У Луцьку відбувся захід, присвячений Дню соборності України

У Луцьку відбувся захід, присвячений Дню соборності України

28 січня спеціалісти  архівного відділу Луцької  міської ради спільно з працівниками Бібліотеки-філії  №3 для дорослих організували  виставку архівних документів, присвячену  Дню соборності України під назвою: «Соборна. Вільна. Неподільна». Тематичний захід  відбувся для відвідувачів бібліотеки та підопічних Територіального центру соціального обслуговування  м. Луцька.

Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.
 
На заході виступили завідувач бібліотеки Валентина Ходаковська та начальник архівного відділу міської ради  Алла Дрейчан, які ознайомили присутніх з документами, представленими на виставці, нагадали про шлях українців до проголошення Акту Злуки, про те, що об'єднанню УНР і ЗУНР передувало підписання 22 січня 1918 року Четвертого універсалу Центральної Ради, згідно з яким Українська Народна Республіка стала суверенною і незалежною державою. А вже 22 січня 1919 року відбулося офіційне об'єднання УНР і ЗУНР в єдину неподільну, соборну державу.

Відвідувачі бібліотеки, для яких Соборність − це символ боротьби за волю, порозуміння між людьми, віра в майбутнє, читали власну поезію присвячену Україні та обговорили актуальні теми сьогодення, пов’язані з єдністю України.

На виставці представлені копії документів з фондів Державного архіву Волинської області за 1924–1992 роки, а також статті з питань становлення соборності України, архівні документи з історії Луцька з якими можна ознайомитися до 1 лютого 2021 року в приміщенні Бібліотеки-філії №3 для дорослих по вул. Ковельська, 56.

Анна АРТЮХ.
Фото із сайту Луцької міської ради.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%