Переможне слово «Акації»

Переможне слово «Акації»

Зброя, яку не встигли вкрасти, вже воює в зоні АТО!

Унікальний об’єкт існує в лісах посередині між Луцьком і Рівним: Центральна артилерійська база озброєння Міністерства оборони України! І саме звідси нещодавно відправлено на Схід України для мобілізованих на Волині вояків чергову партію бойової техніки та важкого озброєння. Причому в бій піде та сила броні та вогню, котру взимку російський громадянин Павел Лєбєдєв, який був призначений Віктором Януковичем на посаду міністра оборони України, з допомогою генералів-хабарників намагався продати в чужі руки буквально за безцінь!

Як інформує прес-служба МО, у Рівненській обл. до районів виконання завдань було направлено відремонтовані і доукомплектовані самохідні артилерійські установки 2С3 «Акація», 82-міліметрові автоматичні міномети 2Б9 «Васильок» і перевізні міномети 2Б11.

Всього до 51-ої Володимир-Волинської мехбригади спрямували понад десяток «Акацій». Окрім того, Центральній артилерійській базі озброєння поставлене завдання переобладнати БМП «К» із командирських машин на лінійні. Роботи виконуватимуть спільно з фахівцями з Київського конструкторського центру. А ще на Центральній артилерійській базі озброєння освоїли заміну застарілих двигунів для бойових машин піхоти БМП-2 на сучасні «сталеві серця» типу УТД20.

Ці новини особливо позитивні, якщо врахувати: цієї зими техніку та озброєння, що зберігалися на базі, було заплановано продати за безцінь!

За інформацією колег із газети «Рівне вечірнє», з грудня по лютий на Центральній артилерійській базі озброєння під керівництвом командувача ракетних військ і артилерії Сухопутних військ Збройних сил України генерал-майора Андрія Колєннікова працювала робоча група Міноборони з питань так званої «паспортизації». З центрального апарату міністерства, Генштабу та командування Сухопутних військ було направлено групу фахівців для інвентаризації та визначення реального стану озброєння і військової техніки. Це «добро» там накопичувалося з часів сформування Збройних сил України, а після кожного етапу реформування армії, а фактично – розформування бойових військових частин, до бази йшли ешелони з бойовими машинами, автомобілями, гарматами. Щось вже дійсно непридатне до використання, а дещо взагалі «нульове».

Схема розбазарювання військового майна була вже апробована: Департамент надлишкового майна, «Укробонпромсервіс» та інші «фірми-прокладки» комусь продавали техніку за просто смішними цінами (наприклад, армійський автомобіль із кузовом «кунг» оцінювали в 1000 грн), а комусь – за трохи вищими, але також явно не ринковими (той самий «кунг» в «Укроборонпромсервісі» вартував 7000 грн).


«Достеменно відомо, що офіційно для оцінки кожної одиниці техніки ставилося завдання визначити або залишити її для потреб Збройних сил, або реалізувати на зовнішньому і внутрішньому ринках, або здати на металобрухт. Але, посилаючись на побажання тодішнього міністра оборони Павла Лебедєва, оцінювачі обмежилися лише двома позиціями – продати чи здати на брухт», – акцентувало в березні ц. р. «Рівне вечірнє». – На противагу, фахівці-члени групи, які до призначення в управління і командування проходили службу у бойових військових частинах, категорично заявляли про термінову передачі техніки у війська, а це грудень-лютий. Багато автотехніки і броньованих машин – другої або третьої категорії, є й такі, що навіть обкатку, як-то кажуть, не встигли пройти. А решта – придатні на запчастини, яких так сьогодні катма у військах. Є все – від нової гуми (хоча військові частини використовують техніку з «лисими» шинами або купують власним коштом) до двигунів в ідеальному стані».

Отож, усім цим можна переозброїти військові частини, а якщо усі ці «залізяки» різних категорій перебрати, то можна озброїти ще одні Сухопутні війська!

 А таких баз, складів і арсеналів, як між Луцьком і Рівним, на території нашої держави щонайменше понад десяток. Тому рішучі дії нового керівництва МО з відновлення бойової техніки та озброєння на власних ремонтних базах уже дали результат: «Акації» та міномети вирушили боротися з бойовиками та сепаратистами. Скоро туди надійдуть і модернізовані БМП та інша техніка.

Роман УСТИМЧУК.

На фото газети «Рівне вечірнє» і прес-служби МО України: ці БМП ще взимку хотіли здати на металобрухт; відновлена самохідна артсистема «Акація» вирушає в зону АТО.

 

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (405) - 87.1%
Пізно (15) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 4.3%
Мені байдуже (16) - 3.4%