергій Рибачок.

Тож ці заходи вкотре довели: український народ понад 350 років не лише пам’ятає про борців за незалежність, але й усе новими й новими поколіннями продовжує відвойовувати у ворогів власну державність. І Волинь у цьому процесі завжди була в перших лавах.

Роман УСТИМЧУК.

На фото: один із символів битви під Берестечком – пам’ятник полеглим козакам.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (67) - 85.9%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%